یکی از روش های که خانم ها برای داشتن پوستی صاف از آن استفاده می کنند اپیلاسیون است.

آیا می دانید اگر اپیلاسیون به روشی درست انجام نگیرد می تواند به پوست تان آسیب وارد کند و باعث خشکی و یا تحریک بیش از حد پوست گردد .

اپیلاسیون

اگر برای از بین بردن موهای زائد بدن تان از تیغ استفاده می کنید هیچ وقت در حالی که بدن تان خشک است آن را به کار نبرید . به خصوص برای نقاط حساس بدن . تیغ را باید در جهت رشد موهای خودتان بکشید و از کشیدن در خلاف جهت آن خودداری کنید . زیرا این کار باعث ایجاد خراشیدگی و التهاب پوست و هم چنین رویش موهای زیر پوستی خواهد شد .

اگر از موبرها استفاده می کنید در صورتی که بار اول تان است قبل از استفاده حتما بر روی نقطه کوچکی از بدن تان آن را تست کنید توصیه می کنیم که برای تست از قسمت بازو استفاده کنید .

بعد از انجام اپیلاسیون پوست تان را حتما مرطوب کنید .

اپیلاسیون

از معایب اپیلاسیون های روزانه این است که باعث سفت شدن پوست و از طرفی ضخیم شدن موها می گردد . بهترین راه برای تمیز کردن موهای زائد استفاده نمودن از موم در کنار پمادهای کند کننده رویش مو است یا استفاده از لیزر موهای زائد می باشد البته عمل لیزر موهای زائد میبایست توسط پزشک متخصص پوس انجام گیرد.

اگر برای اولین بار است که میخواهید اپیلاسیون کنید به جای تیغ از موم استفاده کنید این کار باعث می گردد که زمان رویش موها به تعویق بیفتد .

اپیلاسیون باعث حساس شدن پوست می گردد بنابراین بعد از انجام آن بلافاصله در معرض نور خورشید قرار نگیرید چرا که خورشید باعث تحریک پوست تان می شود .

قبل از این که اپیلاسیون کنید پوست تان را تمیز بشویید با این کار نتیجه اپیلاسیون شما فوق العاده خواهد شد .

اپیلاسیون

بهتر است که عصرها را برای انجام اپیلاسیون در نظر بگیرید زیرا صبح پاها التهاب دارند و حساس می باشند .

اگر عادت ماهیانه هستید اپیلاسیون را چند روزی به عقب بیندازید زیرا در این دوران پوست حساس تر است و درد بیش تری را حس خواهید کرد .

بعد از حمام گرم موهای تان را تیغ نزنید بالا بودن دمای آب باعث تورم پاها شده و نتیجه اپیلاسیون خوب نخواهد شد .

از یک تیغ به مدت طولانی استفاده نکنید زیرا موجب بروز جوش های ریز و زیرپوستی خواهد شد .

با بالا رفتن سن باید نوع اپیلاسیون تان را تغییر دهید زیرا پوست تان خشک تر شده توصیه می شود در سنین بالای 45 سال از کرم های موبر استفاده کنید .

زمانی که مشغول تیغ زدن موهای زائد هستید حواستان به خال ها باشد . صدمه زدن به خال ها می تواند برای تان دردسر ایجاد کند . در صورتی که روی خال تان مویی رشد کرده است می توانید توسط موچین آن را بردارید دقت داشته باشید که آسیبی به خال تان وارد نشود .

اپیلاسیون

در بعضی از آرایشگاه ها اقدام به رفع موهای زائد می کنند توصیه ما به شما این است که حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید .

اگر تصور می کنید که هر چه موهای شما بلندتر باشد نتیجه اپیلاسیون بهتر است کاملا در اشتباه هستید . سعی کنید که اپیلاسیون را در کوتاه ترین حالت مو انجام دهید . در این حالت دردتان نیز کم تر است .

بعد از انجام اپیلاسیون از آب سرد یا ولرم برای شست و شو استفاده نمایید . اپیلاسیون باعث حساس شدن پوست شده و ریختن آب داغ روی آن آن را تحریک می کند .

قبل از انجام اپیلاسیون بدن تان را کاملا تمیز کنید این کار به راحت کنده شدن موهای تان کمک خواهد کرد .

در صورتی که خودتان عمل اپیلاسیون را انجام می دهید برای انجام کار محیط آرام و تمیزی را در نظر بگیرید و با یک دست پوست تان را بکشید .

بعد از اپیلاسیون از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید این کرم ها باعث کاهش التهاب پوست می شوند .

وسایل اپیلاسیون تان را قبل از مصرف حتما ضد عفونی کنید با این کار از بیماری های پوستی پیشگیری خواهید کرد .