در خانواده هایی که چندین نفر از اعضای خانواده از یک دستگاه پرینتر استفاده می نمایند، معمولا هزینه ی شارژ جوهر پرینتر یا همان شارژ کارتریج مبلغ نستبا زیادی را به خود اختصاص می دهد. با این وجود شما می توانید با رعایت و در نظر گرفتن نکاتی ساده، این هزینه را کاهش دهید تا فشار مالی چندانی نیز به شما وارد نشود.

  • فقط و فقط در مواقع ضروری از مطالب مورد نیاز تان پرینت بگیرید: عبارت گفته شده در بالا کاملا واضح به نظر میرسد اما حقیقت این است که برخی از افراد از مدارکی پرینت می گیرند که ممکن است فقط یک بار آن مدرک مورد نیاز و مورد استفاده شود. در حالی که شخص می تواند به سادگی آن مطالب و یا حتی تصاویر را در حافظه ی رایانه ی خود ذخیره نماید و چنانچه روزی به آن ها نیاز داشت استفاده نماید.
  • به هنگام چاپ مطالب مورد نیاز تان، از فونت مناسب بهره گیرید: فراموش نکنید در چاپ یک مطلب، استفاده از فونت های ضخیم و شاید حتی نامناسب، جوهر بیشتری را از کارتریج دستگاه پرینتر شما مصرف خواهد کرد؛ به همین دلیل انتخاب فونت مناسب و استفاده از آن، تاثیری فوق العاده زیاد در صرفه جویی جوهر کارتریج دستگاه پرینتر شما خواهد داشت.
  • به هنگام چاپ مطالب مورد نیاز تان، از فونتی با اندازه ی مناسب بهره گیرید: به یاد داشته باشید هر چه فونت مورد استفاده شما در مطلب تان بزرگ تر و یا به عبارتی نامناسب باشد، به هنگام چاپ مقدار جوهر بیشتری را استفاده خواهد کرد. به شما توصیه می کنیم بهتر است برای کاربرد های روزانه ی خود و پرینت مطالب مورد نیاز تان، از فونت با اندازه ی 10 تا 12 استفاده نمایید.
  • هنگامی که می خواهیم صفحه ای از وب را چاپ نماییم: به شما توصیه می کنیم برای چاپ یک صفحه ی وب مورد نظر تان در ابتدا مطلب یا مطالب مورد نیاز تان را انتخاب نمایید و سپس آن را در قالب برنامه ی word در حافظه ی دستگاه رایانه خود ذخیره نمایید. سپس اندازه ی فونت مطلب مورد نظرتان را به اندازه ی 10 تا 12 تغییر داده و سپس به چاپ مطلب مورد نظر تان اقدام نمایید.
  • شارژ کارتریج در محل

به یاد داشته باشید چاپ صفحات وب شما با استفاده از این روش، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در میزان مصرف جوهر کارتریج دستگاه پرینتر شما می شود همچنین صرفه جویی در میزان مصرف کاغذ را نیز به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است علاوه بر رعایت موارد بالا، به یاد داشته باشید قبل از چاپ صفحه وب، حذف تبلیغات موجود در این صفحات از دیگر فاکتور های مهمی است که باید حتما مورد توجه شما قرار بگیرد و آن را فراموش نکنید!

  • بررسی دوباره مطلب یا مطالب انتخابی خود را فراموش نکنید: به شما توصیه می کنیم برای اطمینان خاطر کامل از تمام شدن جوهر کارتریج دستگاه پرینتر خود، قبل از انجام شارژ کارتریج و یا تهیه و خرید کارتریج جدید، بهتر است دهانه ی کارتریج دستگاه پرینتر تان را با استفاده از یک دستمال مرطوب پاک کنید و سپس کارتریج دستگاه را دوباره امتحان نمایید زیرا در برخی از موارد و شرایط این امکان وجود دارد که به دلیل عملکرد نامناسب کارتریج دستگاه پرینتر تان، حفره های آن دچار گرفتگی شود و این اتفاق باعث خرابی کارتریج دستگاه تان گردد.

فراموش نکنید استفاده از حداکثر جوهر کارتریح دستگاه پرینتر تان تا جایی که دیگر هیچ جوهری برای چاپ موجود نباشد نیز روش دیگری است که معمولا بسته به میزان مصرف آن، گاهی عمر کارتریج دستگاه پرینتر تان را حتی تا یک هفته نیز افزایش می دهد.

به یاد داشته باشید در صورتی که شما از دستگاه پرینتری که دارای کارتریج های مجزا برای چاپ مطالب به صورت رنگی و یا سیاه و سفید استفاده می نمایید، فراموش نکنید چاپ گرفتن مطالب مورد نظرتان در قالب سیاه و سفید، صرفه جویی بالایی را در میزان مصرف جوهر برای شما به همراه خواهد داشت.

شارژ کارتریج در محل

اگر پرینتر بزرگی دارید و یا نمی توانید پرینتر خود را به فروشگاه های خدمات کامپیوتری که شارژ کارتریج را انجام می دهند ببرید پیشنهاد می کنیم از شرکت هایی که خدمات شارژ کارتریج در محل شما را دارند استفاده نمایید.