آیا شما هم مانند خیلی از افراد تصور می کنید که تنها از خلال دندان برای تمیز کردن دندان ها استفاده می شود ؟

خیر این گونه نیست یکی از کاربردهای خلال دندان تمیز کردن لابه لای دندان هاست خلال دندان دارای کاربردهای متفاوتی است که در این مطلب با آن ها آشنا خواهید شد .

کاربردهای خلال دندان در زندگی

خلال دندان

تمیز کردن دستگاه تلفن با خلال دندان

گاهی جرم ها به داخل محفظه های تلفن یا کیبورد کامپیوتر نفوذ می کنند برای تمیز کردن آن ها می توانید از خلال دندان کمک بگیرید .

برای روشن کردن شمع ها

گاهی فتیله شمع کوچک می گردد و به داخل پارافین می رود در این گونه موارد می توانید خلال دندانی را آتش زده و از آن برای روشن کردن شمع استفاده نمایید .

برای پیدا کردن سر نوارچسب ها

زمانی که از چسب ها استفاده می کنیم برای استفاده در دفعات بعدی مشکلی که با آن مواجه می شویم این است که سر نوارچسب به سختی پیدا می شود کافی است که یک خلال دندان به ابتدای چسب بزنید تا در دفعات بعدی این مشکل را نداشته باشید .

خلال دندان

استفاده از سیر برای مزه دار کردن غذا

اگر دوست ندارید سیر در غذای تان بریزید و تنها می خواهید که غذای تان مزه سیر را به خود بگیرد کافی است که سیر را در خلال دندان فرو کرده و داخل غذا بیندازید بعد پخت به راحتی آن را خارج کنید .

برای چسباندن پولک ها از خلال دندان کمک بگیرید .

با این کار ، نتیجه کارتان بهتر و تمیزتر خواهد شد .

کاربرد خلال دندان در خیاطی

توسط خلال دندان می توانید پارچه ای که در حال جمع شدن است را باز کنید .

خلال دندان

پرکردن لولای گشاد شده توسط خلال دندان

با قرار دادن یک یا چند خلال دندان در لولا آن را به طور کامل پر کنید . توسط دریل لولا را دوباره سوراخ کنید . و آن را درست در قسمت خودش پیچ کنید .

گرفتن نشتی شلنگ

در صورتی که شلنگ حیاط تان دچار نشتی شده است سریعا به فکر تعویض آن نیفتید داخل سوراخ یک خلال دندان فرو کنید . این کار مانع از نشتی آب  می گردد .

پر کردن سوراخ های ریز دروسایل چوبی

اگر روی سطح میزتان سوراخ کوچکی ایجاد شده است کافی است که خلال دندان را داخل چسب فرو کرده و آن را در سوراخ فرو کنید . اضافات خلال دندان را گرفته  و روی آن سمباده نرم بکشید . به همین راحتی می توانید سوراخ ها را پر کنید .

کمک به سرخ کردن سوسیس

برای یکنواخت سرخ کردن سوسیس ها کافی است که چندین سوسیس را با خلال دندان به هم دیگر متصل کرده و سرخ کنید این کار باعث یکنواخت سرخ شدن سوسیس ها خواهد شد .

کاربرد خلال دندان در لکه گیری

برای لکه گیری های کوچک کافی است که خلال دندان را در رنگ فرو کرده و روی لکه بمالید .

خلال دندان

برای پخت سریع تر سیب زمینی در مایکروفر

با این کار سیب زمینی از همه طرف در معرض امواج قرار می گیرد و سریع تر نیز می پزد .

برای کنترل خروج سس

توسط خلال دندان چند سوراخ روی فویل سس سالاد ایجاد کنید تا هنگام خروج سس کمتری از قوطی خارج گردد . با این کار هم کالری کمتری را دریافت کرده اید و هم این که در مصرف سس صرفه جویی نموده اید .

خلال دندان مانع از سر رفتن غذا می گردد .

خلال دندان را به صورت افقی بین در و قابلمه بگذارید این کار باعث می شود که غذای تان سر نرود .

مطمئن شدن از پخت کیک

با فرو کردن خلال دندان داخل کیک می توان مطمئن شد که کیک پخته است یا نه به این صورت که اگر مواد به خلال دندان چسبید کیک هنوز نپخته است در غیر این صورت کیک آماده است .