سال نو نزدیک است و همه ی افراد جامعه تلاش می کنند تا ظاهر خود را تغییر دهند و عوض کنند؛ به همین دلیل امکان برخی تصمیم گیری های عجله ای وجود دارد و ممکن است شما دست به کار ها و اقداتی بزنید که معایب این اتفاقات بیشتر از محاسن آن باشد! برای نمونه جزغاله شدن و سوختن در دستگاه های غلط سولاریوم، دچار شدن به مشکلات مختلف پوستی و … مشکل هنگامی پیش می آید که برای نخستین بار و آن هم دقیقا قبل از آغاز تعطیلات نوروز به سراغ شما بیاید و حتی امکان دارد شما به جای اینکه با دیدن قیافه و چهره ی جدید تان خوشحال و شادمان شوید، جرات این را نداشته باشید که حتی به آینه نگاه کنید.

در این مقاله برای شما عزیزان مطالبی را جمع آوری کرده ایم تا شما به به سادگی بدانید که کدام یک از کارها و اقدامات مرسون برای مراقبت از پوست و مو برای ایام نوروز و شب عید مناسب نیستند و شما چه اقدامات و مراقبت هایی را می توانید به صورت اورژانس برای سلامت، زیبایی و شادابی پوست و موی خود انجام دهید.

لیزر موهای زائد

استفاده از روش لیزر پوست

تصور کنید بیشتر از چند روز به ایام نوروز نمانده و شما تصمیم می گیرید کمی به خود برسید و دستی به سر و روی تان و پوست تان بکشید! پس براساس شنیده های خود از دوستان و آشنایان تصمیم می گیرید تا پوست خود را لیزر نمایید تا جوان تر و شاداب تر به نظر آیید. شما تصور می کنید جای جوش ها و لک هایتان از بین خواهد رفت اما اگر شما با این تصورات ذهنی چند روز مانده به سال نو به سراغ استفاده از روش لیزر می روید بدانید موضوع به همین سادگی نیست! اگر شما اهل دید و بازدید های سال نو هستید و یا مسافرتی نوروزی را در پیش رو خواهید داشت به هیچ وجه این کار را در شب سال نو انجام ندهید؛ در غیر این صورت مطمین باشید که به احتمال زیاد پیشمان خواهید شد! لازم به ذکر است اولین قدم برای انجام جوان سازی و شاداب سازی پوست و نیز از بین بردن جای لک ها و بخیه و نیز جوش ها، استفاده از روش درمانی لیزر فرکشنال است.

روش درمانی لیزر فرکشنال لایه ی سطحی پوست شخص را می تراشد و لازم به ذکر است عارضه ی این روش درمانی زخم هایی است که تا یک 7 الی 10 روز پس از درمان باقی می ماند. البته به یاد داشته باشید پس از بهبود زخم های تان، پوست تان همچنان قرمز خواهد بود. به شما توصیه می کنیم هنگامی که هوا آفتابی و گرم است بهتر است از خانه بیرون نروید زیرا با این اتفاق، احتمال بر جای ماندن و باقی ماندن لک های قهوه ای و یا عفونت ها بر پوست بیشتر می شود. به یاد داشته باشید در طول تعطیلات سال نو، تعداد دید و بازدید ها زیاد است و و افراد نیز تمایل دارند تا به سفر های نوروزی نیز بروند؛ به خاطر همین شرایط و وضعیت به شما توصیه می کنیم تا استفاده از این روش درمانی را به هیچ وجه در نزدیکی تعطیلات سال نو انجام ندهید مگر برای آن دسته از افرادی که تصمیم دارند تا از تعطیلات سال نو، به عنوان فرصتی برای ماندن در خانه و نیز استراحت کردن استفاده نمایند.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد نیز نیاز به چندین جلسه جهت تکمیل شدن دارد و پیشنهاد می شود لیزر موهای زائد خود را چند ماه قبل از سال نو انجام دهید.

