وسایل سفید به خاطر تماس با نور، چربی ، مواد غذایی و عوامل دیگر به مرور رنگ زردی روی آن ها قرار می گیرد . این لکه زرد رنگ باعث می گردد که ظاهر دستگاه ناخوشایند گردد .

چگونه می توانیم این گونه لکه ها را پاک کنیم ؟

لکه زدایی

برای تمیز کردن لکه های زرد رنگ باید مقداری جوش شیرین را داخل آب گرم ریخته و کمی به آن سفید کننده اضافه کنید . برای شست و شو حتما از دستکش استفاده کنید .

توسط اسفنج نرم نقاطی را که زرد شده اند را بکشید بعد از چندین دقیقه آن را با پارچه تمیزی پاک کنید . بعد بگذارید تا خشک شود . در صورتی که لکه هنوز باقی مانده بود می توانید این عمل را چند بار تکرار کنید تا کاملا سفید و تمیز شود .

برای این که وسیله های برقی تان کمتر دچار این تغییر رنگ شوند توصیه می شود بعد هر بار استفاده آن ها را کاملا تمیز کنید . با خرید کاور می توانید مانع از ایجاد لک شوید . کاور وسایل برقی را می توانید به راحتی از بازار تهیه کنید .

لکه زدایی

برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی زرد رنگ چه کنیم ؟

علت زرد شدن ظروف پلاستیکی این است که بیش از اندازه در معرض آفتاب قرار گرفته است . از علت های دیگر می توان به کهنه شدن ظروف یا کثیفی ان اشاره داشت . گاهی اوقات نیست علت تغییرات شیمیایی است که داخل پلاستیک به وجود آمده است . اگر پلاستیک به خاطر تغییرات شیمیایی زرد شده باشد نمی توان آن را تمیز کرد . اما می توان مانع از زرد شدن بیشتر شد .

برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی که تغییر رنگ داده اند نیاز به آب و صابون ، مایع سفید کننده یا همان وایتکس و اسکاچ نایلونی و آب اکسیژنه می باشد .

لکه زدایی

ابتدا باید آب و صابون را تهیه کرده و ظروف را برای چندین دقیقه داخل آب و صابون بگذارید .

سپس توسط یک اسکاچ نرم باید شسته شوند .

بعد آن را زیر آب سرد گرفته تا تمیز شود .

در مرحله بعدی آب اکسیژنه را روی پلاستیک بریزید و توسط اسکاچ آن را روی سطح پلاستیک پخش کنید . بهتر است که پلاستیک را به مدت 2 ساعت داخل آب اکسیژنه قرار دهید .

برای تمیز شدن بهتر آب را با کمی مایع سفید کننده یا همان وایتکس مخلوط کرده و پلاستیک را مدتی داخل این آب بگذارید بعد آن را با آب شست و شو دهید .

لکه زدایی

سپس اجازه دهید تا ظرف خشک شود . در صورتی که هنوز لکه ها باقی مانده بودند می توانید چند بار این عمل را تکرار کرده تا ظرف تمیز شود .