سفر و سفر کردن نیز همچون اتفاقات دیگر آداب و رسوم خاص خود را دارد که بایستی رعایت شود؛ این را به یاد داشته باشید که همیشه قرار نیست همه چیز بر وفق مراد شما و طبق خواسته ی شما باشد. گاهی اوقات این شما هستید که بایستی کارهای مشخصی را انجام دهید و در مقابل از انجام برخی از دیگر از افعال و کارها خودداری نموده و دست بردارید. چنانچه هم اکنون شما در آستانه سفر کردن هستید بر خود لازم دانستیم تا برخی از باید ها و نباید های مهم سفر و سفر کردن را برای شما همراهان یاد آوری نماییم تا بلکه این نکات تاثیری مثبت و ویژه در اتفاقات و پیشامد های سفر شما داشته باشد.

پرواز تان را از دست داده اید!

بایستی برای انجام سفر و رزرو دوباره پرواز، آمادگی لازم و کافی داشته باشید؛ بایستی به همراه خود پول کافی داشته باشید تا بتوانید پرواز دیگری (در هر کلاس پروازی) را در همان ساعت رزرو کرده و با استفاده از آن سفر خود را پیگیری نمایید.

این موضوع را فراموش نکنید که در فرودگاه، گیت های پروازی فرودگاه 15 دقیقه قبل از پرواز بسته می شود؛ چنانچه شما در این زمان به فرودگاه مورد نظرتان رسیده اید عجله کنید تا بتوانید خود را به گیت پروازی رسانده، از پرواز جا نمانده و سوار هواپیما شوید.

به یاد داشته باشید که نبایستی برای رسیدن به خط هوایی معطل کنید! چنانچه زودتر به آن ها اطلاع دهید که امکان دارد شما به پرواز تان نرسید، آن ها می توانند در صورت خالی بودن صندلی، برای شما در پرواز بعدی یک جا رزرو نمایند و شما از سفر بازنمانید.

به این موضوع توجه نمایید که نبایستی از یک آژانس هواپیمایی دیگر و یا یک خط هوایی دیگر، تقاضای رزرو جای دیگری نمایید؛ زیرا در این وضعیت شما مجبور هستید هزینه ی کامل خرید یک بلیط صندلی هواپیما را بپردازید و این مورد اصلا از نظر اقتصادی و هزینه های سفر، قابل چشم پوشی نیست.

به هنگام اقامت در هتل، با همسایه ی پر سر و صدایتمان چگونه برخورد کنیم؟

به شما توصیه می کنیم در این شرایط با مسیول هتل تماس گرفته و موضوع را با او در میان بگذارید؛ مسیول هتل می تواند یک نیروی کمکی را برای شما فرستاده و آن فرد بررسی نماید که چرا اتاق روبه رویی یا کناری شما، جنجال و سر و صدای زیادی را به راه انداخته است!

یا حتی شما می توانید از مسیول هتل به صورت تو گوشی برای حذف صداهای اضافی در اطراف درخواست نمایید؛ در بسیاری از هتل های امروزی چنین امکاناتی در نظر گرفته شده است تا مسافران و میهمانان بتوانند در آرامش و سکوت کامل در اتاق هایشان استراحت نمایند.

به یاد داشته باشید هرگز به صورت مستقیم و تنهایی وارد عمل نشوید! انجام این کار امکان بروز عواقب بدی را دارد. توصیه می کنیم این کار به واسطه و توسط مسیول هتل انجام دهید و او مشکل را برطرف نماید.

همچنین به هیچ وجه نبایستی از دیگر مسافران حاضر در هتل، برای برطرف کردن مشکل کمک بخواهید. به یاد داشته باشید چنانچه به دنبال محیطی بی صدا، آرام و ساکت هستید بایستی اتاق تان را تغییر دهید؛ نه اینکه انتظار انجام کاری را از سوی دیگران داشته باشید.

آداب مسافرت

با ماساژ دهنده ی عصبی و پرخاشگر چگونه رفتار کنیم؟

هنگامی که برای ماساژ مراجعه می کنید به یاد داشته باشید قبل از اینکه نور اتاق ماساژ کم شود، با فرد ماساژ دهنده به صورت جدی و قاطعانه برخورد کنید؛ بصورت دقیق و واضح به او بگویید چه می خواهید و همچنین او نبایستی موجب زخمی دیدن و یا آسیب دیدن شما شود.

