شاید این مسئله را بدانید که بسیاری از خانوم ها، در موهایشان موخوره دارند! بهتر است بدانید این موخوره ها انواع مختلف و گوناگونی دارند که بنا به نوع هر یک، دارای درمان های متنوعی نیز هستند.

درمان موخوره

توجه داشته باشید منشا و عامل پیدایش تمامی موخوره ها و نیز شکاف سر موها، چیزی نیست جز فرسایش در اثر هوا و نیز آسیب دیدن آن، اما این موضوع به هیچ وجه به این معنی نیست که هر تار مو، برای خود داستانی برای بازگویی نداشته باشد! از دیدگاه و نظر بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو، چندین نوع مدل سر مو وجود دارد. در این مقاله تصمیم داریم برای شما عزیزان، چند مدل سر مو را توضیح دهیم و همچنین این مسئله که چگونه موها، تازگی و شادابی خود را از دست می دهند و خشک می شوند.

مدل سر مو به صورت شکاف پایه

درمان موخوره

لازم به ذکر است این مدل مو، یکی از رایج ترین مدل های سر مو می باشد. در این دسته موارد، سلول های کورتیکال مو همچنان به یکدیگر بسیار محکم چسبیده اند اما توجه داشته باشید قسمتی از آن ها در حال جدا شدن از یکدیگر است! بهار است بدانید موهای شما نیاز به تغذیه و مراقبت دارند، اما هنوز هم اینکار دیر نشده است. توصیه می کنیم روش درمانی ای به کار ببرید که قسمت انتهای موهای شما را درمان نماید.

مدل سر مو به صورت شکاف کوتاه

درمان موخوره

توجه داشته باشید این مدل سر مو نیز همانند مدل شکاف اصلی، یکی از رایج ترین و نیز مرسوم ترین شکاف های سر مو است. بهتر است بدانید این نوع تارهای مو نیز همواره نیاز به تغذیه و مراقبت دارند، اما نه بسیار و بیش از حد! بنابراین به شما توصیه می کنیم پیش از آنکه دیر شود، آن ها را درمان نمایید.

مدل سر مو به صورت سه شاخه

درمان موخوره

توجه داشته باشید این مدل سر مو، نسبت به نوع اول و دوم دارای رواج کمتری می باشد و نشان دهنده ی آسیب زیاد وارد شده به تارهای موی فرد است. چنانچه موهای شما از این شکاف های سه شاخه ای دارا می باشد، بایستی از ماسک های رطوبت رسان مناسب آن هم به میزان بیشتری استفاده نمایید.

مدل سر مو به صورت درختی

درمان موخوره

توجه داشته باشید شکاف سر مو به صورت شکاف درختی نشان می دهد که یک سمت از تار مو بیشتر از سمت دیگر آن آسیب دیده است! بنابراین در این شرایط سلول های کورتیکال در چندین شاخع از یکدیگر جدا می شوند. در این شرایط به شما توصیه می کنیم سریعا موهای خود را کوتاه نمایید، و سپس از آن دسته از محصولات مراقبتی استفاده نمایید که از فرسایش موهای تان در اثر هوا جلوگیری نماید.

مدل سر مو به صورت شکاف شمع

درمان موخوره

شکاف سر مو به صورت مدل شمع، نشان دهنده از بین رفتن لایه ی کوتیکول خارجی تارهای مو بدون بروز هیچ شکافی در موها می باشد؛ اما توجه داشته باشید برای درمان این وضعیت، بایستی نوک موهای خود را زده و همچنین روغن های مغذی و مفیدی را به انتهای تارهای موی خود بزنید تا از بروز آسیب دوباره به موها جلوگیری و پیشگیری شود.

مدل سر مو به صورت شکاف گره

درمان موخوره

همانطور که از اسم این مدل نیز دریافت می شود، بیشتر موهای فر به این مشکل دچار می شوند. در این شرایط، موها در هم شده و گره می خورند و همچنین به هنگام شانه زدن، از آن قسمت دچار شکستگی می شوند. توجه داشته باشید چنانچه موهای شما فر است، بایستی در هنگام شانه زدن تا حد امکان دقت نمایید که موهای شما دچار گره خوردگی نشده و نشکنند.