اگر می خواهید موهای بلند و پرپشتی داشته باشید بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید که نیاز به هزینه زیاد هم ندارد و از طرفی شیمیایی هم نیست .

داروهای شیمیایی و بعضی از کرم ها دارای عوارض جانبی می باشند . ما در این مطلب به شما طرز تهیه ماسک هایی را خواهیم گفت که به رشد موهای شما کمک می کنند .

موی بلند

ماسک تهیه شده از روغن نارگیل و گیاه رزماری

سه چهارم لیوان شیر نارگیل را به همراه دو قاشق چایخوری رزماری مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه بر روی حرارت بگذارید دقت داشته باشید که حرارت باید ملایم باشد .

بعد از صاف کردن مخلوط روغن ویتامین E به میزان یک قاشق چایخوری به آن اضافه کنید . این مواد را داخل یک ظرف در بسته بریزید و آن را داخل یخچال نگه داری کنید .

طریقه استفاده از این ماسک به این صورت است که ابتدا موی سرتان را کاملا شست و شو داده و بعد خشک کنید ماسک را روی سرتان بمالید و با کلاه آن را بپوشانید . ده روز دیگر این عمل را تکرار کنید .

موی بلند

ماسک تهیه شده از آلوئه ورا

نصف لیوان آب را به همراه نصف لیوان ژل آلوئه ورا مخلوط کنید آن را داخل یک ظرف آبپاش بریزید و به خوبی آن را هم بزنید .

10 قطره از روغن اسانسی که به آن علاقه دارید را داخل آن بریزید و هر روز مقداری از آن را به موهای خودتان اسپری کنید . اگر خارش پوست سر دارید حتما از این ماسک استفاده کنید از طرفی برای باز کردن گره مو بسیار عالی می باشد .

ماسک تهیه شده از روغن زیتون و عسل

به پنج قاشق روغن زیتون به اندازه ای عسل اضافه کنید که حالت چسبندگی نداشته باشد .

آن را روی موهای تان ریخته و ماساژ دهید . موهای تان را با کلاه به مدت 90 دقیقه بپوشانید .

سپس با آب و صابون آن را بشویید . توصیه می شود که هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید .

اگر می خواهید وز بودن موهای تان را برطرف کنید از ماسک موی آب گازدار استفاده کنید . این ماسک باعث درخشان شدن موها می گردد .

در هفته چندین بار می توانید از این ماسک استفاده کنید .

موی بلند

ماسک تهیه شده از روغن زیتون و لیموترش

لیموترش تازه را با روغن زیتون مخلوط کنید و سرتان را با آن ماساژ دهید . به مدت 20 دقیقه باید روی سرتان بماند سپس آن را با آب و شامپو شست و شو دهید توصیه می شود هفته ای یک بار از این ماسک استفاده شود .

لیزر موهای زائد بدن

در مورد موهای زائد این موضوع عکس بوده و مردم دوست دارند بدنشان فاقد موهای زائد بوده و موهایی نازک باشند اگر قصد از بین بردن موهای زائد بدنتان را داشتید پیشنهاد می کنیم از لیزر موهای زائد نزد پزشک استفاده نمایید.

ماسک تهیه شده از سس مایونز

موهای تان را کمی مرطوب کنید نیازی به خیس شدن موها ندارید با سس مایونز موی سرتان را ماساژ دهید .

به مدت 20 دقیقه سرتان را با کلاه بپوشانید . سپس موی تان را با شامپو شست و شو دهید . توصیه می شود افرادی که دارای موهای خشک هستند هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنند .

ماسک تهیه شده از کافئین

پودرکافئین به میزان 4 قاشق چایخوری همراه با کف صابون و 200گرم شامپو را داخل یک آبپاش بریزید . 10 دقیقه قبل از شست و شو این مخلوط را روی سرتان اسپری کنید . اگر از این ماسک زیاد استفاده کنید دچار سردرد خواهید شد بنابراین در مصرف آن دقت کنید .

ماسک تهیه شده از انواع عصاره ها

عصاره دانه انگور، سدر ، رزماری و آویشن را با هم دیگر مخلوط کنید . هر شب قبل از خواب پوست سرتان را با این ماسک ماساژ دهید . روز بعد موی سرتان را با شامپو بشویید .

در صورتی که موی سرتان چرب است 2-3 بار در هفته می توانید از این ماسک استفاده نمایید .

این ماسک باعث نرم و لطیف شدن موی سر می گردد .

موی بلند

ماسک تهیه شده از ویتامین E

هر شب پوست سرتان را با مخلوط روغن گیاه جوجوبا ، روغن ویتامین E عصاره نعنا و رزماری ماساژ دهید روز بعد موهای تان را بشویید .