بی تردید می توان گفت که در عصر حاضر شرکت های هواپیمایی به خوبی توانسته اند کیفیت و کمیت های پرواز های کوتاه و بلند را بالا ببرند و رضایت تمامی افراد را جلب کنند و در عرصه ی سفر های کوتاه موفق باشند. به تازگی شرکت های هواپیمایی توانسته اند خدماتی سرگرم کننده و مفید را در اختیار مسافران بگذارند تا افراد احساس خستگی نکنند. از جمله این امکانات می توان به در دسترس بودن اینترنت در تمام مدت پرواز ، مجلات و کتاب های علمی و پخش فیلم و …. نام برد.

در حال حاضر هنوز نیز شرکت های هواپیمایی در زمینه ی بالا بردن کیفیت و راحتی مسافران با یک دیگر در حال رقابت هستند

جالب است بدانید که طولانی ترین پرواز ها که پرواز های بین قاره ای است ساعت ها طول میکشد و در این سفر ها برای خواب مسافران نیز فکر هایی شده است.

در حال حاضر طولانی ترین پرواز با هواپیما متعلق است به تور و خط هوایی سنگاپور به لس آنجلس که به مدت 18.5 ساعت پرواز بی وقفه است.

به همین دلیل است که شیک ترین و پر امکانات ترین هواپیمایی ها در این خط هوایی فعالیت دارند و سعی کرده اند که در هواپیما های خود فضاهایی را جهت استفاده ی مسافران پدید بیاورند

در هر سال شرکت های هواپیمایی سعی در ارائه ی امکانات بهتر دارند و از صندلی هایی رو نمایی می کنند که دارای امکانات بیشتر و متنوع تر و راحت تر است تا مسافران احساس راحتی بیشتری در هواپیما داشته باشند .علاوه بر تغییر در چیدمان و مدل صندلی ها شرکت های هواپیمایی سعی می کنند تا جدید ترین فناوری ها را نیز در داخل هواپیمای خود به کار ببرند و همچنین تحولی نیز در خدمات مهمانداری ، منوی غذایی کامل و نوشیدنی های متنوع و خدمات فرودگاهی ایجاد کنند.

شاید این خدماتی که ارائه می دهند آن ها را متحمل هزینه های سنگینی بکند ولی برنده ی این رقابت سخت و پر هزینه مسافرانی را جذب می کند که به دنبال یک سفر راحت با امکانات بیشتر هستند و با جذب مسافر می تواند آن همه مخارج سنگین را جبران کند.

حال می خواهیم به بررسی 10 شرکت بزرگ و لوکس هواپیمایی جهان که بسیاری از شرکت های تور و گردشگری از این شرکت ها استفاده می نمایند را معرفی و همچنین دستاوردهایی که در این زمینه داشته‌اند بپردازیم که قدمت بعضی از آن ها به بیش از 100 سال می رسد و البته قدمت بعضی دیگر به زور به 20 سال می رسد مانند بریتیش ایرویز که بیش از 100 سال سابقه دارد و خطوط هوایی تازه‌ وارد اما جسور امارات که دارای سابقه ای نزدیک به 2 دهه می باشد. خطوطی که در رقابت برای سبقت و جذب مشترهای خوب، از هیچ‌  کاری فروگذار نیستند.

تورهای گردشگری نیز برای تور خود از شرکت های هواپیمایی استفاده می نمایند که هر کدام خدمات بهتری عرضه نمایند مورد استقبال این شرکت ها قرار می گیرند.

تور کربلا

کانتاس

این شرکت هواپیمایی در کوئینزلند قرار دارد و در اواخر سال  1920 تاسیس شده است، این شرکت در استرالیا قرار دارد و یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی و لوکس و پر امکانات این کشور است. این شرکت هواپیمایی سردم دار پرواز های طولانی و بلند مدت است و 54 پرواز به مقصد هایی در استرالیا و 27 پرواز به مقصد های بین المللی و دور دارد. این شرکت هواپیمایی، اولین پرواز بدون توقف از ملبورن به لس‌ آنجلس را در سال 1999 انجام داد. این دسته از هواپیما ها که در این شرکت هواپیمایی قرار دارد شما را برای خواب و استراحت راحت بر روی صندلی های چرم تشویق می کند

در پرواز های این شرکت هواپیمایی شما می تواند از وسایل سرگرمی و تفریحی استفاده کنید و یا از محصولات محافظت از پوست و زیبایی استفاده کنید و یا یک ست کامل کیسه ی خواب دریافت کرده و در بخش درجه ی 1 یا در اصطلاح فرست کلس استراحت کنید.

