1. اضطراب و استرس را از خود دور کنید!

به یاد داشته باشید مسافرت و سفر این فرصت را برای شما فراهم می آورد که بتوانید کمی فشار های جسمی و نیز روحی را از خود دور نمایید. چنانچه حتی شما مجبور باشید سفری کاری در پیش رو داشته باشید و ساعت هایی متمادی را در کنفرانس های گوناگون پشت سر بگذارید، فراموش نکنید در عوض در این سفر، با کشوری جدید آشنا شده اید. فراموش نکنید ممکن است این سفر برای ما استرس و اضطراب نیز داشته باشد به ویژه اگر مسافرت شما همراه با بازدید از جاهای دیدنی و نیز گردش باشد و یا حتی نیاز به آشنایی با زبان های مختلف دیگر کشور ها داشته باشید و یا حتی چنانچه مقصد شما شهری شلوغ و پر از اتفاق باشد. اما به یاد داشته باشید استرس ناشی از سفر یک استرس مثبت می باشد و استرس همانند اضطراب و استرس ناشی از کار سنگین و زیاد و یا زندگی روزمره ی شما نمی باشد. به یاد داشته باشید کاهش استرس روحی و نیز فشار زندگی همیشه و در همه حال به سلامتی و آرامش شما کمک شایانی خواهد داشت.

  1. تنوع و نشاط در زندگی روزمره

به یاد داشته باشید مسافرت و سفر به نقاط گوناگون و نیز دیدنی از هر نوعی که باشد سبب می شود تا شما بتوانید برای مدتی حتی کوتاه از زندگی عادی و روزمره ی خود دور شوید؛ همین موضوع نیز می تواند به تنهایی انرژی چشمگیری را برای شما فراهم آورد. تغییر دادن برنامه ی روزانه ی زندگی تان حتی به میزان بسیار کم، می تواند برای شما نوعی درمان به شمار آید و از خسته شدن و کسل شدن جسم و فکر شما جلوگیری می نماید. یکی از بزرگان می گوید: هر تنوع و تغییری در زندگی روزمره، به اندازه ی استراحت خوب و مناسب است.

  1. از هوای آزاد و پاکیزه استفاده نمایید!

مسافرت به جاهای گوناگون سبب می شود تا بتوانید از چهاردیواری منزل و یا محل کار خود دور شوید و بتوانید بیشتر از هوای سالم و تازه لذت ببرید. چنانچه شما برای گردش و تفریح به کوه و کوهستان می روید و یا برای استراحت و آرامش به کنار دریا، فراموش نکنید در اینگونه شرایط و موقعیت ها نسبت به روزهای عادی دیگر، عمیق تر و بهتر نفس بکشید تا با این کار میزان اکسیژن بیشتری به بدن شما وارد شود. همچنین شما می توانید از آفتاب گرفتن هم لذت برده و استفاده ی زیادی داشته باشید، اما فراموش نکنید احتیاط های لازم و کافی را برای جلوگیری و پیشگیری از آفتاب سوختگی بجا بیاورید.

سفر سالم و آرام

  1. تغییر در آداب و رفتار شما

فراموش نکنید انجام برنامه ریزی نیز قسمتی از تفریحات شما می تواند باشد؛ هنگامی که شما سفری سخت را در پیش روی خود دارید، انجام کارهای سخت و نیز حتی یکنواختی عم باعث می شود تا بهتر با مشکلات و درگیری های کاری خود کنار بیایید. به یاد داشته باشید سفر کردن، احساس و دیدی تازه در شما نسبت به آداب و رسوم و فرهنگ های مختلف دیگر کشور ها به شما می دهد و کمک می کند تا لذت بیشتر و بهتری را از زندگی خود داشته باشید. لازم به ذکر است گاهی سفر باعث می شود تا شما دیدی تازه و جدید به شهر خودتان نیز داشته باشید و مثبت اندیش شوید.

  1. آشنا شدن با فرهنگ های مختلف و نیز افراد گوناگون

مسافرت و سفر کردن به شما کمک می کند تا بتوانید افراد مختلفی را ملاقات و دیدار نمایید. فراموش نکنید بر اساس آخرین تحقیقات و پژوهاش های روانشناسی، معاشرت کردن و نیز اجتماعی بودن نوعی درمان برای انسان های قرن حاضر به شمار می آید و سبب می شود تا با آداب و رسوم و فرهنگ های مختلفی آشنا شوید.

اگر قصد سفر به شهرهای داخلی ایران از جمله شیراز ، قشم یا مشهد را داشتید و یا قصد سفر به کربلا را دارید از تورهای گردشگری : تور شیرازتور قشمتور مشهد و تور کربلا دیدن نمایید.

  1. ثبت خاطرات از اتفاقات سفر

چنانچه شما توانایی این اتفاق را دارید که به هر منطقه و جایی سفر کنید، بی تردید این کار را انجام دهید زیر ممکن است بعد ها و در آینده شما از عدم استفاده از این فرصت، پشیمان شوید. پس چنانچه شما همیشه آرزو داشته اید که به سرزمین استرالیا سفر کنید هم اکنون فرصت خوبی برای انجام این کار است! همچنین فراموش نکنید بد نیست که در طول سفر خود، خاطرات خود را نوشته و ثبت نمایید، همچنین عکس های یادگاری از خود و اتفاقت سفر تان بگیرید تا بعد ها بتوانید از آن سفرها، خاطرات خوبی را به یاد داشته و همچنین به نیکی یاد کنید.

سفر سالم و آرام

  1. ارتباط بهتر و صمیمانه با همسرتان!

به یاد داشته باشید سفر و مسافرت کردن این فرصت و امکان را به شما می دهد که بتوانید بدون فکر کردن به مسئولیت ها و وظایف خود در خانه و نیز مشکلات و اتفاقات زندگی روزمره ی خود، زمان بیشتری را با همسر خود بگذرانید و حتی بتوانید کمی به گذشته باز گردید. فراموش نکنید بی شک گذراندن و سپری کردن اوقات خوش و شیرین در طول سفر در کنار همسر خود، خیلی بهتر و ایده آل تر از دعوا کردن بر سر مسائل جزیی می باشد. به یاد داشته باشید دور شدن از خانه و نیز محیط کار، سبب آرامش، راحتی و نیز تجدید قوای شما می گردد و این اتفاق برای سلامتی و آرامش روحی و جسمی خانواده شما نیز مفید است.

  1. مطالعه و کتاب خوانی در طول سفر

سفر کردن و مسافرت یکی از فعالیت های مهمی است که نبایستی به هیچ وجه نادیده گرفته شود. چنانچه شما بسیار به مسافرت می روید، سعی کنید تا بیشتر و بهتر بر روی فواید سفر مطالعه کرده و بدانید زیر در این صورت بیشتر از سفر خود لذت خواهید برد. فراموش نکنید از فرصت هایی که در طول سفر برایتان پیش می آید نهایت استفاده را داشته باشید و آن اوقات را به بهترین نحو ممکن سپری نمایید و از تاثیری مثبتی که می تواند بر روح و جسم شما داشته باشد استقبال کرده و بهره مند شوید.