حمام به دلیل رطوبت زیاد نیاز به نظافت بیشتری دارد زیرا باکتری و قارچ ها در محیط مرطوب به راحتی رشد کرده و باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها می شوند.

اگر کاشی را به حال خود رها کنید بعد از مدتی کپک و قارچ روی بندکشی کاشی ها به وجود می آید .

کاشی حمام

چگونه این گونه کپک ها را می توان از بین برد ؟

قبل از شروع کار ابتدا توسط یک دستمال گردو غبار روی کاشی ها را تمیز کنید . با این کار به راحتی می توانید کاشی ها را تمیز کرده و درزهای آن را مشاهده کنید .

توسط اسپری حمام و اسفنج می توان این نوع از کپک ها را از بین برد البته بستگی به میزان کثیفی و کپک هم دارد . قبل از تمیز کردن کاشی ها را باید با آب کاملا خیس کنید . با باز کردن دوش بخار آب کاشی ها را می پوشاند و شما بهتر می توانید کپک ها را از بین ببرید .

کار را از کاشی های بالا شروع کرده و به سمت پایین حرکت کنید . بعد از این مرحله کاشی ها را به صورت افقی از چپ به راست تمیز کنید بعد آن ها را با آب گرم بشویید .

کاشی حمام

در صورتی که با این روش کاشی ها تمیز نشدند می توانید از سرکه سفید استفاده کنید سرکه سفید باعث می شود که کاشی ها براق شوند . برای پاک کردن زنگارها نیز می توانید از پاک کننده های مخصوص حمام استفاده نمایید . اگر لکه از بین نرفت از شوینده مخصوص سرویس استفاده کرده تا لکه کاملا از بین برود .

بندکشی های کاشی را نیز تمیز کنید .

مایع سفید کننده یا وایتکس را داخل بطری های اسپری ریخته و آن را روی کاشی ها اسپری کنید و بندکشی ها را تمیز کنید . با خمیر جوش شیرین می توانید بندکشی هایی که تیره شده اند را نیز تمیز کنید . در صورتی که بندها را به طور منظم تمیز کرده و خشک کنید برای همیشه کاشی های تمیزی خواهید داشت .

دقت داشته باشید زمانی که مشغول تمیز کردن سرویس حمام هستید حتما از دستکش استفاده کنید . برای این که اسپری های شوینده دستگاه تنفسی تان را دچار اشکال نکند حتما از ماسک استفاده نمایید .

در صورتی که کاشی ای شکسته است آن را عوض کنید .

کاشی حمام

کدام تمیز کننده بهتر است ؟

سعی کنید که از تمیز کننده های خانگی برای تمیز کردن کاشی ها استفاده کنید در صورت استفاده از محصولات صنعتی هرگز دو ماده متفاوت را با یک دیگر مخلوط نکنید . چرا که بعضی از ترکیبات سمی بوده و باعث ایجاد مسمومیت می شوند . سعی کنید محصولاتی را تهیه کنید که خواص ضد قارچی داشته باشند . این محصولات بسیار مناسب برای محیطی چون حمام هستند و به راحتی کپک ها را از بین می برند .

زمانی که از ماده تمیز کننده استفاده می کنید اجازه دهید تا ماده لکه ها را از بین برده سپس اقدام به شست و شو کنید .

برای تمیز کردن درزهای کاشی از یک فرچه زبر می توانید استفاده کنید . در صورت در دسترس نبودن فرچه می توانید این کار را با مسواک نیز انجام دهید .

کاشی حمام

از بخارشوی نیز می توانید برای تمیز کردن آلودگی کاشی های حمام استفاده کنید .

برای تمیز نگه داشتن کاشی حمام سعی کنید هر روز روی کاشی را تمیز کرده و هفته ای یک بار با دستمال تمیز گردو غبار آن را پاک کنید . کاشی تمیز باعث می شود که فضای شما زیباتر و بزرگ تر دیده شود بنابراین در نظافت آن بکوشید .