از جمله کارهای مهمی که هر خانم و آقای خانه موظف به انجام دادن آن هستند صرفه جویی می باشد . صرفه جویی کردن اصلا کار سختی نیست با چند راهکار ساده می توان در موارد مختلف زندگی صرفه جویی کرد .

یکی از بهترین راه ها برای مقابله کردن و کنار آمدن با گرانی های امروز صرفه جویی کردن است .

روش های ساده اما کارآمد برای صرفه جویی کردن

به جای پرداختن هزینه های گزاف به رستوران ها خودتان دست به کار شده و با مواد غذایی سالم غذایی خوشمزه و سالم درست کنید . غذاهای آماده علاوه بر این که هزینه های سرسام آوری دارند برای سلامتی نیز مضر می باشند . شما با آشپزی کردن می توانید هم در پول تان صرفه جویی کنید و هم این که به حفظ سلامتی تان کمک کنید .

صرفه جویی

اگر قصد خرید دارید لیستی از وسایلی که به آن ها نیاز دارید را تهیه کنید .

همه ی ما زمانی که وارد فروشگاهی می شویم اگر از قبل ندانیم که چه چیزهایی نیاز داریم هر چیزی که ما را به خود جذب کند خرید خواهیم کرد . یکی از دلایلی که باعث می شود افراد دست به خرید بزنند در حالی که به آن وسیله اصلا نیاز ندارند وسوسه خرید می باشد . در صورتی که می خواهید دچار این نوع وسوسه نشوید قبل از خرید هر آنچه را که نیاز دارید را در یک لیست یادداشت نمایید . با این کار دچار کمتر دچار وسوسه خرید خواهید شد .

حتما تاریخ انقضای محصولات را بخوانید .

این کار هم به حفظ سلامتی تان کمک خواهد کرد و هم این که پولتان را هدر نداده اید .

صرفه جویی

به جای خرید کتاب عضوکتابخانه محل زندگی تان شوید و کتاب به امانت بگیرید .

شما با هزینه ی بسیار کمی می توانید عضو کتابخانه محل زندگی تان شوید . با این کار شما مجبور به پرداختن هزینه زیاد برای خریدن کتاب مورد علاقه تان نیستید و به راحتی می توانید آن را به امانت از کتابخانه گرفته و بخوانید .

قبل از خرید قیمت ها را بررسی کنید .

تحقیق باعث می شود که شما متوجه شوید کدام مغازه قیمت مناسبی را بابت جنسی که قصد خرید دارید می دهد . بررسی کردن قیمت ها باعث خواهد شد تا شما هم خریدتان را انجام دهید و هم این که پول اضافه ای باعث خرید پرداخت نکرده اید .

دستگاه هایی که خراب شده اند را با نصف قیمت تعمیر کنید .

اگر دستگاهی که از آن استفاده می کنید خرابی دارد با سپردن به تعمیر کار آن را تعمیر کرده و از آن وسیله استفاده کنید این کار باعث می شود که نصف پولی که بابت خرید مجدد خواهید پرداخت را پرداخت نمایید .

در هنگام خرید وسایل برقی به برچسب انرژی وسایل دقت کنید .

صرفه جویی

این کار باعث خواهد شد فیش برق تان نجومی نیاید . هنگامی که از وسیله برقی استفاده نمی کنید آن ها را از برق بکشید . با این کار نیز مصرف برق تان کاهش خواهد یافت .

برای رفتن به مسافرت حتما برنامه ریزی قبلی داشته باشید .

شما با برنامه ریزی می توانید هزینه های سفرتان را کاهش دهید . برای مثال می توانید از تورهای گردشگری استفاده کنید هزینه این تورها بسیار کم خواهد بود .

خرید ماهیانه انجام دهید

این خرید می تواند بسیار اقتصادی تر باشد .

صرفه جویی

کالای با کیفیت را تهیه کنید

بعضی از کالاها درست است که ظاهری شیک دارند اما کیفیت پایینی دارند بنابراین در هنگام خرید دقت کنید کالایی را تهیه کنید که کیفیت بالایی داشته باشد .

با شکم گرسنه به خرید نروید

این کار باعث خواهد شد هر چیزی که را که می بینید بخرید .

سری به حراجی ها بزنید

با خرید کردن از حراجی ها مقدار زیادی پول صرفه جویی خواهید کرد . چرا که لباس مورد نظر خودتان را با نصف قیمت تهیه خواهید کرد . و این کاملا به نفع شما خواهد بود.