آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر در یک سفر طبیعت گردی مجبور به آشپزی و پخت غذا شوید، چه خواهید کرد؟ بی تردید در این شرایط دیگر هیچ خبری از تنور، اجاق گاز و یا حتی پلوپز نیست! بنابراین شما مجبورید فقط با ذغال، آتش و گل دست به کار پخت و پز غذا و نیز آشپزی شوید و خود و نفرات همراه تان را از گرسنگی نجات دهید.

در این مقاله برای شما عزیزان، چندین روش ساده و آسان برای آشپزی و پخت و پز در طبیعت را آماده کرده ایم که شما می توانید با در نظر گرفتن و رعایت موارد زیر، در حساس ترین و خطرناک ترین مواقع و شرایط پیش آمده خود را از گرسنگی و مرگ نجات دهید.

پخت و پز در سفرهای طبیعت گردی

چگونه می توانیم در طبیعت، یک فر طبیعی بسازیم؟

می توان گفت یکی از روش های آسان پخت گوشت در طبیعت این است که شما می توانید آن گوشت را با چربی خودش و در داخل یک ظرف مناسب در دار به خوبی بپزید. به یاد داشته باشید پخت یک گوشت با حرارت ملایم و کم، طعم آن گوشت را لذیذ تر می کند. می توان گفت این روش پخت برای سبزیجات ریشه دار نیز مناسب و ایده آل است.

شما می توانید از یک جعبه و یا ظرف بزرگ از جنس فلز و البته در دار که اهرمی نیز روی آن قرار داشته باشد می توانید به عنوان یک فر ایده آل استفاده نمایید. به یاد داشته باشید چنانچه ظرف فلزی مورد استفاده ی شما دستگیره ی مناسبی ندارد بهتر است رو به پایین باز شود. همچنین شما می توانید در قسمت جلویی فر نیز محافظی را برای نگه داشتن مناسب در فر تعبیه نمایید، ولی به یاد داشته باشید نبایستی در فر را محکم ببندید زیرا در این صورت فشار داخل ظرف فلزی بالا می رود.

چنانچه در شرایطی حساسی قرار دارید و هیچ جعبه و یا ظرف فلزی در دسترس شما نیست می توانید سریعا یک تنور به شکل گنبد از جنس خاک رس درست نمایید و قبل از آغاز آشپزی و پخت و پز، آتشی را در داخل آن روشن نمایید و همچنین بهتر است یک روزنه ی کوچک نیز در آن تعبیه و جاسازی نمایید تا به هنگام آشپزی و پخت و پز، بتوانید به راحتی داخل تنور تان را ببینید.

به یاد داشته باشید جعبه فلزی را طوری روی سنگ ها قرار دهید که بتوانید به راحتی آتشی را در زیر آن روشن نمایید. اطراف اجاق تان را با خاک و سنگ بپوشانید و همچنین فضای مناسبی را در قسمت پست جعبه ی فلزی تان در نظر بگیرید؛ همچنین شما می توانید در قسمت بالای جعبه، دودکشی را درست کنید تا دود به راحتی و بدون هیچ مشکلی از فضای پشت جعبه ی فلزی تان خارج شود.

پخت و پز به روش بخار پز کردن!

در ابتدا لازم به بیان است که روش بخار پز کردن، برای پخت سبزیجات و نیز ماهی، روشی بسیار مناسب و ایده آل است. بر روی یک قوطی کنسرو سوراخ هایی را ایجاد نمایید و سپس آن قوطی را در در داخل یک قوطی بزرگ تر دیگری قرار دهید؛ سپس چیزی همچون یک سنگ را در ته قوطی بزرگ تر بگذارید تا قوطی کوچکتر درونی را در ارتفاعی بالاتر از آبی که در داخل قوطی بزرگ تر ریخته اید، نگهداری نماید. بهتر قوطی بزرگ تر بیرونی را کاملا بپوشانید ولی در آن را به هیچ وجه محکم نبندید زیرا ممکن است در اثر بالا رفتن فشار داخل ظرف، قوطی ناگهان منفجر شود. به این شیوه؛ پس از روشن کردن آتش در زیر قوطی بزرگ تر بیرونی، محتویات موجود در قوطی کوچک تر درونی به صورت کامل و ایده آل بخار پز می شود.

پخت و پز در سفرهای طبیعت گردی

پخت و پز به روش سرخ کردن!

