یکی از کارهایی که هر روزه خانم خانه با آن دست و پنجه نرم می کند تمیز کردن خانه است . گاهی در این تمیز کردن اشتباهاتی رخ می دهد و باعث می گردد که کارها دچار مشکل شده و زمان انجام فعالیت نیز طولانی تر گردد .

در این مطلب شما را با این اشتباهات آشنا خواهیم کرد تا به راحتی و بدون دغدغه کار تمیز کردن خانه را به پایان برسانید .

اشتباهات رایج در تمیز کردن خانه

تمیز کننده خانگی

برای تمیز کردن خانه نیاز به تمیز کننده خانگی وجود دارد . عده ای از خانم ها خود این شوینده ها را درست می کنند گاهی این نوع شوینده ها به درستی عمل نمی کنند و دوباره مجبور می شوید که از همان شوینده های صنعتی و بازاری استفاده کنید . با این کار هم هزینه تان هدر رفته است و هم این که زمان را از دست داده اید .

گردگیری با ماهوت پاک کن

از این وسیله نباید برای گردگیری استفاده کنید از این وسیله تنها برای پاک کردن گردو غبارها از سطحی به سطح دیگر استفاده می شود . به جای استفاده از این ابزار بهتر است از دستمال های میکروفایبر استفاده کنید .

برای شست و شوی پنجره ها روز آفتابی را انتخاب نکنید

شاید شست و شو در این روز برای شما لذت بخش باشد اما نور و حرارت خورشید باعث می گردد که مواد شوینده روی شیشه ها باقی بماند بنابراین توصیه می شود که برای شست و شوی پنجره ها روزهای ابری و یا انتهای روز را در نظر بگیرید .

برای کاهش میزان آلودگی کفش های تان را بیرون از خانه بپوشید و نگه دارید .

ترفند خانه داری

گوشه و کنار خانه را نیز تمیز کنید

یکی از نقاطی که معمولا هنگام تمیز کردن فراموش می گردد گوشه و کنار خانه است . سعی کنید این نقاط را به دقت تمیز کنید . بعد نظافت حتما جاروبرقی را نیز تمیز کنید .

زمانی که مواد پاک کننده را روی سطح کاشی می ریزید حداقل 15 دقیقه صبر کنید بعد شروع به تمیز کاری کنید . این کار باعث می گردد که لکه ها خیس خورده و راحت تر تمیز شوند .

برای از بین بردن رطوبت داخل حمام بعد از استحمام حتما هواکش حمام را روشن کنید این کار مانع از ایجاد کپک های احتمالی خواهد شد .

ترفند خانه داری

برای تمیز کردن مبلمان نباید از دستمال خشک استفاده کرد زیرا باعث جا به جا شدن گردو خاک می شود به جای آن می توانید دستمالی را مرطوب کرده و روی مبل بکشید .

برای از بین بردن زنگ زدگی ها نباید از سفید کننده ها استفاده کنید زیرا این کار باعث می شود که زنگ زدگی دائمی گردد .

هرگز سفید کننده را با آمونیاک مخلوط نکنید .

مخلوط این دو باعث تولید گازی می شود که تنگی نفس ایجاد می کند .

برای از بین بردن جرم داخل مایکروویو بهتر است به جای سیم کشیدن اسفنجی را خیس کرده و به مواد تمیز کننده آغشته کرده و آن را داخل مایکروویو بگذارید و دستگاه را روشن کنید . آب داخل اسفنج تبخیر شده و باعث تمیز شدن مایکروویو می شود .

اسپری های لکه بر به راحتی لکه ها را از بین می برند اما اگر به روش درست از آن ها استفاده نشود باعث اتلاف وقت و از بین رفتن هزینه خواهند شد . روش صحیح به این صورت است که ابتدا اسپری را روی لکه زده سپس کمی صبر کرده تا اسپری لکه را از بین برده بعد توسط یک پارچه آن لکه را تمیز کنید .

قبل از استفاده از وسایل تمیز کننده مانند انواع تی ها و جاروها آن ها را تمیز کنید تا زمان نظافت منزل شما کمتر شود .