یکی از مشاغلی که علاوه بر اینکه هیچ گاه مرخصی ندارد! شامل هیچگونه قوانینی همچون حقوق و مزایا، حق بیمه و همچنین حق بازنشستگی نیز نمی شود، خانه داری و همچنین انجام امور مرتبط با اعضای خانه و خانواده است. همسران و مادران برای راحتی اعضای خانواده ی خود و همچنین خوشحال کردن آن ها، حتی در طول مسافرت نیز به شغل همیشگی و دائمی خود مشغول هستند.

هر ساله و به هنگام رونق روز افزون فصل سفر و تور مسافرتی و همچنین به هنگام فرا رسیدن موعد تعطیلات، در کشور بحث سفرهای ارزان قیمت مطرح شده و رواج پیدا می کند؛ همچنین در سراسر نقاط کشور نیز مراکزی برای فراهم آوردن امکان اسکان موقت و نیز چادر زدن های گردشگران مهیا می گردد؛ اما در این مواقع این سوال مطرح می شود که آیا این دسته از سفرها واقعا ارزان قیمت هستند و یا اینکه هزینه هایی چند برابری برای خانوم خانه در پی خواهد داشت؟

خانه داری در سفر

متاسفانه بنا بر عادت در حین چنین سفرهایی، به طور معمول این همسران و مادران هستند که بایستی بیشتر بار سفر را بر دوش خود گرفته و برای شادی و آسایش دیگر اعضای خانواده، به چنین سفرهایی تن دردهند.

به یاد داشته باشید انجام کار های روزمره ی خانه همچون شست و شو و پخت و پز در محیطی به جز خانه و خارج از آن، برای هر خانومی می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. نداشتن و در اختیار نداشتن امکانات کافی و لازم، ناآشنایی با محیط جدید سفر، خستگی های حاصل از فعالیت های غیر معمول و گاه سنگین در طول مدت سفر و بسیاری عوامل دیگر سبب می شوند تا این چنین سفرهایی برای خانوم ها بسیار بسیار بیشتر از دیگر اعضا و افراد خانواده، وقت گیر و همچنین خسته کننده باشد. پس توصیه می کنیم سفری را برای خود تدارک دیده و برنامه ریزی نماییم که در طول این سفر، تمامی اعضا و افراد خانواده در کنار یکدیگر و با یکدیگر از این سفر، لذت ببرند.

خانه داری در سفر

بسیاری از مردان خانواده های ایرانی در طول یک سفر تفریحی همراه با خانواده، خود را مسئول فراهم کردن یکی از وعده های غذایی که این وعده ی غذایی نیز در بیشتر مواقع، کباب است، می دانند! غافل از این موضوع که این خانوم های خانه هستند که تمامی مراحل آماده سازی مواد مورد نیاز برای طبخ غذا و سپس تمامی تمیزکاری های مربوط به پخت غذا را بر عهده داشته و مردان خانه تنها زحمت درست کردن و فراهم آوردن آتش پخت غذا و همچنین باد زدن کباب ها را بر عهده دارند! پس در این شرایط بهتر است مردان خانه، چنانچه قرار است وظیفه ی تهیه و پخت یک غذا را بر عهده داشته باشند بایستی تمامی کارهای مربوط به آماده سازی مواد، پخت و سپس کارهای مربوط به تمیزکاری های آن را به انجام برسانند.

بسیاری از افراد و مردان خانه، با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی خانواده و نیز کمبود های موجود به آسانی تسلیم سفرهای ارزان قیمت طاقت فرسایی می شوند که اعضای خانواده در این سفرها احساس آرامشی نخواهند داشت! اما به یاد داشته باشید می توان به گونه ای دیگر به این مساله نگاه کرد؛ برای نمونه می توان زمان بین سفرها را افزایش داد و با این کار میزان پول بیشتری را پس انداز نمود و همچنین با کوتاه کردن مدت دوره ی سفر، از تعطیلاتی با کیفیت تر و نیز به یادماندنی تر بهره برد. فراموش نکنید سفر و همچنین طول مدت آن، بهترین فرصت برای استراحت خانوم های خانه و همچنین مادران است تا بتواند با آرامش خیال و همچنین فراموش کردن مسئولیت های خانه داری چون آشپزی و نیز ظرف شویی و شست و شو و… بتوانند همچون دیگر افراد خانواده و در کنار آن ها و به طور دسته جمعی از فرصت تعطیلات خود استفاده نمایند.

خانه داری در سفر

با تمام توضیحات بالا، اگر چنانچه باز تصمیم گرفتند در طول سفر، به جای اقامت در هتل، در چادر و یا در اتاق های اجاره ای اقامت نمایید، بهترین راهکار و توصیه ی ما به شما، تقسیم کار مناسب و صحیح است. سعی داشته باشید تا حد امکان، در طول سفر برای خانوم های خانه شرایط لازم برای استراحت و نیز زمان کافی برای تمدد اعصاب و نیز کسب انرژی دوباره را بدهید. به یاد داشته باشید مادران خانه و نیز همسران، رکن و پایه ی اصلی هر خانه و نیز خانواده ی هستند و بی تردید سلامت جسم و روان آن ها، بر دیگر اعضای خانواده تاثیری مستقیم خواهد داشت.

تور مسافرتی

در صورتی که توان مسافرت با تور را دارید بهتر است با تور مسافرتی به مسافرت بروید و با اقامت در هتل و تهیه غذاها از رستوران لذت سفر را برای همسر ، فرزندانتان و همچنین خودتان بیشتر نمایید! بخصوص در سفرهای مذهبی همچون تور کربلا و تور مشهد تا لذت یک سفر زیارتی را تجربه نمایید.