ویرجین آتلانتیک

این شرکت هواپیمایی به یک میلیارد سفید پوست انگلیسی به نام سر ریچارد برانسون تعلق دارد و در اواخر سال 1984 احداث شده است. ویرجین، یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های هواپیمایی است که بهترین خدمات را به مشتریان درجه ی یک یا به اصطلاح فرست کلاس خود می دهد. صندلی های این شرکت هواپیمایی تغییر حالت داده و به صندلی تخت خواب شو و جاداری تبدیل می شود که مسافران را به یک خواب شیرین و رویایی دعوت می کند. ویرجین آمریکا، ایر لاین دیگری است که در شهر بزرگ کالیفرنیا قرار دارد.از ویژگی های این شرکت هواپیمایی می توان به ارائه ی بهترین خدمات با پایین ترین نرخ بلیط ، خدمات  topnotch  و ارائه ی بازی ها و فیلم ها و وسایل بازی و سرگرمی می باشد. در هواپیما های این شرکت هواپیمایی امکانات بی نظیری همانند صندلی های چرم و جا دار و صفحه ی نمایشی لمسی و وسایل سرگرمی و اینترنت پر سرعت قرار دارد که به شما این امکان را می دهد که در طول سفر خود هرگز احساس خستگی و بی حوصلگی نکنید که باعث جلب بسیاری از شرکت های تور مسافرتی شده است.

کاتای پاسیفیک

شرکت هوایی کاتای، با هدف “ بهترین شرکت هواپیمایی ” احداث شده است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی لوکس و با کلاس در هنگ کنگ قرار دارد. یکی از وظایف این شرکت بزرگ که نام آن را زبان زد و آن را معروف کرده است حمل و نقل هوایی کالا ها می باشد که هم اکنون این کار به بیش از 110 نقطه از جهان ممکن است.این شرکت عظیم و پر قدرت به دنبال توسعه ی صنعت حمل و نقل هوایی و پیروزی و تبدیل شدن به مرکز حمل و نقل منطقه ای است. در اواخر سال 2006  مجله ی حمل و نقل جهانی این شرکت را یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده ی خدمات حمل و نقل معرفی کرد.

این شرکت بزرگ هواپیمایی از پیشنهاد های ویژه ی خود برای ارائه ی اینترنت پر سرعت و تلفن همراه و خدمات پخش آنلاین تلویزیون در سال 2012 خبر داد و هم اکنون این امکان در تمامی هواپیماهای این شرکت وجود دارد. از ویژگی های اینترنت پر سرعت این شرکت هواپیمایی می توان به سرعت بسیار بالای آن اشاره کرد که برابر با 50 مگابایت بر ثانیه می باشد

هواپیمایی تایلند

شرکت هواپیمایی تایلند در سال 1960 انجام پرواز های خارجی شروع به کار کرد پس از آن در سال 1971 توانست بخش پرواز های بین قاره ای خود را نیز احداث کند. هم اکنون از عمر این شکرت بزرگ 40 سال می گذرد و این شرکت توانسته است تا کنون روز به روز سود آوری خود را بیشتر کند. یکی دیگر از هدف های بزرگ و مهم این شرکت تبدیل شدن به یک هواپیمایی لوکس و گران بها بود که توانست به سرعت به این هدف خوب خود رسیده و موفق شود . این شرکت هواپیمایی ، با شعار “ ذهن و بدن سالم ” توانسته است یکی از بهترین شرکت ها در گروه ارائه ی خدمات متنوع باشد ؛ در این هواپیمایی از صندلی های نرم و راحت گرفته تا غذا های با کیفیت و بی نظیرش در انتظار مسافران هستند . تایلند به واسطه ی گردشگر پذیر بودن توانسته است کمک شایانی به این شرکت بکند و این شرکت را به سود رسانی بی نظیری برساند.