چنانچه شما مقداری روغن در دسترس تان داشته باشید می توانید به سادگی تنوعی را در رژیم غذایی خود ایجاد نمایید. به یاد داشته باشید هر نوع فلزی که قابلیت خمیده شدن را دارا باشد برای سرخ کردن مناسب و خوب است. در طبیعت برخی ویژگی ها و مواد وجود دارد که بیشتر افراد از آن غافل و ناآگاه هستند! برای مثال برگ برخی از درختان برای نمونه برگ درخت موز به قدری دارای روغن می باشد که می تواند تمام غذا را با آن روغن طبیعی آماده کرد! بدون اینکه روغن آن ناگهان تمام شود. برای این کار، در ابتدا برگ ها را کمی فشار دهید تا روغن آن ها بیرون بیاید و سپس غذای تان را بر روی آتش ذغال، سرخ کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

پخت و پز به روش تنور گلی!

روش پخت و پز غذا به روش تنور گلی، نیازی به وسایل آشپزخانه، قاشق و چنگال ندارد! در این روش شما مواد اولیه را در داخل گلوله ای از جنس گل پخته شده قرار می دهید و سپس آن را بر روی آتش ذغال می گذارید. بدین صورت حرارت از طریق خاک منتقل شده و همچنین از سوختن غذا نیز جلوگیری می شود.

چنانچه شما در طبیعت شکار کرده اید و مجبور هستید شکار تان را تمیز نمایید، تنها کافی است داخل شکم حیوان شکار شده را خالی کرده و سپس آن را با دقت بشویید؛ در این شرایط نگران پولک ها و پر های شکار تان نباشید! زیرا در این روش پخت و پز، هنگامی که خاک را از روی حیوان پاک می کنید، خود به خود پر ها و پولک ها نیز جدا می شوند (لازم به ذکر است برای پخت پرندگان بزرگ تر، بایستی در ابتدا پر های آن را بکنید و جدا نمایید).

پخت و پز با استفاده از سنگ!

روش آشپزی استفاده از سنگ نیز نیازی به وسایل گوناگون آشپزخانه، قاشق و چنگال ندارد! در این روش بایستی شما از سنگ های گرد و نیز خار و خاشاک استفاده نمایید؛ البته به یاد داشته باشید نبایستی از سنگ هایی که امکان خرد شدن آن ها به هنگام پخت و پز وجود دارد، استفاده نمایید.

برای انجام این روش پخت و پز، در ابتدا یک چاله به شکل بیضی و در ابعاد 45 الی 60 سانتی متر و به عمقی در حدود 45 الی 60 سانتی متر حفر نمایید، سپس مقداری خار و خاشاک را در نه چاله قرار دهید و در بالای چاله تان نیز، چوب های مناسبی را به صورت عرضی قرار دهید و سپس لایه ی دیگری از چوب ها را تشکیل زاویه هایی درست و مناسب در میان سنگ ها قرار دهید؛ به این شیوه شما 5 یا 6 لایه ی متناوب و یا بیشتر را بر روی هم سوار کرده اید، در نهایت در بالاترین قسمت و لایه نیز سنگ قرار دهید.

حالا در هنگامی که خار و خاشاک آتش گرفتند، چوب ها نیز شروع به سوختن نموده و در نتیجه سنگ های روی آن ها نیز گرم می شوند؛ در نهایت تمامی سنگ ها به داخل چاله ریخته می شوند! سپس خاکستر ها و ذغال های بر جای مانده را جمع اوری کرده، برداشته و شکار خود را بر روی آن ها قرار دهید. به شما توصیه می کنیم بهتر است در این روش پخت با سنگ، گوشت در وسط و سبزیجات نیز در کناره های گودال حفر شده تان قرار بگیرند.

فراموش نکنید بایستی بین کف زمین و غذای شما، فاصله ای وجود داشته باشد. سپس گوال حفر شده تان را با استفاده از شاخه و برگ و خاک بپوشانید و پس از گذشت حدود نیم ساعت روی آن را دوباره بردارید. شما همچنین می توانید از این اجاق گودالی برای جوشاندن آب جمع شده در داخل کیسه ای که امکان نشت آب از آن وجود ندارد استفاده نمایید؛ بدین صورت که کیسه ی آب بدون نشت را به صورت سر بالا بر روی اجاق گودالی قرار دهید. بعد از مدتی در حدود یک ساعت و نیم، شما آب جوش درست کرده اید!

تور کربلا در اربعین بدون پخت و پز!

در سفر به برخی مناطق و شهرهای مذهبی، زیارتی، فرهنگی و… بر اساس فرهنگ مردمان آن مکان و زمان مسافرت ممکن است نیازی به پخت غذا نداشته باشید همانند پیاده روی اربعین در تور کربلا که مردم به صورت خودجوش برای زائرین کربلا غذا در طول مسیر حرکت قرار می دهند.

تور کربلا