به شما توصیه می کنیم از زبان بدنتان استفاده کنید؛ برای مثال با بالا آوردن دست یا انگشت تان به فرد تراپیست بگویید که از کار دست بکشد؛ شما اصلا مجبور نیستید برای این کار، سکوت و آرامش فضا را بشکنید.

بهتر است به شانس خود اعتماد کامل نکنید! به یاد داشته باشید قبل از رزرو کردن فرد تراپیست، حتما جنسیت او را تعیین کنید و یا چنانچه شناختی دارید، فرد مورد نظر تان را انتخاب کنید.

سعی کنید به هنگام ماساژ، سردرگم نباشید؛ به شما توصیه می کنیم قبل از آغاز ماساژ، برای فرد تراپیست عددی بین 1 تا 10 را تعیین نمایید؛ این عدد میزان و اندازه ی فشاری است که به بدن شما وارد می کند. برای مثال عدد یا درجه ی 6 از همه ی اعداد بهتر است و نیز عدد یا درجه ی 9 نیز بسیار خشن و محکم است.

چگونه با یک راننده تاکسی بی دقت و بی ملاحظه رفتار کنید؟

به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از اتفاق اذیت کننده یا مشکلات دیگر، بهتر است کرایه ی راننده ی تاکسی را پرداخت کنید. فراموش نکنید رسیدی که راننده ی تاکسی در قبال کرایه به شما می دهد می تواند کمک کننده ی وضعیت شما باشد.

همچنین فراموش نکنید بهتر است کد تاکسی و یا شماره ی پلاک خودرو را یادداشت نمایید و گزارش کار اشتباه راننده را همراه با مدرک به اداره ی تاکسی رانی آن شهر اطلاع دهید.

نبایستی به هیچ وجه دعوا کنید و داد و هوار بکشید؛ راننده ی تاکسی در شغل خود یک حرفه ای به شمار می آید و شما به هیچ وجه حق ندارید با او رفتار بد و نادرستی داشته باشید.

چنانچه در تاکسی احساس نا امنی کردید، به هیچ وجه در تاکسی نمانید؛ چنانچه راننده ی تاکسی به تذکر های شما اعتنایی نمی کند، سریعا پیاده شده و تاکسی دیگری بگیرید.

با راهنمای تور مسافرتی بسیار مشتاق چگونه رفتار کنیم؟

به شما توصیه می کنیم برای راحتی و آسودگی تان از تور هایی استفاده کنید که دارای چندین راهنمای گردشگری باشند. زیر امکان دارد در موقعیت ها و شرایطی قرار بگیرید که لازم باشد از راهنمایان و تور لیدر های دیگری بهره جویید.

به یاد داشته باشید نبایست از افرادی که بدتان می آید و حس خوبی به آن ها ندارید دوری نمایید؛ زیر این کار باعث می شود تا بیشتر نظر راهنمایان و لیدر های تور را به خود جلب نمایند و بی تردید این موضوع می تواند بیشتر موجب ناراحتی و رنجش شما در سفر شود.

به شما توصیه می کنیم هیچوقت با عجله و بدون شناخت درباره ی دیگران قضاوت نکنید. زیرا این را در نظر داشته باشید که امکان دارد شخصی که در ابتدا فکر می کنید فرد جذابی نیست و خیلی نچسب به نظر می آید، در طول سفر رفتار های بس مناسب و خوب از او ببینید.

چگونه با مسافر کنار دستی مان که جای زیادی را اشغال می کند، رفتار کنیم؟

این را فراموش نکنید که در طول تور مسافرتی خود بایستی مراقب جای خود باشید تا احیانا مشکلی، سبب ضایع شدن آسایش شما نگردد. برای مثال شما می توانید بازوی خود را بر روی دسته ی صندلی تان بگذارید تا آن شخص متوجه شده و بداند که نبایست فضای صندلی شما را اشغال نماید.

به شما توصیه می کنیم در طول سفر، حتما به سایز و اندازه ی دیگر مسافران حساس باشید؛ شما می توانید در صورت عدم راحتی در جای تان از مسیولین برگزاری تور و سفر تقاضا نمایید تا جای شما را عوض کنند.

