چنانچه شما نیز همچون بسیاری از افراد دوست دارید، پوستی روشن و همچنین بدون هیچگونه چین و چروک داشته باشید توصیه می کنیم تا از ورزش و نیز تمرینات ورزشی استاندارد و مناسب کمک بگیرید. توجه داشته باشید تمرین های ورزشی و نیز عرق ریختن، برای پوست انسان بسیار مفید و اثرگذار است، حتی می توان گفت این اقدامات، آسیب های مختلف و مخرب مواد غذایی برای بدن را نیز از بین می برد.

توصیه می کنیم بدون آرایش ورزش نمایید تا بدین صورت به پوست شما، هیچ آسیبی وارد نشود. همچنین ورزش و حرکات ورزشی می تواند سبب رفع و برطرف شدن افتادگی و شلی پوست شما شود و همچنین از بروز چین و چروک ها و پیری زودرس پیشگیری و جلوگیری نماید؛ پس همواره سعی کنید تا به ورزش کردن، اهمیت فوق العاده ای قائل باشید.

ورزش و سلامتی پوست

این موضوع بسیار عالی و فوق العاده است که انگیزه و هدف شما از رفتن به باشگاه و انجام تمرینات سخت و دشوار، احساس انرژی مضاعف تر، متناسب ماندن اندام و هیکل و یا حتی تقویت روحیه باشد! اما توجه داشته باشید چنانچه شما ورزش می کنید تا ظاهر و احساسی عالی داشته باشید نیز هیچ اشکالی ندارد. ما در این مقاله برای شما عزیزان همراه، خبرهای خوبی را آماده کرده ایم! به ما همراه باشید.

ورزش و انجام حرکان ورزشی، برای پوست و مو انسان بسیار مفید است! پزشک متخصص پوست و مو در شرکت Dove، دکتر مونا گوهرا در این باره می گوید: بله! درست است. ورزش کردن آن هم به طور مرتب و منظم، مزایای شگفت انگیز و بسیاری زیبایی برای پوست و سلامت آن دارد.

همواره پس از انجام تمرینات سنگین و نیز عرق ریختن های شدید، هنگامی که در آینه به خود نگاه می کنید با خود می گویید: آره! فوق العادست؛ دختر تو داری میدرخشی!

دکتر مونا گوهرا دلیل این اتفاق را اینطور بیان می کند: ورزش و انجام حرکات ورزشی، گردش خون را در بدن انسان افزایش می دهد که این دلیلی است برای طراوت بخشی به پوست و موی شما. بهتر است بدانید مزیت و فایده دیگر به جریان انداختن خون در بدن این است که خون، می تواند آب و مواد مغذی را به اندام های گوناگون شما بویژه پوست تان برساند. این اتفاق سبب بروز یک اثر حجم دهندگی فوق العاده در پوست شما شده و شما شاهد ایجاد روشنی و سفتی بیشتر در پوست خود خواهید بود.

بهتر است بدانید ورزش و انجام حرکات ورزشی، از بروز التهاب ها جلوگیری می نماید. اگر دقت کرده باشید پس از انجام تمرینات در باشگاه، شما احساس آرامش بیشتری را خواهید داشت زیرا ورزش و انجام حرکات ورزشی، میزان کورتیزول را در بدن شما کاهش می دهد. هورمون کورتیزول، هورمونی است که از غده فوق کلیه انسان ترشح شده و همچنین تنظیم کننده چگونگی واکنش بدن انسان در مقابل استرس و اضطراب است. دکتر گوهرا در این زمینه می گوید: بهتر است بدانید کاهش میزان کورتیزول بی شک به فرآیند مقابله با پیری کمک می نماید زیرا از بروز التهابات جلوگیری خواهد کرد.

ورزش و جلوگیری از ایجاد و بروز چین و چروک های پوستی

توجه داشته باشید ورزش و انجام حرکات ورزشی ایده آل می تواند به جلوگیری از بروز مشکلات پوستی مرتبط به یک رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات های تصفیه شده برای نمونه نشاسته های تصفیه شده همچون برنج سفید، آرد سفید، آرد غنی شده و نیز پاستا، شکرهای تصفیه شده همچون شکر، قند و…کمک شایانی داشته باشد. در این زمینه، دکتر گوهرا می گوید: به یاد داشته باشید هر چه میزان بیشتری قند مصرف نمایید، احتمال مواجه شدن شما با افتادگی پوست، چروک و شلی آن بیشتر و بیشتر است؛ اما ورزش و انجام حرکات ورزشی با این دسته از عوامل آسیب زننده به پوست و مو مبارزه می نماید. به بیان واضح تر، قند به الاستین و کلاژن پوست آسیب زده و می تواند منجر به ایجاد و بروز چین و چروک هایی شود. توجه داشته این دو ماده نام برده شده یعنی الاستین و کلاژن، بلوک های سازنده بسیار ضروری و مهم برای داشتن پوستی سالم هستند. خوشبختانه می توان گفت ورزش کردن مناسب به پایین آوردن میزان قند خون شما کمک بسیاری می کند و همچنین مانع از آسیب رساندن مواد غذایی و خوراکی های شیرین به پوست شما می شود.

ورزش و تمیز کردن منافذ پوستی!

به شما توصیه می کنیم به ورزش کردن و عرق ریختن های بسیار، نه نگویید! بهتر است بدانید ثبت نام شما در کلاس یوگا آن هم در هوای گرم و مرطوب یا کلاس دوچرخه ثابت مورد علاقه تان، تاثیر بسیار خوبی بر پوست و موی شما می گذارد. دکتر گوهرا می گوید: عرق کردن انسان، فرآیندی طبیعی و نیز فیزیولوژیکی است که منافذ پوست را تمیز کرده و به آزاد سازی سموم از بدن انسان کمک می کند. چنانچه شما پوستی مستعد آکنه دارید، بی شک ورزش و انجام حرکات ورزشی مناسب برای شما بسیار مفید است زیرا به کاهش میزان باکتری های جوش زا از سطح پوست کمک می کند. تنها از این مطمئن باشید که پیش از شروع ورزش، آرایش خود را به صورت کامل پاک کرده اید. توجه داشته باشید ورزش کردن همراه با آرایش، نه تنها منافذ موجود بر سطح پوست شما را می بندد بلکه چنانچه پوست خود را با حوله باشگاه یا حتی دست پاک نمایید؛ ذرات مواد آرایشی بصورت بسیار عمیقی در پوست شما نفوذ خواهد کرد.

ورزش و سلامتی پوست

ورزش و سفت شدن پوست!

بهتر است بدانید انجام تمرینات ورزشی کم برخورد همچون انجام یوگا، پیلاتس و یا حتی انجام باله با میله می تواند نقشی بسیار موثر در کم کردن شدت تجمع چربی ها، سلولیت و همچنین هرگونه افتادگی و شلی ناخوشایند داشته باشد. در این رابطه دکتر گوهرا می گوید: توجه داشته باشید انجام تمرینات کم برخورد در جلوگیری از ظاهر شدن و بروز پیری در بدن انسان کمک شایانی می تواند داشته باشد، زیرا این دسته از تمرینات ورزشی استحکام و سفتی عضله های شما را افزایش می دهند.