رفع خستگی های پوستی

در ابتدا یک سیب زمینی را ورقه ورقه نمایید؛ سپس دراز بکشید و ورقه های سیب زمینی را بر روی چشم های خود بگذارید. اجازه بدهید تا ورقه ها به مدت 10 دقیقه بر روی چشم های تان باقی بماند، سپس پوست صورت تان را با آب ولرم و مناسبی بشویید و پاکیزه نمایید. امروزه به عقیده ی برخی از پزشکان متخصص پوست و مو، سیب زمینی شیرین خواص مناسب و قابضی دارد و حتی می تواند حبس شدن (احتباس) آب را در ناحیه ی زیر چشمان تان کاهش دهد. سیب زمینی دارای مواد و آنزیم های گوناگونی است؛ یکی از این آنزیم های مهم، آنزیم کاتالاز است که می تواند کبودی موجود در زیر چشمان را تا حدودی برطرف نماید. چنانچه شما وقت بیشتری دارید و در منزل تان نیز گیاه بابونه پیدا می شود، به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدا نصف فنجان گیاه بابونه را دم کنید، و سپس اجازه بدهید تا این عصاره در یخچال کمی سرد شود و سپس آن را با استفاده از پنبه به دور چشم های تان بزنید.

لایه برداری پوست بدن

برای انجام لایه برداری پوست بدن، مقداری کرم لایه بردار مناسب را بر روی لیف تان زده و آن را با حرکت های دورانی و درست بر روی پوست خود بکشید. به شما توصیه می کنیم بازو هایتان، پشت بازو هایتان، ران ها، پاها، آرنج ها و به ویژه پاشنه ها و زانو هایتان را لایه برداری نمایید. فراموش نکنید در مورد بخش های حساس بدن تان که در آن نواحی پوست بدن نازک تر است برای نمونه بر روی قفسه ی سینه و نیز شکم تان را با نوک انگشت هایتان به آرامی و به طور صحیح ماساژ دهید.

فراموش نکنید بایستی این فرآیند های مراقبتی مفید در در زمان مناسب انجام شود. فراموش نکنید پلینگ یا لایه برداری پوست چه به صورت فیزیکی و چه به صورت شیمیایی، در شب سال نو اصلا ایده و کار درست و مناسبی نیست! شاید بپرسید چرا؟ لایه برداری فیزیکی پوست صورت با استفاده از کرم های لایه برداری و یا استفاده از اسید های میوه، بر روی پوست قرمزی سطحی ایجاد می نماید که این قرمزی پوست عرض یک الی دو روز کاملا رفع می شود؛ اما به یاد داشته باشید آن دسته از پلینگ شیمیایی که استفاده از اسید ها انجام می شوند براساس نوع و میزان اسید به کار رفته در آن، دارای غلظت های متفاوتی می باشد. به یاد داشته باشید در صورتی که غلظت اسید مورد استفاده زیاد باشد پلینگ یا لایه برداری عمیقی انجام خواهد شد و در نتیجه لایه ای از سطح پوست صورت برداشته خواهد شد. در این شرایط می توان گفت در حدود 7 الی 10 روز پوست صورت شخص خیس خواهد بود و همراه با ترشح خواهد بود و روی آن پوست بهتر است پانسمان باشد. پس از گذشت این مدت، پوست شخص همچنان قرمز بوده و این اتفاق تا چندین هفته نیز ادامه خواهد داشت.

چطور می توانیم دندان هایی با جنس همچون مروارید داشته باشیم؟

حتما شما می دانید که داشتن دندان هایی سالم و سفید چه تاثیری مهمی در زیبایی و جذابیت شما خواهد داشت. چنانچه مدتی است که دندان هایتان زرد و لک دار شده است نگران نباشید! تنها کافی است قبل از رفتن به مهمانی و یا دیدار دوستان تان، به مقدار یک نوک انگشت جوشن شیرین را بر روی خمیر دندان تان بریزید و سپس با آن مسواک بزنید. در این حالت می بینید که لکه های ناخوشایند محو شده و دندان هایتان نیز سفید و زیبا می شوند. البته فراموش نکنید انجام این کار جزو مراقبت های اورژانسی می باشد و نبایستی انجام این کار را به عادت روزمره ی خود تبدیل نمایید.

سلامت پوست و مو

استفاده از روش درمانی میکرودرم ابریژن

چنانچه جای جوش های صورت تان روی اعصاب تان است شما به هر دری می زنید تا آن ها رفع و برطرف نمایید! حالا با این شرایط تصور کنید نزدیک ایام تعطیلات سال نو است و شما می خواهید تصمیم خود را عملی نمایید؛ از دوستان و آشنایان خود پرس و جو می کنید و آن ها روش درمانی میکرودرم ابریژن را به شما پیشنهاد می نمایند. روش درمانی میکرودرم ابریژن یه روش لایه برداری عمیق است که حتی می تواند سبب تغییرات رنگ پوست شما و یا حتی بروز عفونت های ویروسی و یا باکتریایی شود.

