هنگام خرید ادکلن به چه معیارهایی توجه دارید ؟

آیا تنها خوشبو بودن برای تان کافی است یا نه به معیارهای دیگری هم توجه می کنید .

تنها خوشبو بودن برای انتخاب عطر یا ادکلن کفایت نمی کند . شما باید مطمئن شوید که آن ادکلن با پوست شما سازگاری دارد یا خیر ؟ بوی ادکلن به پوست شما و موادی که ادکلن از آن تشکیل شده است کاملا بستگی دارد .

عطر

نحوه تست کردن ادکلن

برای تست ادکلن سه روش مرحله وجود دارد .

هنگامی که داخل مغازه هستید مقداری از ادکلن مورد نظرتان را بر روی کاغذ تستر زده و آن را بو کنید . این مرحله ، مرحله اول است . دقایقی صبر کنید سپس دوباره کاغذ را بو کنید . این همان مرحله دوم می باشد . این مرحله بوی جدیدی به مشام تان خواهد خورد که با بوی اول فرق دارد . در مرحله سوم بعد از گذشت یک ساعت دوباره کاغذ را بو کنید . در صورتی که بوی ادکلن در مرحله سوم برای شما مورد پسند بود می توانید عطر را برای خودتان تهیه کنید .

در اکثر ادکلن ها از ترکیبات شیمیایی استفاده شده است . از جمله موادی که در ادکلن ها مورد استفاده قرار می گیرد استات بنزین ، لیمونین ، الکل بنزین ، بنزالدئید ، آ- پینن، لینالول، استون و استات اتیل و … است . گاهی بعضی از این ترکیبات مشکلات پوستی مانند جوش ، خارش ، اگزما ، آماس و گاهی مشکلات تنفسی برای شخص ایجاد می کند .

متأسفانه ترکیباتی که داخل عطرها به کار می رود هیچ گاه ذکر نمی شوند . اما بدانید که در اکثر آن ها از ماده ای به نام الکل اتیل استفاده شده است . این ماده باعث می گردد که روغن های عطر به یک دیگر متصل شوند .

عطر

از کجا می توان متوجه سازگاری عطر با نوع پوست شد ؟

تأثیرگذاری ادکلن ها به مسائل زیادی مثل محیط ، ژنتیک ، رژیم غذایی، فشارهای عصبی ، مصرف دخانیات و … بستگی دارد . اما یکی از فاکتورهای بسیار مهم نوع پوست شما می باشد و میزان درجه رطوبت آن . در صورتی که پوستی مرطوب داشته باشید ادکلن شما رایحه ای قوی تر خواهد داشت .

عطر

تأثیر ادکلن  بر روی انواع پوست

اگر پوست تان چرب و مرطوب است فعالیت بدنی تان زیاد است  . دوام عطر شما به دلیل ترکیب ادکلن با چربی اضافی روی پوست تان بیشتر خواهد شد . گاهی چربی زیاد ممکن است نتیجه ای عکس داشته باشد و بوی خوب ادکلن تبدیل به یک بوی ناخوشایند گردد . که حتی قابل تحمل هم نباشد .

اگر پوست تان بیش از حد چرب است توصیه می شود که در طول روز از ادکلن کمتری استفاده کنید و یا این که ادکلن هایی استفاده کنید که بوی آن ها ضعیف تر بوده . آقایانی که پوستی چرب دارند بهتر است از ادکلن هایی استفاده کنند که مخصوص فصل تابستان است .

افرادی که پوست شان خشک است خیلی سریع ادکلن از بین می رود . برای همین آن ها باید بیشتر به از ادکلن استفاده کنند . از طرفی به خاطر ترکیباتی که داخل ادکلن ها به کار می رود استفاده بیش از حد باعث خشک تر شدن پوست شان خواهد شد .

بنابراین کسانی که پوست شان خشک است بهتر است از عطرهای زمستانی استفاده کنند . این گونه عطرها ماندگاری بیشتری در هوای خشک و سرد دارند و مناسب برای این گروه از افراد است .

عطر

افرادی که پوست حساس دارند از چه نوع ادکلنی باید استفاده کنند ؟

این گروه از افراد باید ادکلن های قوی بزنند . سعی کنید عطری را تهیه کنید که از مواد طبیعی درست شده باشد .

بهتر است ادکلن را به نواحی از بدن مثل مچ دست ، اطراف گردن وسینه بزنید . قبل از پوشیدن لباس عطر را به قسمت پشت زانوهای تان بزنید . با این کار رایحه عطر به خوبی منتشر می گردد . هرگز عطر را مستقیما بر روی لباس تان نزنید چون این کار باعث آسیب رساندن به بافت لباس های تان خواهد شد .

در انتخاب عطر دقت کنید و همیشه نوعی را انتخاب کنید که با پوست بدن تان سازگاری داشته باشد .

پیشنهاد : اگر درصدد از بین بردن چین و چروک صورت خود هستید پیشنهاد می کنیم از میکرودرم ابریژن استفاده نمایید.

پیشنهاد : اگر قصد رهایی از موهای زائد بدن خود را دارید پیشنهاد می کنیم از لیزر موهای زائد استفاده نمایید.