ایرلاین هواپیمایی

خطوط هوایی نیوزیلند

شرکت های هواپیمایی نیوزیلند، با انجام حرکاتی مانند قرار دادن هدایا و جوایزی در پایین کمربند های افراد استفاده کننده از این خطوط هوایی توانسته است برنده ی جایزه ی حمل و نقل هوایی در سطح جهانی شود.شرکت های هواپیمایی نیوزیلند با ارائه ی خدمات متنوع و با کیفیت به مشتریان توانسته است جزو بهترین شرکت های هواپیمایی جهان باشند. هواپیما های این شرکت هواپیمایی مجهز به صندلی های ویژه ای است که پس از تبدیل شدن به تخت خواب طولی برابر با 180 سانتی متر پیدا می کند.این هواپیمایی مجهز به صفحه ی نمایش 22 اینچی است که قابلیت لمسی بودن را نیز داراست. وسایل تفریح و سرگرمی مسافران با یک منوی بزرگ در که مقابل آن ها قرار دارد که بر گرفته از فیلم های تلویزیونی، سینمایی ، آهنگ  و بازی می باشد رو به راه است. این شرکت هواپیمایی لیست غذایی متونعی را هم دارد که می توان به کباب دنده با پخت آرام و ملایم و استیک و غذا های دیگر اشاره کرد. این شرکت هواپیمای در سال 1940 پا به عرصه ی حمل و نقل هوایی گذاشت و هم اکنون با 100 پرواز به 53 مقصد خارجی توانسته است رضایت  بسیاری از مسافران را جذب کند و همچنین تور های گردشگری نیز از این شرکت استفاده می نمایند.

خطوط هوایی سنگاپور

خطوط هوایی سنگاپور در تلاش هستند که لقب ارائه دهنده ی  بزرگ ترین هواپیما های جهان را به خود برگزینند و برای انجام این کار تمام تلاش خود را انحام می دهند.در سال 2006  شرکت های هواپیمایی این خطوط هوایی قرار داد خرید اولین ایر باس خود را امضا کردند. هواپیمایی که در این قرار داد خریداری شده است قابلیت حمل 555 نفر را دارد. شما می توانید تجربه ی پرواز با لوکس ترین هواپیما ها را با پرواز با هواپیمای luxuriousness A380  تجربه کنید

این هواپیما در واقع مجهز به یک کابین بزرگ و زیبا می باشد که دارای صندلی های گهواره ای و چرمی می باشد.همچنین هم اکنون این شرکت هواپیمایی برای طراحی کابین داخلی خود از طراحان شرکت بزرگ و معروف bmw  استفاده کرده است، اگر قصد سفر به شهر های مذهبی همچون مشهد و کربلا دارید پیشنهاد می کنیم از تور کربلا و تور شیراز استفاده نمایید.

بریتیش ایرویز

موتور های هواپیما های رولز رویس به قدری بی صدا و راحت و با طرح آمیزی با زیبایی کابین داخل هستند که هیچ حس پروازی به انسان دست نمی دهد و انسان آرامش خاصی پیدا می کند.

این ایرلاین که بزرگ ترین ایر لاین موجود در جهان است دارنده ی لقب بیشترین تعداد پرواز بر فراز اقیانوس اطلس می باشد. این شرکت بزرگ و مجهز از به هم پیوستن چند شرکت کوچک و خصوصی به وجود آمده است که در سال 1935 تصمیم به اذن ایرلاین که بزرگ ترین ایر لاین موجود در جهان است دارنده ی لقب بیشترین تعداد پرواز بر فراز اقیانوس اطلس می باشد. این شرکت بزرگ و مجهز از به هم پیوستن چند شرکت کوچک و خصوصی به وجود آمده است که در سال 1935 تصمیم به ادغام با هم گرفتند. اتاقک های لوکس این هواپیمایی به طوری طراحی شده اند که محلی مناسب برای انجام کار و استراحت می باشند.این شرکت هواپیمایی تا کنون 363 هوایپما دارد مه به 222 نقطه از جهان پرواز می کنند. این شرکت هواپیمایی یکی از شرکت های هواپیمایی جهان است که بیش از 1 دهه است که در این مکان قرار دارد و مورد استقبال تور های گردشگری مرتبط است.