در مصاحبه ای با دکتر احسانی، پزشک متخصص پوست و مو ایشان بر این باور بودند که روش درمانی میکرودرم ابریژن روشی موثر برای درمان و برطرف سازی اسکار ناشی از فرو رفتگی ها و نیز آکنه ناشی از جوش است. در روش درمانی میکرودرم ابریژن با استفاده از یک دستگاه و نیز یک سمباده ی خاص و ویژه، لایه ی رویی پوست تراشیده می شود تا این عمل، سبب تحریک کلاژن سازی سلول های پوستی شده و در نتیجه عمق جوشگاه ها و یا اسکار ها با این شیوه کم می شود. فراموش نکنید انجام این کار نیز قرمزی هایی را بر روی پوست شخص بر جای می گذارد و به هیچ عنوان برای شب عید مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

علاوه بر موضوعات بالا، چنانچه شما نمی خواهید با صورت پانسمان شده ی خود به دید و بازدید های شب عید تان بروید! به شما توصیه می کنیم از خیر روش درمانی میکرودرم ابریژن، آن هم قبل از تعطیلات سال نو بگذرید زیرا پس از انجام فرآیند درمانی میکرودرم ابریژن به مدت 3 روز بایستی صورت تان پانسمان شده بوده و همچنین پس از آن باید از کرم های مخصوص، مناسب و استاندارد استفاده نمایید. همچنین به یاد داشته باشید بعد از انجام روش درمانی میکرودرم ابریژن،  مدت 2 هفته نیز طول می کشد تا وضعیت پوست به وضعیت عادی بازگردد و شما بتوانید با استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب و استاندارد به انجام کار های بیرون از منزل خود برسید.

رفع و برطرف سازی جوش های پوستی

تصور کنید هنگام عید و سال نو است و بساط شیرینی، شکلات و تنقلات نیز به راه؛ برای همین ممکن است بی خبر و ناغافل یک عدد جوش مزاحم و وقت نشناس وسط پیشانی شما سبز شود! شما نمی توانید با این جوش مزاحم و بد ریخت به دید و بازدید های سال نو ی خود بروید. توصیه ای به شما داریم؛ سریعا مقدار کمی خمیر دندان سفید (به هیچ وجه خمیر دندان ژله ای و یا رنگی نباشد) بر روی جوش تان بگذارید. لازم به ذکر است خمیر دندان دارای خواص تنگ کنندگی منافذ پوستی است، بنابراین می تواند به طور موقت جوش پوستی شما را پنهان نماید! اجازه دهید این خمیر دندان سفید رنگ شب را تا هنگام صبح بر روی جوش پوستی شما باقی بماند. در غیر این صورت ممکن است پوست شما حساس و یا حتی دچار خشکی بیش از اندازه شود. صبح هنگام خمیر دندان را از روی جوش پوستی تان پاک نمایید؛ در این حال می بینید که جوش شما کوچک تر شده و اصلا هم توی ذوق نمی زند.

تزریق چربی و یا ژل به زیر پوست

تصور کنید به اواخر سال رسیده اید و اصلا دوست ندارید سال نو را با گونه های فرو رفته، خط اخم ها و نیز صورت لاغر تان و یا حتی گودی پای چشم و خط لبخند عمیق آغاز نمایید؛ به همین تصمیم می گیرید تا پیشانی تان صاف شود یا از خط لبخند عمیق تان خلاص شوید و … به همین دلیل ناگهان به سرتان می زند تا به سراغ تزریق چربی و یا ژل بروید و یا حتی بوتاکس کنید. در ابتدا لازم است در اینجا بیان کنیم که بوتاکس، ماهیچه های قسمت پیشانی شخص را فلج می کند و شما حتی نمی توانید یک اخم کوچک نیز بکنید! اما چنانچه شما به عمل بوتاکس اصرار دارید و می خواهید در سال نو، پیشانی تان صاف و یک دست باشد بایستی کمی زود تر و به موقع اقدام نمایید زیرا فردای انجام عمل بوتاکس، پیشانی شما بی چین و چروک نخواهد شد و شما به مدت زمانی نیاز دارید تا تاثیرات آن آشکار و واضح شود.

