استفاده طولانی مدت از لاک ناخن باعث می گردد که تغییراتی در رنگ و حالت ناخن ها به وجود آید لاک ها دارای خواص تحریک پذیری هستند . تنها شدت آن ها نسبت به استون ها کمتر می باشد . لاک ها باعث خشک و خشن شدن ناخن ها می گردند .

اثرات لاک روی ناخن ها

لاک ها دارای انواع متفاوتی هستند و با توجه به مواد تشکیل دهنده شان کیفیت آن ها تقسیم بندی می گردند . علتی که باعث خشک و خشن شدن ناخن ها می گردد استفاده مداوم از استون است . زیرا این ماده دارای خواص تحریک پذیری است .

موادی که در لاک ها به کار می رود علاوه بر ناخن ها باعث تحریک پلک و چشم ها نیز می گردد . یکی از شایع ترین علت های ایجاد حساسیت های چشمی استفاده نمودن از همین لاک هاست .

لاک ناخن

کشیدن دستی که لاک زده شده بر روی چشم و پلک می تواند منجر به حساسیت پلکی گردد .

کیفیتی موادی که لاک از آن تهیه شده است می تواند بر روی میزان عارضه های پوستی و چشمی اثری مستقیم داشته باشد . هر چه میزان مواد به کار رفته بهتر باشد عارضه پلکی نیز کمتر خواهد بود .

سعی کنید که به دستان کودک تان لاک نزنید . پوست کودک حساس است و استفاده از لاک و استون حساسیت بیشتری را در پوست آن ها به وجود خواهد آورد .

استون و پاک کننده های لاک ها حلال هایی هستند که مواد به جا مانده از لاک ها را از بین می برند .

به دلیل آتش زا بودن لاک و آستون از قرار دادن ان ها در کنار شعله آتش دوری کنید .

مصرف زیاد آستون باعث خشکی ناخن و التهاب پوست در اطراف ناخن خواهد شد .

لاک ناخن

سعی کنید برای پاک کردن لاک ها ناخن های تان را در محلول آستون قرار دهید با این عمل لاک به راحتی جدا خواهد شد و آسیب کمتری نیز به ناخن های تان وارد می گردد .

امروزه موادی را به آستون اضافه کرده اند تا از شدت خشک کنندگی آن بکاهد .

اگر ناخن های تان شکننده هستند با محلول استحکام بخش می توانید استحکام آن ها را زیاد کنید . این محلول ها مانع از شکسته شدن ناخن ها شده و از لایه لایه شدن نوک ناخن ها نیز جلوگیری می کند . و به ناخن ها اجازه می دهد که به صورت طبیعی به رشد خودشان ادامه دهند .

محلول برای رشد ناخن ها

این محلول از بادام شیرین ، روغن زیتون و روغن جوانه گندم درست شده است . با زدن این محلول به ناخن باعث تسریع در رشد ناخن های تان خواهید شد .

لاک ناخن

تقویت کننده ناخن

استفاده از این محلول باعث تقویت و مستحکم تر شدن ناخن ها خواهد شد .

پوست اطراف ناخن های تان را توسط نرم کننده پوست نرم کنید .

اگررنگ ناخن های تان تغییر کرده است توسط بهبود دهنده رنگ ناخن می توانید به ناخن های شان شکل طبیعی ببخشید . برای جلوگیری از زرد شدن رنگ ناخن های تان لاک نزنید .

اگر فرزندتان ناخن می جود با خریدن محلول جلوگیری از جویدن ناخن مانع از این عمل او شوید .

برای نرم شدن پوست اطراف ناخن می توانید از کرم های ترمیم کننده مخصوص ناخن استفاده کنید .

توسط محلول از بین برنده می توانید پوست های زائد کنار ناخن را کنار بزنید .

محافظ ناخن باعث تقویت و استحکام ناخن ها می گردد .

لاک ناخن

افرادی که ناخن های حساسی دارند می توانند از کرم های مخصوص استفاده نمایند . این کرم ها حاوی لیپیدها ، کلسیم ، گلیسیرین ، کلاژن ، ویتامین های A,C,E هستند که خشکی سطح ناخن ها را بهبود بخشیده و به انعطاف پذیری ناخن ها کمک می کنند .

اگر به سلامت