 امارات

هواپیمایی امارات ، در سال 1985 تنها با 2 هواپیما کار خود را آغاز کرد ولی هم اکنون به یکی از قطب های شرکت های هواپیمایی تبدیل شده است و این نشان از حرکت خوب و مثبت و خدمت رسانی بی نظیر این شرکت دارد . هواپیمایی امارات در شرکت خود، نزدیک به  177 هواپیمای پیشرفته و مدرن بوئینگ و ایرباس دارد که آماده ی پرواز به 125  روز مقصد در بیش از 70 کشور می باشند. امارات، جوانترین ناوگان مسافربری جهان را دارد و در عرض 7 روز ، از این شرکت هوا پیمایی ، بیش از 1200 پرواز، شهر دبی را به مقصد 6 قاره ی دیگر ترک کرده است. این شرکت هواپیمایی خدمات بی نظیری را به شما رائه می دهد که از جمله ی آن ها میتوان به صندلی های بسیار راحت ، منوی غذایی متنوع و با کیفیت ، سرگرمی های متفاوت و زیاد که سفر را برای شما به یک سفر دل نشین تبدیل می کند نام برد. این ایر لاین دارنده ی عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان در سال 2013 می باشد که مورد استقبال شرکت های تور مسافرتی قرار گرفته است.

خطوط هوایی ژاپن

این شرکت هواپیمایی در سال 1951 تاسیس شد و تا به الان توانسته است یکی از بهترین خطوط هواپیمایی اراده دهنده ی خدمات آسایش و راحتی باشد. این شرکت هواپیمایی بزرگ برای راحتی و جلب نظر مسافران تمام قطعات داخلی هواپیما و همچنین صندلی ها را به یک شرکت بزرگ به نام POLTRONA Frau سفارش داده است. اثاثیه یا لوازم داخلی هواپیماهای این شرکت، تضمین کننده آسایش مسافران در بیداری یا خواب است. یکی از عادت هایی که مردم ژاپن دارند  سفارش غذا های سنتی و غذا های غربی می باشد  که این شرکت هر دو منوی غذا را در اختیار مسافران قرار می دهد. این خطوط هواپیمایی که در اصطلاح جال نامیده می شوند ارائه دهنده ی بهترین خدمات غذایی و راحتی می باشد، اگر قصد سفر به شهرهای داخلی ایران را دارید پیشنهاد می کنیم از تور شیراز و تور قشم دیدن نمایید.

خطوط هوایی سوئیس

این ایر لاین در اواخر سال 1931 تاسیس شد و در حال حاضر جزو 10 شرکت معتبر و بزرگ حمل و نقل است. این شرکت هواپیمایی با ملاک قرار دادن ارائه ی خدمات خاص از جمله صفحه ی نمایش لمسی و صندلی های چرم راحتی توانسته است شهرت دیرینه ای را به دست بیارود و تا هم اکنون آن را حفظ کند. این شرکت بزرگ هم اکنون جزو 10 شرکت غول و بزرگ و لوکس هواپیمایی جهان است. با توجه به تعداد فراوان گردشگرانی که مقصد سفرهای خود را از طریق پروازهای سوئیس انتخاب می‌کنند و همچنین کلاس این مسافران از این ایرلاین، خدمات لوکس انتظار می‌رود. کابین های هواپیما های این شرکت هواپیمایی به علت قرار دادن جای مناسب و شیک به عنوان لوکس ترین کابین مسافربری انتخاب شده است. این هواپیمایی سعی در پیشی گرفتن از سایر هواپیمایی ها دارد و به این هدف خود نیز رسیده است. این شرکت هواپیمایی علاوه بر فراهم کردن وسایل سرگرمی که در دیگر شرکت های هواپیمایی بزرگ وجود دارد حرکت جدیدی را شروع کرده است. در این حرکت نو ، شرکت هواپیمایی دو دوربین را در بدنه ی زیرین هواپیما کار گذاشته است تا مسافران داخل هواپیما بتوانند توسط صفحات نمایش یا به اصطلاح خودمان ال سی دی ها سطح زمین را ببینید. این کار باعث هیجان بسیار زیاد و سرگرمی مسافران پرواز می شود. بخش عمده ای از پرواز های شرکت هواپیمایی سوییس ایر به فرودگاه زوریخ می رود و در اصل این فرودگاه به عنوان فرودگاه میزبان این شرکت هواپیمایی شناخته می شود. شرکت هواپیمایی سوییس ایر با تعداد 76 هواپیما به 157 نقطه پرواز می کند.

تور گردشگری

همانظور که در بالا خوانید معروف ترین خطوط ایرلاین، شرکت های بالا می باشند که شرکت های تور مسافرتی زیادی با آن ها همکاری می نمایند.