البته لازم به بیان است که جای سوزن بوتاکس پس از چند ساعت کوتاه، محو می شود و از بین می رود و مشکل خاصی نیز به وجود نمی آید جز در موارد خاص و متفاوت؛ اما در رابطه با موارد دیگری چون گونه گذاری و تزریق چربی و ژل و کار هایی از این قبیل موضوع فرق می کند و متفاوت است. فراموش نکنید چند روز مانده به ایام تعطیلات سال نو، فرصتی مناسب برای این اتفاق نیست و بدانید عوارضی هم چون تورم و درد در ناحیه ی مورد تزریق، قرمزی و همچنین در طولانی مدت و گذر زمان، احتمال جابه جایی چربی یا ژل انتظار شما را می کشد. البته به یاد داشته باشید چنانچه شما دارای سابقه ی یک بیماری خاص و یا حساسیتی شدید می باشید، به شما توصیه می کنیم به دنبال تزریق چربی و یا ژل نروید!

به یاد داشته باشید فیلر ها و نیز ژل و یا حتی استفاده از روش درمانی بوتاکس، مشکلی ندارد به شرط اینکه این فرآیند توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. لازم به ذکر است چون فیلر ها موادی همیشگی نیستند پس می توان برای استفاده از آنها، چند روز مانده به عید نیز اقدام کرد اما فراموش نکنید برای تزریق چربی و یا ژل برای پر کردن خط خنده، حجم دادن به صورت و یا حتی گونه گذاری، شخص مورد درمان حدود دو هفته الی 10 روز تورم پوستی خواهد داشت. چنانچه شما داوطلب برای تزریق چربی هستید به شما توصیه می کنیم بهتر است حداقل 3 هفته و یا حتی یک ماه قبل از تعطیلات سال نو اقدام نمایید تا تمامی عوارض این روش درمانی از بین برود.

با رنگ پریدگی پوست صورت تان مقابله نمایید!

در ابتدا لازم به ذکر است برنامه ی تلویزیون، دید و بازدید های سال نو و همچنین شب بیداری های شبانه باعث می شود تا شما کمی رنگ پریده و نیز کمی خسته باشید. حالا تصور کنید که قرار است شما با این شرایط به یک مهمانی بروید و یا حتی میزبان یک مهمانی هستید؛ در این شرایط چه می کنید؟ فراموش نکنید بهترین و نیز ساده ترین راه و روش ممکن برای رفع و برطرف سازی آثار خستگی، استفاده و نوشیدن چای سبز است.

در ابتدا برای خود چای سبز آماده نمایید؛ مقداری از آن چای سبز را بنوشید. کمی نیز در ته فنجان تان نگه دارید و آن را با استفاده از پنبه به پوست صورت تان بزنید. فراموش نکنید چای سبز می تواند منافذ پوستی صورت را منقبض نموده و پوست تان را زیبا و شفاف نموده و نشان دهد. چنانچه شما چای سبز ندارید می توانید به سادگی یک عدد هویج را رنده کرده و آن را همراه با یک قاشق غذا خوری آب لیمو ترش سالم مخلوط نمایید و سپس محلول حاصل را بر روی پوست خود بمالید و چیزی در حدود 10 دقیقه صبر نمایید؛ سپس پوست صورت خود را بشویید. روشی دیگری که می توانید برای مقابله با رنگ پریدگی پوست صورت تان استفاده نمایید این است که یک سیب زمینی را حلقه حلقه کرده و سپس آن را روی پوست صورت خود بمالید، سپس پس از مدتی در حدود 10 الی 20 دقیقه پوست صورت خود را بشویید تا رنگ چهره تان شاداب و یک دست شود.

کاشت مو و دانستنی های آن

به یاد داشته باشید نزدیکی تعطیلات سال نو و دید و بازدید های آن، اصلا زمان مناسبی برای کاشت مو نمی باشد چون معمولا مدتی در حدود 10 روز الی 2 هفته پس از کاشت مو، جای زخم ها و نیز خون مردگی همچنان وجود خواهد داشت. پس از انجام روش کاشت مو، فرد مجبور است در روز های اول از کلاه استفاده نماید و پس از مدتی نیز پوست سر شخص مورد درمان، زخم و پوسته پوسته است و معمولا چندین هفته زمان لازم است تا شخص به صورت کامل بهبود یابد. چنانچه شما می خواهید کاشت مو انجام دهید بایستی از 3 هفته الی 1 ماه قبل از تعطیلات سال نو اقدام نمایید و شروع کنید. در طول این مدت نیز،عوارض پس از عمل از بین می رود و پوست شخص نیز به حالت طبیعی خود باز می گردد.

