اگر می خواهید همیشه موهای تان زیبا بوده و زیبا به نظر برسد باید نکاتی را رعایت کنید ما در این مطلب این نکات را به شما خواهیم گفت .

مصرف ماهی و غلات به استحکام موهای شما بسیار کمک می کند . زیرا ماهی و غلات سرشار از پروتئین و چربی امگا 3 هستند که این مو به این مواد نیاز دارد .

در کنار این مواد از سبزی جات تازه و هویج هم استفاده کنید . اگر به دنبال رژیم های لاغری هستید فکر کم کردن در کم ترین زمان را از سرتان بیرون کنید زیرا این نوع رژیم لاغری باعث می گردد که عناصر مورد نیاز به بدن تان نرسد و گاهی دچار ریزش موی شدید شوید .

موهای تان را با آب ولرم بشویید تا درخشنده گردند .

مو

موها دارای چربی هستند که این چربی باعث حفظ نرمی و انعطاف آن ها می باشد در صورتی که با آب داغ موها شسته شوند این چربی از بین می رود و مو حالت نرمی خودش را از دست می دهد . بنابراین توصیه می شود که مو با آب ولرم شست و شو داده شود . زمان شامپو زدن نیز پوست سرتان را به آرامی ماساژ دهید .

اگر موهای تان آسیب دیده اند از محصولات حاوی پروتئین استفاده کنید . زیرا پروتئین ها ترمیم کننده آسیب هستند .

اگر موهای تان به دلیل مصرف زیاد وسایل حرارتی و یا رنگ و دکلره و …. دچار آسیب شده اند . و حالت وز پیدا کرده اند . باید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی پروتئین هستند . با این کار به ترمیم آن ها کمک خواهید کرد .

پرحجم بودن موها ژنتیکی است اما با تکنیک هایی می توان مو را پرحجم نشان داد . نژادها بر روی پرحجمی یا کم حجمی مو تأثیر دارند به طوری که موقرمزی ها موهای شان ضخیم تر است و بلوندها نازک تر اما تعداد موهای آن ها بیش تر است . اگر می خواهید موهای تان پرپشت تر به نظر برسد ساقه موی تان را نرم کننده بزنید بعد ریشه ی موهای تان را خشک کرده سرتان را تکان دهید تا موهای تان کمی خشک شوند این کار باعث می گردد که حجم موهای تان بیش تر دیده شود . اگر جنس موهای تان نازک است هنگام استفاده از وسایل حرارتی باید از درجه کم آن ها استفاده کنید .

مو

اختلالات پوستی در سر باعث می شوند که شخص دچار شوره سر گردد. اگر شوره سر دارید برای درمان از شامپوهای مخصوص استفاده کنید . و هرگز از روغن ها برای درمان شوره سر استفاده نکنید .

برای خشک کردن موهای تان سعی کنید که از دستگاه های حرارتی استفاده نکنید اما اگر مجبور شدید حداقل از درجه کم آن ها استفاده نمایید .

برس زیاد زدن موها به ریزش مو منتهی می گردد . به هیچ وجه موهای خیس را شانه نزنید .

زمانی که می خواهید استراحت کنید موهای تان را باز نگه دارید . بستن زیاد موها به آن ها آسیب می زند .

پیشنهاد پوستی و زیبایی : جهت از جلوگیری از ایجاد چین و چروک در صورت خود و داشتن پوستی شاداب از میکرودرم ابریژن توسط پزشک استفاده نمایید.

مراقب موهای تان باشید .

مو

با بالا رفتن سن مو نیز مانند دیگر اعضای بدن ضعیف می گردد و رشد آن نیز کم می شود . سعی کنید که موهای تان را هر چند وقت یک بار کوتاه کنید . و کم تر از رنگ های شیمیایی برای موهای تان استفاده کنید .

اگر موهای تان در آب و هوای خشک وز می شوند از نرم کننده ها استفاده کنید .

برای این که مواد شیمیایی کم تر جذب موهای تان شوند قبل از شنا حتما دوش بگیرید بعد از شنا کردن نیز موهای تان را شامپو بزنید .

در صورتی که به هر دلیلی دچار آسیب مو شده اید چند وقتی وسایل حرارتی را کنار بگذارید اجازه دهید موهای آسیب دیده از بین رفته و موهای جدید جایگزین شوند .

مو

پیشنهاد پوستی و زیبایی : جهت از بین بردن موهای زائد بدن خود از لیزر موهای زائد توسط پزشک استفاده نمایید تا برای مدت ها از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

تغییرات مو را جدی بگیرید .

ریزش موی ناگهانی می تواند از مشکلات پوستی باشد بنابراین در این گونه مواقع حتما به پزشک مراجعه کنید .