یکی از راه هایی که به کمک آن می توان صورت را سالم و زیبا نگه داشت استفاده نمودن از ماسک صورت است .

ماسک ها به چند دسته خانگی ، بیو و تجاری تقسیم می شوند .

ماسک های خانگی را می توان از موادی چون ماست ، عسل ، انواع میوه ها و سبزیجات مانند خیار تهیه کرد . تأثیر این ماسک ها مانند ماسک های تجاری نیست .

ماسک

ماسک های تجاری را با ترکیبات فعالی آن هم با مقدار و دوز مشخص درست می کنند که در خانه نمی توان این نوع ماسک را تهیه کرد . با توجه به نیاز متقاضی این ماسک ها تقسیم بندی می شوند . مثلا اگر می خواهید پوستی شفاف و روشن داشته باشید می توانید این نوع ماسک را به راحتی در بازار بیابید و از آن استفاده کنید .

ماسک های بیو از سیلیکون و انواع روغن های گیاهی تهیه شده اند و باعث جوان سازی پوست می گردند . ماسک های بیو نیاز به زمان بیشتری برای اثر گذاری دارند .

ماسک ها زمانی تأثیر گذارند که به شیوه ی صحیح از آن ها استفاده شود .

هرچند وقت باید از ماسک ها استفاده کرد ؟

ماسک

اگر ماسک مرطوب کننده است هر دو هفته یک بار باید از آن استفاده کرد . در صورتی که پوست تان خشک است و یا در منطقه ای زندگی می کنید که آب و هوای آن جا خیلی گرم یا خیلی سرد است باید هر روز از ماسک های مرطوب کننده استفاده کنید .

اگر از ماسک های روشن کننده پوست استفاده می کنید باید دقت داشته باشید که این نوع ماسک ها دارای مواد لایه بردار هستند و مصرف بیش از اندازه آن ها می تواند مضراتی را به همراه داشته باشد . ماسک هایی که پاک کننده هستند هم گاهی به پوست آسیب وارد می کنند بنابراین در مصرف این گونه ماسک ها باید دقت داشته باشید .

طرز استفاده از ماسک ها

ماسک

طرز استفاده از ماسک می تواند در اثر گذاری ماسک ها بسیار نقش داشته باشد . ابتدا باید آرایش صورت تان را توسط لوسیون ها پاک کنید سپس داخل حمام یا جایی که رطوبت به اندازه کافی وجود داشته باشد از ماسک استفاده کنید زیرا در این گونه فضاها منافذ صورت باز می شوند . حتی می توانید بعد از حمام کردن در صورتی که صورت تان را با لیف کاملا تمیز کرده اید و سلول های مرده پوست تان را پاک کرده اید از ماسک ها استفاده کنید .

ماسک را به صورت لایه ای ضخیم بر روی پوست صورت تان بمالید تا مواد مورد نیاز پوست تان جذب گردد . دقت داشته باشید که ماسک را نباید در اطراف پوست چشم تان بمالید زیرا پوست این نواحی بسیار حساس و نازک بوده و احتمال دارد که دچار تورم گردد .

گاهی همین که از ماسک استفاده می کنید تأثیر آن را به صورت آنی خواهید دید . زیرا پوست بعد از استفاده از ماسک نرم و زیبا می گردد . این زیبایی موقت است و فردای آن روز از بین خواهد رفت . در صورتی زیبایی دائمی می گردد که شما به طور مرتب از ماسک استفاده کنید . تا موادی که داخل ماسک ها وجود دارد داخل پوست تان شده و بر روی زیبایی پوست تان اثر گذارد .

تنها از یک نوع ماسک استفاده نکنید . با توجه به نیاز پوست تان می توانید از انواع ماسک های جوان کننده، روشن کننده و مرطوب کننده استفاده کنید و پیشنهاد می کنیم برای لایه برداری صورت و بدن خود از میکرودرم ابریژن تحت نظر پزشک استفاده نمایید، میکرودرم یک لایه برداری فیزیکی می باید که با برداشتن لایه فرسوده پوست باعث شادابی و طراوت پوست شما می گردد.

هیچ وقت دو ماسک را هم زمان استفاده نکنید چرا که پوست برای دریافت مواد ماسک نیاز به زمان دارد .

در صورتی که پوست تان چرب است ماسک آب رسان را برروی گونه و گردن تان و ماسک پاک کننده را بر روی بینی و چانه و پیشانی تان بمالید .

ماسک

وقتی ماسک را روی صورت زدید باید 10-20 دقیقه صبر کنید . این مدت زمان برای ماسک های آب رسان بیش تر است . برچسب های روی ماسک ها را مطالعه کنید و مدت زمانی که تعیین شده را استفاده کنید در صورت بیشتر ماندن ماسک روی پوست احتمال آسیب رسیدن به پوست وجود دارد .

اگر پوست شما دارای مو اضافه است ماسک صورت کمکی نمی تواند به شما نمایید و بهتر است از روش های از بین بردن موهای زائد استفاده نمایید، یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر موهای زائد می باشد که می بایست تحت نظر پزشک انجام شود.

به موقع پاک نکردن ماسک از روی پوست صورت می تواند باعث ایجاد گزش و سوزش در پوست شود .

توسط ماسک های پاک کننده می توانید جوش های سرسیاه تان را از بین ببرید . چربی های اکسید شده روی پوست باعث ایجاد نقطه هایی سیاه رنگ روی پوست می گردند .

ماسک های پاک کننده می توانند لایه سیاه را از روی پوست پاک کنند . از ماسک ها می توانید برای پیشگیری نمودن از بروز مشکلات پوستی استفاده کنید . اما برای درمان نیاز به یک متخصص پوست دارید .