سلامت پوست و مو

دانستنی های برنزه کردن پوست

امروزه برخی از افراد با روش های گوناگونی در تلاش اند تا پوست شان را طلایی و برنزه نمایند! روش هایی از قبیل آفتاب گرفتن در پشت بام خانه! استفاده از اسپری، کرم، پورد و یا حتی مراجعه به سالن های سولاریوم و… چنانچه شما تصمیم دارید چندین روز مانده به تعطیلات سال نو خودتان را به دست دستگاه های سولاریون بسپارید و یا در شب سال تحویل از کرم های اتو برنزه استفاده نمایید خواهش می کنیم دست نگه دارید چون این کار ها علاوه بر عوارض مختلفی که برای شخص استفاده کننده به دنبال خواهند داشت عوارضی هم هم چون التهابات پوستی، خارش های پوستی، آسیب های چشمی، سوختگی، حساسیت، تاول زدن پوست و… دست است! شاید رنگ پوست شما جذاب نباشد و خودتان خوش تان نیاید و حتی مجبور شوید با ظاهری همچون هویج در مهمانی ها حاضر شوید!

شاید تصور کنید استفاده از کرم های اتو برنزه دردسر های کمتری برای شما به همراه داشته باشد؛ چنانچه شما تصمیم دارید تا در شب سال نو خودتان را برنزه و طلایی نمایید بهتر است بدانید که که اثر این گونه کرم های اتو برنزه معمولا 4 الی 6 روز باقی می ماند و چنانچه شما از نتیجه ی کار این کرم ها راضی نبودید می می توانید به سادگی آن ها پاک نمایید و اثری هم از آن ها باقی نمی ماند.

لازم به ذکر است رنگدانه های پوستی که در داخل سالن های سولاریوموی پوست معمولا ایجاد می شوند در مقابل اشعه های ماورای بنفش هیچ عملکرد محافظتی نخواهند داشت و حتی وجود این رنگدانه ها خطر ابتلا به سرطان های پوستی را افزایش نیز می دهند و برای چشم نیز آسیب رسان می باشند. فراموش نکنید عوارض و اثرات بدخیم و خطرناک این دستگاه ممکن است در حدود 15 سال بعد آشکار شده و بروز پیدا کنند.

دانستنی های کاشت مژه

امکان دارد برخی از افراد به دلایل گوناگونی از جمله ریزش مو، برخی بیماری های خاص و یا حتی مشکلاتی دیگر مژه های خود را از دست بدهند که این افراد می توانند مشکل خود را با کاشت مژه ی طبیعی برطرف نمایند. لازم به ذکر است کاشت مژه ی طبیعی نوعی جراحی از نوع ترمیمی است و فقط جنبه ی زیبایی ندارد! در این عمل جراحی ترمیمی از موهای نازک موجود در پشت گردن و یا گوش استفاده می نمایند و این عمل در اتاق عمل مجهز و زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو اتفاق افتاده و مو کاشته می شود.

لازم به ذکر است عمل کاشت مو نیز می تواند عوارضی احتمالی داشته باشد که می توان از این عوارض، موارد زیر را نام برد: آسیب به چشم و یا حتی امکان از دست دادن قدرت بینایی و…

اگر شما در مقابل آینه می ایستید و و با خود تصور می کنید که چنانچه مژه هایی بلند تر داشتید زیبا تر بودید و این اتفاق سبب می شود تا به فکر عمل های کاشت مژه ی مصنوعی بیفتید! قضیه کمی فرق می کند. در این هنگام ناگهان به سر تان می زند تا به آرایشگر محله تان مراجعه نمایید تا بر روی پلک های شما، مژه های بلند تری سوار نماید! مژه هایی ساخته شده از جنس الیاف مصنوعی و نیز سوار شده با چسب.

