می توان گفت مسافرت در فصل سرد زمستان برای اکثریت افراد جامعه به درستی و صحیح تعریف نشده است. بسیاری از افراد بر این اعتقاد دارند که فصل سرد زمستان علاوه بر سختی ها و نیز مشکلاتی که در ترابری و حمل و نقل ایجاد می نماید، همواره از گذشته تابحال یادآور مشکلات گوناگون و بیماری های مختلفی بوده است. اما در حقیقت و به دور از تمامی صحبت ها، سفر در فصل سرد زمستان آنقدر ها هم که گفته شده و به نظر می آید، سخت و ناخوشایند نبوده و نیست.

شما می توانید به سادگی و تنها با استفاده و به کار بستن چند توصیه ی ساده، فصل سرد زمستان را هم همیشه همراه با دل سردی و رخوت بوده است را به روزگاری پر هیجان و نیز دلچسب تبدیل نمایید و همراه با انجام یک سفر شیرین و به یاد ماندنی، انرژی مورد نیاز تان را برای سپری کردن سردترین روزهای سال به دست آورید و زمستان خود را به روزهایی خاص تبدیل نمایید.

علاوه بر تمامی مطالبی که در بالا ذکر شد، مسافرت در طول فصل زمستان که فصل رکود شدید تور گردشگری نیز است، می تواند امتیازاتی را برای شما و نیز برای بودجه ی اقتصادی سفر شما به همراه داشته باشد. در این مقاله برای شما عزیزان علاوه بر بیان توصیه هایی در زمینه ی سفرهای زمستانی، درباره ی برخی از منافع مالی و اقتصادی مسافرت در طول فصل زمستان می پردازیم.

سفر جاده ای در فصل زمستان

بار و وسایل سفرتان را ببندید!

به شما توصیه می کنیم قبل از بستن بار و وسایل سفر زمستانی خود، بهتر و مناسب است تا مشخص نمایید که سفر شما از چه نوع سفری می باشد. چنانچه شما به سفری ماجراجویانه و نیز طبیعت گردی در خارج از محیط های شهری می روید یا تصمیم گرفته اید برای انجام ورزش های زمستانی همچون اسکی به ارتفاعات و کوه ها مراجعه نمایید، بهتر است ترکیبی مناسب و صحیح از بهترین لباس های زمستانی خود را همراه داشته باشید تا با مشکلی خاص روبرو نشوید. فراموش نکنید یکی از مهم ترین و نیز اصلی ترین لباس های شما، بایستی یک پوشش کتانی مناسب باشد که آن را برای محافظت از رطوبت بدن خود، به عنوان اولین پوشش به تن نمایید.

همچنین به شما توصیه می کنیم علاوه بر به همراه داشتن لباس های پشمی گوناگون خود، بهتر است از لباس هایی با جنس نایلویی نیز بر روی تمام پوشش های خود استفاده نمایید تا در صورت بارش برف و یا باران های احتمالی، خیس نشوید. به شما توصیه می کنیم بهتر است تا در مسافرت های زمستانی خود، از چندین لایه لباس مناسب استفاده نمایید تا در صورت ورود شما به مکان های گرم و همچنین سر پوشیده بتوانید سریعا لایه های رویی لباس تان را تن تان درآورده و مانع عرق کردن بدن تان و نیز سرما خوردگی حاصل از آن باشید.

نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید!

به یاد داشته باشید نوشیدن آب سالم و کافی، تنها به فصل تابستان و نیز مسافرت به مناطق گرم اختصاص ندارد! با این وجود که اقلیم و آب و هوای سرد به اندازه ی اقلیم و آب و هوای گرم به از دست دادن آب بدن و نیز کم آبی آن سرانجام نمی شود،  اما به یاد داشته باشید بی توجهی به موضوع نوشیدن آب سالم و کافی در طول سفر، می تواند برای سلامت شما مضر و خطرناک باشد؛ به ویژه چنانچه شما در طول مسافرت زمستانی خود فعالیت های گوناگون و سنگینی از جمله اسنوبورد و نیز اسکی انجام دهید، در این وضعیت بدن شما خیلی زود و سریع آب خود را از دست خواهد داد و امکان بروز مشکل برای شما وجود دارد. همچنین در سفر به مناطق گرمسیر همچون تور کربلا میبایست به میزان کافی آب همراه داشته باشید تا در طول سفر یا پیاده روی میل نمایید.

در فصل زمستان، با هواپیما و تور هوایی سفر کنید!

به یاد داشته باشید به این دلیل که در فصل زمستان، بسیاری از مسافران و گردشگران به دلایل و بهانه های مختلف و گوناگون، مسافرت های خود را کنسل می نمایند و یا آن را به زمانی دیگر (فصول گرم تر سال) موکول می نمایند، خرید بلیط هواپیما کاری سهل و آسان است. علاوه بر نکات بالا، به این دلیل که فصل زمستان، فصل رکود تور گردشگری و سفر است در نتیجه شما می توانید در این فصل به آسانی، سرعت و سادگی بلیط هواپیما پیدا نمایید. در این فصل معمولا اغلب تورهای گردشگری و شرکت های هواپیمایی برای فروش تعداد بیشتر بلیط، به پایین آوردن قیمت های خود اقدام می نمایند تا با مشکلات مالی در کار خود مواجه نشوند. پس چنانچه شما جزو افرادی هستید که به دلیل هزینه های بالا و سنگین ترابری و حمل و نقل هوایی از آن استفاده نمی نمایید، فصل سرد زمستان فرصتی مناسب برای شما می باشد تا علاوه بر صرفه جویی در بودجه ی اقتصادی و هزینه، زمان خود را نیز بهتر و مناسب تر برنامه ریزی نمایید تا سفر و تور به یاد ماندنی را در خاطرات خود ثبت نمایید. پیشنهاد می شود بیشتر سفرهای خود را به تور های داخلی همچون تور مشهد و تور قشم و سفر به مناطق داخلی کشور محدود نمایید تا علاوه بر جلوگیری خروج ارز از کشور به اقتصاد کشور خودمان نیز کمک نماییم.

توصیه هایی مهم برای سفر های جاده ای

چنانچه به هر دلیل و اتفاقی تصمیم گرفتید تا با خودروی شخصی خود در فصل سرد زمستان سفر کنید، به شما توصیه می کنیم بهتر است پیش از آغاز حرکت از وضع عبور و مرور جاده ها و سواره رو های منتهی به مقصد خود اطلاع لازم و کافی داشته باشید. به یاد داشته باشید بهتر است علاوه بر تجهیز خودروی شخصی خود به امکانات و تجهیزات فصل سرد زمستان،  همراه با خود یک نقشه ی کامل و جامع از تمامی راه ها و جاده های اصلی و فرعی مقصد خود را داشته باشید. فراموش نکنید برداشتن و به همراه داشتن مقداری اغذیه ی خشک، مناسب و غیر فاسد شدنی همچون خشکبار می تواند در صورت بروز حادثه و یا سانحه ای، برای تامین انرژی مورد نیاز بدن شما یاری رسان و کمک کننده باشد.

با رعایت نکات و موارد بالا شما می توانید سفری بی خطر و به یاد ماندنی را تجربه نمایید.