اگر به فکر سلامت پوست تان هستید حتما باید آرایش صورت تان را پاک کنید . سعی کنید به جای استفاده از مواد شیمیایی از مواد طبیعی کمک بگیرید .

علاوه بر پاکسازی پوست آلودگی محیطی نیز از روی پوست تان پاک خواهد شد . بدون این که پوست تان حساس و خشک شود .

لوسیون پاک کننده صورت

انواع پاک کننده های طبیعی

پاک کردن آرایش صورت توسط شیر

آیا می دانستید که شیر یک ماده پاک کننده است . و از آن می توانید برای پاک کردن آرایش صورت تان استفاده کنید . افرادی که دارای پوست های حساسی هستند می توانند از این ماده برای پاکسازی پوست شان استفاده کنند . به جای استفاده از پاک کننده های شیمیایی می توانید ازاین ماده طبیعی استفاده کنید که با هر پوستی هم سازگاری دارند .

پاک کردن آرایش صورت با خیار

لوسیون پاک کننده صورت

یکی از پرکاربردی ترین مواد در بهداشت خیار است . از خواص آن خنک کردن پوست و رطوبت رسانی است. زیرا دارای آب فراوان است . از آب خیار برای پاک کردن آرایش می توانید استفاده کنید . هم چنین برای از بین بردن لک و پیس روی صورت می توانید خیار را با شیر و روغن زیتون مخلوط کرده و به صورت ماسک بر روی صورت خودتان استفاده کنید .

پاک کردن آرایش صورت با ماست

برای درمان افتاب سوختگی و کم کردن التهابات پوستی ، هم چنین کاهش حساسیت های پوستی و کاهش زخم ها از ماست استفاده کنید . این ماده غذایی ساده و در دسترس است .

پاک کردن آرایش صورت با جوش شیرین و عسل

همه ما عسل را به عنوان یک ماده ضد باکتری و ضد التهاب می شناسیم . جوش شیرین هم مانند عسل دارای همین خواص است . بنابراین ترکیب این دو برای پاک کردن آرایش صورت بسیار عالی است .

پاک کردن آرایش صورت با گلاب

هر شب قبل از خواب صورت تان را با گلاب شست و شو دهید . پس از دو هفته شاهد شفاف شدن پوست صورت تان خواهید شد .

پاک کردن آرایش صورت با موز

اگر موز های تان سیاه شده است آن ها را نگه دارید و روی پوست تان بمالید . سپس صورت تان را با آب گرم شست و شو دهید . موز پوست تان را نرم و لطیف می کند .

پاک کردن صورت با ژل آلوئه ورا

لوسیون پاک کننده صورت

از این ماده هم می توانید برای پاک سازی پوست صورت تان استفاده کنید . کافی است که ژل داخل میوه را بیرون آورده و آن را داخل یک شیشه در یخچال نگه دارید . و هر زمانی که نیاز داشتید از آن استفاده کنید .

پیشنهاد پوستی : اگر می خواهید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید پیشنهاد می کنیم از میکرودرم ابریژن استفاده نمایید.

روش صحیح پاک کردن آرایش صورت

امروزه آرایش ها در برابر گرما مقاوم شده اند و از آن ها می توان برای تمام روز هم حتی استفاده کرد و نیازی به آرایش مجدد نیست این کار هم مزایا دارد هم معایب از مزایای آن می توان به راحت تر شدن افراد برای تجدید آرایش اشاره نمود و از معایب آن این است که آرایش با ماندگاری بالا سبب آسیب زدن به پوست می گردد . و گاهی عوارض جبران ناپذیری را برای شخص به همراه دارد . برای همین پاک کردن آرایش دارای اهمیت است .

هنگام پاک کردن آرایش صورت تان مراقب چشم های تان باشید .

پوست این ناحیه بسیار حساس است و به همین دلیل نیاز به مراقبت بیش تری دارد . برای پاک کردن آرایش صورت 2-3 قطره از محلول پاک کننده را روی پنبه بریزید و آن را به صورت ضربه روی پوست صورت تان بزنید . این کارباعث حل شدن آرایش تان می گردد سپس با خیال راحت می توانید کل آرایش را پاک کنید .

لوسیون پاک کننده صورت

اگر آرایش تان ضد آب است برای پاک کردن آن باید از پاک کننده های قوی تری استفاده کنید .

این گونه پاک کننده ها مناسب برای آرایش ضد آب هستند .

از دستمال های مرطوب کننده کم تر استفاده کنید .

این گونه دستمال ها در دراز مدت باعث التهاب پوست می شوند . توصیه می شود در شرایط خاص از آن ها استفاده کنید .

خودتان پاک کننده دست ساز درست کنید .

ترکیب وازلین و یک مرطوب کننده بسیار مناسب است . بعد از استفاده از پاک کننده ها صورت تان را با آب ولرم به طور کامل شست و شو دهید .