چنانچه شما چنین تصمیمی دارید به شما توصیه می کنیم تا دست نگه دارید و مناسب است حداقل چند روز مانده به سال نو این کار را انجام ندهید زیرا ممکن است نتیجه ی کار شما را پشیمان نماید؛ زیرا پس از کاشت مژه های مصنوعی بایستی مراقبت های زیادی را انجام دهید. به یاد داشته باشید شست و شوی چشم ها و صورت، تماس دست با آن ها و نیز فشار وارد شده و … سبب می شود تا این مژه های مصنوعی کنده شوند. لازم به ذکر است با با کنده شدن هر تار اکستنشن (مژه ی مصنوعی) شما چند مژه ی طبیعی خود را نیز از دست خواهید داد! علاو بر موارد ذکر شده در بالا، پس از کاشت مژه های مصنوعی، عفونت های باکتریایی گوناگون یا عفونت های قارچی و یا ویروسی، حساسیت های مختلف، تورم و احساس سنگینی بر روی پلک ها و نیز خارش انتظار شما را می کشد! در برخی از موارد شدت این مشکلات و عفونت ها به قدری زیاد بوده است که سبب تخلیه چشم فرد نیز شده است!

موهای چرب و استفاده از شامپوی خشک!

تصور کنید موهای تان کثیف و چرب است و قرار است شما به مهمانی بروید و یه برای تان مهمان بیاید؛ تا این قسمت ماجرا مشکلی وجود ندارد و تنها کافی است شما دوش بگیرید. اما شما آن هنگام دچار استرس شدیدی می شوید که متوجه شوید آب حمام قطع است و یا سرد می باشد و یا به هر دلیل و سبب دیگری شما نمی توانید مو های خود را بشویید؛ در این هنگام اصلا هول نکنید!

استفاده از شامپوی خشک را فراموش نکنید! برای تهیه یک شامپوی خشک شما به آرد ذرت یا آرد برنج، نمک دانه درشت، پودر تالک و جوش شیرین نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است بر حسب حجم موهای خود یک الی سه قاشق غذا خوری از مواد ذکر شده در بالا را با هم مخلوط نمایید. با دقت و تمرکز تمام موها یتان را شانه بزنید تا هیچ گونه گرهی در آن ها باقی نماند. سپس یک الی دو قاشق غذا خوری از این شامپو ی درست شده را بر روی فرق سر خود بریزید و سپس آرام آرام موهای خود را ماساژ بدهید. سپس در مرحله ی بعدی دوباره موهای خود را شانه بزنید! چنانچه چربی موهای تان هنوز از بین نرفته است به شما پیشنهاد می کنیم تا یک قاشق دیگر از شامپوی خشک را بر روی سرتان بریزید و پس از گذشت چند دقیقه موهای خود را دوباره شانه بزنید.

فراموش نکنید بایستی تمام ذرات شامپوی خشک از میان موهای تان خارج شود؛ به شما توصیه می کنیم برای این کار، بهتر است از یک سشوار و یا حتی از یک دستمال تمیز استفاده نمایید. در اولین فرصتی که توانستید به آب دسترسی پیدا نمایید به یاد داشته باشید حتما موهای تان را با آب و شامپو به خوبی شست و شو دهید زیرا استفاده از شامپو های خشک فقط یک روش اورژانسی برای تمیز کردن موها در وضعیت اضطراری است و بدانید این کار، هیچ وقت جای حمام را نخواهد گرفت.

رنگ کردن موهای تان با رنگ های جدید

گاهی ممکن است از رنگ مویی استفاده کنید که قبلا از آن رنگ، استفاده نکرده اید! تصور کنید نزدیک تعطیلات سال نو است و شما به قدری مشغول خرید و یا خانه تکانی بوده اید که رنگ کردن موهای خود را از یاد برده اید؛ به همین سبب چندین روز مانده به شب سال نو و یا حتی در همان شب سال نو تصمیم می گیرید و ناگهان دست به کار می شوید. چنانچه شما فرد تنوع طلبی باشید به احتمال زیاد تصمیم می گیرید تا رنگ موی جدیدی را انتخاب نمایید؛ اما ما به شما توصیه می کنیم تا به هیچ وجه در شب سال نو این کار را انجام ندهید زیر امکان دارد این کار شما به پشیمانی منجر شود و عاقبت نیکی نداشته باشد!

