با توجه به فصل سرما و سرد شدن هوا و زیاد شدن مصرف گاز آیا نگران قبض گازتان هستید ؟  برای کاهش مصرف گاز چه ترفندهایی وجود دارد ؟

گاز

زمانی که هوا سرد می شود طبیعی است که خانواده ها برای محافظت خود و اعضای خانواده شان گاز بیشتری را مصرف کنند تا بتوانند توسط آن خانه شان را گرم کنند . با زیاد کردن شعله بخاری مصرف گاز نیز بالاتر رفته و از طرفی هزینه گاز افزایش می یابد .

امروزه قبوض در سه رنگ سبز و قرمز و زرد صادر می گردد که هر رنگ نشان دهنده میزان مصرف می باشد .

گاز

با توجه به وجود چهار اقلیم قیمت گاز در هر متر مکعب در هر یک از اقلیم ها تفاوت دارد و میزان آن نیز به صورت تصاعدی بالا می رود . در صورت صدور قبض سرد مشترک در پله اول و دوم مصرفی قرار دارد و میزان هزینه مصرفی وی کم است .

در صورتی که میزان مصرف در پله های سوم تا پنجم قرار گیرد قبض زرد رنگ برای او صادر خواهد شد قبض زرد علامت هشدار است در صورتی که مشترک میزان مصرف را بالاتر ببرد در مرحله بعدی قبض قرمز رنگ برای او صادر خواهد گشت . و در صورت کاهش مصرف گاز رنگ فیش سبز خواهد شد .

فیش های قرمز رنگ برای مشتریانی صادر می شود که در پله های ششم تا دوازدهم قرار دارند . این گروه از افراد باید هزینه ی زیادی را بابت مصرف گاز خود پرداخت کنند .

گاز

چگونه مصرف گاز را پایین بیاوریم ؟

آیا می دانستید که بیش از 40 درصد از انرژی کشور در بخش مصارف خانگی صرف می گردد . و بیشترین سهم نیز مربوط به شرکت گاز است . تقریباً 30 درصد این انرژی ها در ساختمان به شیوه های متفاوت هدر داده می شود . در صورتی که بتوان این میزان انرژی را کنترل کرد میزان مصرف انرژی به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد .

با استفاده از روش های ساده می توان میزان انرژی را در ساختمان به میزان قابل توجهی کم کرد .

یکی از این هدر دهنده ها در و پنجره ها  و شیشه ها هستند . پنجره ها و شیشه ها بخش قابل توجهی از انرژی گرمایشی را هدر می دهند با تعویض شیشه ها تک جداره به دو جداره می توان از هدر رفتن بخش قابل توجهی از این انرژی پیشگیری کرد .

بخش دیگر هدر رفت انرژی مربوط به کف ، سقف ساختمان ها می باشد در صورتی که از عایق های حرارتی برای کف و سقف استفاده شود به میزان زیادی می توان از هدر رفت انرژی جلوگیری نمود . در صورتی که همین دو عامل رعایت شود تقریبا 70 درصد از مصرف انرژی کاسته خواهد شد . به همین راحتی .

گاز

بخشی دیگر نیز که در هدر رفت انرژی مؤثر است سیستم کنترل موتورخانه ها می باشد در صورتی که این سیستم هوشمند گردد و روی موتورخانه نصب شود می تواند بخش عمده ای از هدر رفت انرژی را کنترل نماید زیرا این نوع دستگاه های هوشمند قابلیت برنامه ریزی دارند . و دمای سیستم را کنترل می کنند و زمانی که دمای محیط بالا می رود به طور خودکار دمای موتورخانه را کم می کنند . و همین عمل باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد . نصب سیستم هوشمند در ساختمان ها 15 درصد و در ساختمان های اداری حدود 40 درصد از هدر رفت انرژی پیشگیری می کند .

با نصب شیرهای ترموستاتیک بر روی رادیاتورها می توانید دمای مناسب در هر بخشی را داشته باشید و از مصرف انرژی اضافه جلوگیری نمایید .

جهت خرید و فروش گاز هلیوم به سایت کاسبان مراجعه نمایید.