به هیچ وجه با خشونت به شخصی که با نشستن نامناسب جای شما را گرفته است، نگاه نکنید و یا او را هل ندهید! فراموش نکنید شما می توانید با آرامش کامل و نهایت احترام از آن فرد بخواهید تا جا و اندازه ی خود را بداند و باعث رنجش و عذاب شما نشود.

نیازی نیست شما مدام حرص بخورید؛ براساس قوانین رایج در هواپیما و همچنین رسوم، مسافری که در صندلی وسط یک ردیف نشسته است حق استفاده ی کامل از دسته های صندلی اش را در سمت راست و چپ دارد. و همچنین فراموش نکنید هدف شما از سفر، آرامش و امنیت بوده است نه حرص و ناراحتی!

آداب مسافرت با تور و شخصی

چگونه و با چه کارهایی با هزینه های گزاف هتل ها روبه رو نشویم؟

در محل اقامت و هتل ها، به هشدار ها توجه کامل و ویژه ای داشته باشید؛ امکان دارد در مراکز اقامتی و هتل ها، استفاده از برخی از امکانات موجود، هزینه هایی اضافی را طلب کند. به شما توصیه می کنیم مراقب این هزینه های اضافی و گاهی غیر ضروری باشید.

فراموش نکنید حتما به مدیر هتل بگویید که مشتری دایمی آن هتل هستید تا بداند شما در طول سال، چندین بار به هتل آن ها مراجعه کرده و در آن جان اقامت گزیده اید.

مسیوولیت قرار داد ها را در هتل، به هیج وجه نبایست بپذیرید. به یاد داشته باشید این کاغذ نوشته ها یا به اصطلاح قرار داد ها را بایستی مسیوولان هتل به طور کاملا شفاهی به مسافران و مشتری ها گوشزد و اطلاع رسانی نمایند.

دفاع کردن از حقوق مسلم خود را هیچوقت فراموش نکنید؛ چنانچه صندوقدار هتل نتواست به شما کمک کند و قانع تان نماید از دیگر مسیولان هتل و یا مدیر هتل بخواهید تا شما در رابطه با هزینه ها کمک و راهنمایی نماید؛ نگذارید هیچ سوالی برای شما باقی بماند. بهتر است قبل از مسافرت به آژانس هایی که تور لحظه آخری ارائه می دهند مراجعه نمایید و تورهای داخلی همچون تور قشم یا تور شیراز یا تورهای خارجی را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

اگر در طول سفر با تور مسافرتی دچار مسمومیت غذایی شدیم، چه کنیم؟

در  اولین قدم به شما توصیه می کنیم تا به نزدیک ترین داروخانه ی محلی در مقصد تان رفته و با بیان شرح حال خود، داوری مناسبی را تقاضا نمایید تا جلوی بدتر شدن حالتان و نیز تهوع تان را بگیرد.

اگر دچار حالت تهوع و با خشکی دهان و سرگیجه شدید، بایستی سریعا به دنبال یک درمانگاه باشید تا پزشک متخصص شما را ویزیت نماید.

به شما توصیه می کنیم برای مدتی به سمت غذاهای جامد نروید؛ بهتر است برای بهبود سریع تر حالتان، تا حد امکان نوشیدنی و نیز غذاهای آبکی میل نمایید. نوشیدنی های حاوی الکترولیت برای این موضوع بهتر و مناسب تر است برای مثال نوشیدنی شیر نارگیل… سپس توصیه می کنیم به سراغ مصرف برنج و نیز موز بروید.

فراموش نکنید نبایستی از ادامه ی تور مسافرتی خود بیخیال شوید! مسمومیت غذایی اتفاقی خطزناک نیست و اگر خیلی طول بکشد نهایت دو تا چهار روز خواهد بود. به شما پیشنهاد می کنیم سفر تان برای این موضوع ساده و غیر خطرناک خراب و یا متوقف نکنید.

تور کربلا

اگر ناخواسته باعث خرابی اتاق هتل شدیم؛ چه کنیم؟

به شما پیشنهاد می کنیم در صورت بروز این اتفاق، خرابی را سریعا برآوردن نمایید؛ به یاد داشته باشید خودتان می توانید با هزینه هایی بسیار کمتر و منطقی تر، مشکلات را برطرف نمایید.