دلیل اول این است که ممکن است شما از رنگ جدید خوشتان نیاید یا حتی رنگ جدید! به رنگ پوست و یا رنگ مو های شما نخورد و هماهنگ نباشد. دلیل دوم این است که چنانچه قبلا از این رنگ مو استفاده نکرده اید ممکن است شما به ترکیبات آن، واکنش های حساسیتی را بروز دهید و برایتان دردسر ساز شود؛ در نتیجه ی این اتفاقات ممکن است شما روزهای تعطیل را در خانه و یا مسافرت مشغول به خاراندن سر خود و همچنین یافتن پزشک متخصص کشیک در بیمارستان ها برای رفع و برطرف سازی مشکل خود باشید.

برای رهایی از این مشکلات به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدا بهتر است رنگ مو را بر روی مچ دست خود امتحان نمایید تا از بروز هرگونه تورم، حساسیت، خارش و … اطمینان حاصل نمایید. چنانچه تصمیم دارید تا در دقیقه ی نود سال! موهای خود را رنگ نمایید به شما توصیه می کنیم تا از رنگ موهای موقت استفاده نمایید؛ به یاد داشته باشید این رنگ موها با یک یا چندین بار شست و شو از بین رفته و پاک می شوند. به همین سبب چنانچه شما از نتیجه ی کار راضی و خشنود نبودید به هیچ عنوان مجبور نیستید به مدتی طولانی آن رنگ را تحمل نمایید و حرص بیهوده بخورید!

موهای درخشنده و جذاب!

به احتمال زیاد بنا به دلایلی که در بالا بیان کردیم در واپیسن روزهای سال شما از خیر رنگ کردن موهای خود با رنگ موهای شیمیایی میگذرید اما همچنان دلتان می خواهد موهای خود را رنگ کنید و صفایی به آن ها بدهید! در ابتدا شما به مقداری لیمو ترش و بابونه نیاز دارید؛ سپس در حدود 50 گرم گل خشک شده ی بابونه را در حدود 5/0 لیتر آب به مدت زمان 20 دقیقه بجوشانید؛ سپس محلول حاصل را صاف کنید و بگذارید تا خنک شود. سپس در مرحله ی بعدی به مقدار آب نصف لیمو ترش را به محلول حاصل بیفزایید. سپس موهای خود را شست و شو نمایید و این محلول را بر روی موهای خود بریزید. به یاد داشته باشید بهتر است تا موهای تان را در مقابل نور آفتاب خشک نمایید. گیاه بابونه سبب می شود تا موهای تان به طور طبیعی روشن تر شود. دقت کنید تا حتما گیاه خشک بابونه را با آب لیمو ترش طبیعی مخلوط نمایید؛ این دو ماده ی اولیه هنگامی که با هم ترکیب می شوند می توانند تاثیری فوق العاده و شگفت بر جای بگذارند.

ابرو های تان را مرتب کنید!

به یاد داشته باشید روز سال نو فرصت مناسبی برای رنگ کردن و یا مرتب کردن ابرو ها نمی باشد! زیرا چنانچه شما این کار را به درستی انجام ندهید و یا حتی رنگ مناسبی را انتخاب ننمایید، کل تعطیلات سال نو ی شما خراب و بیهوده می شود. به طور معمول رنگی که برای رنگ کردن ابرو های به کار می رود کمی تیره تر از رنگ موها می باشد.

این اشتباه رایج و متداول را مرتکب نشوید! فاصله ی ابرو هایتان را زیاد نکنید. فاصله ی بین رو دو ابروی تان را بیش از 5/1 سانتی متر نکنید چون در غیر این صورت بینی تان بزرگ تر دیده می شود. به یاد داشته باشید در ایام قبل از سال نو از تراشیدن ابرو های تان، خط انداختن های افراطی، تمیز کردن بیش از حد بالای ابرو های تان و همچنین استفاده بیش از حد از مداد سیاه کاملا بپرهیزید. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که بند انداختن صورت تان آن هم در شب سال نو اصلا ایده ی مناسب و جالبی نیست! زیر امکان بروز قرمزی پوست، التهاب و نیز جوش زدن پوست صورت وجود دارد. بهتر است این کار را 4 الی 5 روز پیش از شب سال نو انجام دهید.

