اگر می خواهید موهایتان سالم رشد کنند همانند رشد یک گیاه باید عواملی را که باعث رشد سالم آن می شوند را فراهم کنید . تا موی تان نیز مانند گیاه به خوبی رشد کند .

زمانی که شرایط پوست مناسب باشد ریشه مو بهتر شد خواهد کرد . بنابراین به دنبال راه های عجیب و غریب برای داشتن موهای بلند و زیبا نگردید قبل از هرکاری شرایط مناسب برای رشد مو را فراهم سازید .

سلامت مو

یکی از عواملی که باعث می شود رشد مو متوقف شده و سلامت مو به خطر بیفتد سوء تغذیه است . منظور از سوء تغذیه ، تغذیه نادرست است . گاهی افراد تغذیه مناسب دارند اما دستگاه گوارش آن ها مشکل دارد و نمی تواند مواد مغذی را هضم کند برای همین دچار سوء تغذیه می شوند . که این افراد حتما باید درمان شوند و مشکل شان را برطرف کنند .

از موارد دیگر می توان به مسدود شدن رگ ها اشاره کرد که مانع از رسیدن مواد مغذی به پوست می گردد . در این حالت شخص دچار ریزش موی منطقه ای و یا در تمام سر خواهد شد . برای رفع این مشکل توصیه می شود خودتان میوه خشک خانگی تهیه کرده و از آن ها استفاده کنید . گاهی تمامی عوامل برای رشد خوب وجود دارد اما شخص به دلیل ژنتیکی پیاز مو ندارد که در این حالت تغذیه هم نمی تواند تأثیر گذار باشد .

سلامت مو

استرس و تنش فکری منجر به ریزش مو می گردد . زمانی که شخص دچار استرس می گردد نیاز بدن به مواد مغذی بیش از حد می گردد و در صورت وارد شدن مواد مغذی آن ها جذب فعالیت های مغزی می گردند و به پوست نمی رسند به همین دلیل است که شخص دچار ریزش مو می گردد .

مزاج هم بر روی رشد مو تأثیر می گذارد . معمولا پوست هایی که رطوبت بالایی دارند دچار ریزش مو می گردند چرا که نمی توانند پیاز مویشان را نگه دارند . پوست های خشک و چرب نیز به این صورت هستند . کمبود آب در بدن منجر به خشک شدن پوست می گردد که خشکی پوست بر روی ریزش مو اثر خواهد گذاشت . به همین دلیل است که توصیه می شود روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید .

در سبک زندگی تان تغییر ایجاد کنید .

تغذیه نقش اساسی در رشد مو دارد اما عوامل دیگری هم هستند که بر روی رشد مو اثر می گذارند . از جمله عواملی چون مصرف مواد ، عوامل محیطی ، داروهای شیمیایی و …

سلامت مو

اگر دچار ریزش مو شده اید ابتدا باید علت آن را مورد بررسی قرار دهید سپس به سراغ درمان بروید .

به طور کلی رشد موهای سالم نیازمند رسیدگی می باشد . گاهی باید سبک زندگی مان را تغییر دهیم .

زمانی که شرایط جسمانی خوب باشد مو نیز خوب رشد خواهد کرد . این مسئله در گرو داشتن برنامه غذایی مفید و به اندازه است . افراط و تفریط هر دو زیان آور هستند .

رژیم های لاغری بر روی رشد مو تأثیرگذارند گرفتن رژیم های بی پایه و اساس سیستم بدن را برهم می زند . مو برای رشد نیازمند تمام گروه های مواد غذایی است و تنها یک ماده غذایی نمی تواند به رشد مو کمک کند . بنابراین در گرفتن رژیم غذایی دقت کنید .

به اندازه بخوابید .

سلامت مو

افرادی که پوست خشکی دارند بیش از دیگران دچار ریزش مو می شوند . که توصیه می شود این افراد از میوه ها بیش تر استفاده کنند تا خشکی پوست شان برطرف شود . خواب نامناسب و کم خوابی هم از دیگر عواملی است که مانع از رشد مو می شود . در صورتی که مغز به اندازه کافی استراحت نکرده باشد مواد غذایی را به سمت خودش جذب می کند این حالت مانند زمانی است که شخص تنش فکری دارد . بنابراین در کنار تغذیه خوب و سالم بدن نیاز به خواب کافی هم دارد . سعی کنید شب ها زود خوابیده و صبح ها هم زود از خواب بیدار شوید . متأسفانه سحرخیزی در مناطق شهری بسیار کم است .

اگر یبوست دارید حتما آن را درمان کنید

یبوست بر روی ریزش مو تأثیر می گذارد . افرادی که یبوست دارند از خوردن بعضی از مواد غذایی هم چون نعنا ، کافئین ، موز ، کته با ماست ، لبنیات پرچرب و … باید پرهیز کنند . و به جای آن از انجیر، آلو دروعده های غذایی شان استفاده کنند .

بیماری اسهال هم باعث می شود که شخص مواد مغذی بدنش را از دست بدهد بنابراین بر روی سلامت موهایش تأثیر می گذارد این بیماری نیز باید به موقع درمان گردد تا شخص دچار ریزش مو نگردد .

رژیم غذایی نادرست و نرسیدن ویتامین به پوست باعث می گردد که شخص موهایش نازک شود . اگر جنس موهای شما نیز نازک است از خوردن موادی  چون پیاز، پیازچه ، سیر ، تره ، ترب ، زیتون ، نخود و … پرهیز کنید .

پیشنهاد پوستی و زیبایی : جهت از بین بردن موهای زائد بدن خود از لیزر موهای زائد توسط پزشک استفاده نمایید تا برای مدت ها از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

ماهی مصرف کنید .

ماهی برای سلامت و رشد موها بسیار مفید است . سعی کنید ماهی را با روغن کنجد سرخ کنید . به ماهی تخم مرغ نزنید . ماهی سرد مزاجی را از بین می برد .

در میان وعده تان از آجیل ها استفاده کنید .

مواد غذایی که برای سلامت مومفیدند شامل موارد زیر می باشد :

گوشت گاو ، قارچ ، اسفناج پخته شده ، گوشت قرمز، سبزیجات تازه ، انواع حبوبات ، میوه های خشک شده بخصوص آلو و …

پیشنهاد پوستی و زیبایی : جهت از جلوگیری از ایجاد چین و چروک در صورت خود و داشتن پوستی شاداب از میکرودرم ابریژن توسط پزشک استفاده نمایید.