بهتر است این موضوع را به مدیر هتل تان اطلاع داده و او را از این اتفاق با خبر نمایید؛ زیرا به هر حال آن ها در نهایت از این موضوع آگاه می شوند و امکان دارد آن وقت شما مورد اتهام قرار گرفته و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی تر و ناعادلانه باشید.

به شما توصیه می کنیم طوری رفتار نکنید که گویی خسارت وارده کوچک و یا بی ارزش است.

یادتان باشد نبایستی بدون پرداخت هزینه ی خسارت وارد شده، هتل را ترک نمایید. چنانچه خسارت وارد شده زیاد باشد بایستی خودتان به شخصه تعمیر آن را بر عهده گرفته و از بروز پیشامد های ناخوشایند دیگر دیگر پیشگیری نمایید.

می خواهیم از مردم محلی مقصد مان عکاسی کنیم؛ چه کنیم آن ها از این کار آزرده نشوند؟

حتما به یاد داشته باشید برای انجام این کار، بابستی از آن ها اجازه بگیرید. چنانچه با زبان آن ها آشنایی کامل و تسلط لازم را ندارید به شما توصیه می کنیم دوربین خود را به آن ها نشان داده و منتظر واکنش و عکس العمل آن ها باشید! بایستی پیش از عکاسی بدانید که آیا آن مردم از این کار شما راضی هستند یا خیر.

بهتر است با یکی از همراهان و یا یکی از اعضای خانواده ی فردی که می خواهید از او عکاسی نمایید حرف زده و یا حتی به او لبخند بزنید؛ با این کار فرد میفهمد که شما با عکاسی از او منظور بد و نامناسبی ندارید.

چنانچه سوژه ی مورد نظرتان با عکاسی شما مخالفت کرد، به هیچ وجه به اجبار و اصرار از او عکاسی نکنید. بروید و یک سوژه ی دیگری را انتخاب نمایید.

به یاد داشته باشید عکاسی مخفیانه و یواشکی اصلا کار درستی نیست و همچنین این کار از نظر اخلاقی و آداب سفر و فرهنگی به هیچ عنوان پسندیده نمی باشد.

چنانچه در یک رستوران با گارسونی سر به هوا روبرو شدیم؛ چه کنیم؟

به شما توصیه می کنیم در نهایت آرامش، گارسون دیگری را صدا کنید تا او ثبت سفارشات شما را بر عهده گیرد.

همچنین بهتر است مدیر رستوران را صدا کنید و در مورد این موضوع که گارسون به درستی به سفارشات شما رسیدگی نکرده است و یا آن ها را دیر آورده است، با او صحبت کنید.

به هیچ عنوان با حرکات دست و یا انگشت تان، گارسون را تهدید نکنید و یا حتی طوری رفتار نکنید کع باعث جلب توجه دیگران شود.

بهتر است طوری نشان نداده و برخورد نکنید که گویی از سرویس راضی نبوده اید. امروزه در بسیاری جوامع و فرهنگ ها، می توانید با اشاره ی آرام، گارسون را صدا کرده تا او صورت حساب را برای شما بیاورد.

از اصول چانه زدن چه می دانید؟

بهتر است جنسی را که قصد خرید آن را دارید مشخص و تعیین کرده و سپس از یکی از شهروندان شهر مقصد و افراد محلی و بومی بخواهید تا آن را با قیمت مناسب مناسب برای شما خریداری نماید.

به این نکته توجه داشته باشید که خوش رفتاری، صبر و همچنین لبخند در این موضوع بسیار مهم و تاثیر گذار است.

به هیچ وجه از تخفیف گرفتن از فروشنده، هراس نداشته باشید!

و به عنوان آخرین توصیه به یاد داشته باشید که نبایستی در همان اولین فروشگاه جنس و کالای مورد نظر خود را خریداری نمایید؛ به فروشگاه های دیگری بروید، امکان دارد در جاهای دیگری مدل و جنس بهتری از کالای مورد نظرتان را البته با قیمت مناسب تر پیدا کرده و خریداری نمایید. بخصوص در سفرهای زیارتی همچون تور مشهد و تور کربلا که مسافرها گاهی تا 50 درصد از فروشنده تخفیف گرفته اند !