به شما توصیه می کنیم برای لایه برداری های پوست صورت مقدار کمی کرم لایه بردار استاندارد و مناسب پوست تان را بر روی پوست تمیز شده ی خود بمالید و با حرکت های دورانی آرام آن را روی پوست خود پخش نمایید. لازم به ذکر است کارایی کرم لایه بردار بستگی به فشار دست و نیز حرکت های خشن دست شما ندارد. به یاد داشته باشید چنانچه بیش از حد و اندازه بر روی پوست صورت خود فشار بیاورید امکان بروز قرمزی، حساسیت و یا حتی خشکی پوست صورت بیشتر می شود. به طور معمول بیشترین تمرکز بر روی بینی، چانه و پیشانی شما خواهد بود.

چنانچه در اولین روز تعطیلات سال نو با چشم های گود رفته و پف کرده از خواب بیدار شدید و قرار است درست در همان روز به مهمانی بروید و یا برای تان مهمان بیاید به شما توصیه می کنیم از یک قالب یخ استفاده نمایید. برای این کار در ابتدا، یک تکه کوچک یخ را در یک دستمال تمیز پیچیده و همراه با حرکت های دورانی و آرام، آن را زیر و دور چشم های تان بزنید. و یا می توانید در روشی دیگر، سفیده ی تخم مرغ را جدا نموده و قبل از رفتن به مهمانی یا آمدن مهمان، آن را با نوک انگشت تان به زیر چشم هایتان بزنید؛ سپس به مدت 10 دقیقه صبر کرده و پس از این مدت صورت خود را بشویید.

برخی از افراد با دیدن جدید ترین مدل مو، سریعا آن را انتخاب کرده و از آرایشگر خود می خواهند تا موهای شان را طبق همان مدل، کوتاه نماید. لازم به ذکر است انتخاب مدل موی سر بایستی براساس فرم صورت شخص، جنس موها و نیز سن شخص باشد. چنانچه چند روز مانده به شب سال نو، قصد کوتاه کردن موهای خود را دارید ممکن است به هر دلیل مختلفی از نتیجه ی کار آرایشگر تان راضی و خشنود نباشید و یا به اصطلاح جای قیچی آقای آرایشگر بر روی موهای شما باقی بماند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا کوتاه کردن موهای تان را حداقل دو هفته قبل از آغاز تعطیلات سال نو انجام دهید تا به اصطلاح موهای تان جا بیفتد و خوش فرم باشد.

برای سال نو و آمدن مهمان هایتان، خانه را همچون دسته ی گل کرده اید اما به یاد داشته باشید که مواد شوینده ی شیمیایی دمار از پوست دست هایتان در می آورند! برای جلوگیری از اتفاق پیشنهادی به شما داریم؛ نصف قاشق غذا خوری نمک، یک قاشق غذا خوری روغن بادام زمینی و نیز سه قطره روغن اسطوخودوس را با یکدیگر مخلوط نمایید. محلول ترکیبی بدست آمده را آرام آرام و همراه با حرکات دورانی بر روی پوست دست هایتان بمالید. سپس در مرحله ی بعدی بایستی به فکر مرطوب کردن و سلامت پوست دست هایتان باشید؛ برای انجام این کار، در ابتدا 5 قاشق غذا خوری عسل را با 5/0 لیتر شیر مخلوط نمایید؛ سپس اجازه بدهید تا دست هایتان به مدت زمانی در حدود 10 دقیقه در داخل این محلول بماند. سپس یک کیسه فریزر و یا یک دستمال گرم و مناسب را به دور دست هایتان بپیچید و 10 دقیقه ی دیگر نیز صبر نمایید. در نهایت شما می توانید دست های خود را کامل شست و شو دهید؛ در این حالت خواهید دید که لطافت و شادابی به دست های شما باز خواهد گشت و پوست تان دچار مشکلی خاص نخواهد شد.

نصف فنجان آب گرم را با یک سوم فنجان گیاه بلغور جو دو سر به آرامی مخلوط نمایید و سپس اجازه دهید این محلول 2 الی 3 دقیقه باقی بماند. سپس در مرحله ی بعدی دو قاشق غذا خوری عسل، دو قاشق غذا خوری ماست شیرین و همچنین سفیده ی یک عدد تخم مرغ را به این محلول اضافه نمایید و آن را به هم بزنید. مواد این محلول را کاملا به هم بزنید تا یکدست و یکنواخت شوند. ماسک حاصل را بر روی صورت خود گذاشته و پس از گذشت زمانی در حدود 15 دقیقه، پوست صورت خود را با آب ولرم شست و شو دهید و سپس مقدار کمی کرم مرطوب کننده ی استاندارد و مناسب را به پوست صورت خود بزنید.