تحقیقات نشان داده است که بعضی از خانم ها تا سن 40 سالگی و عده ای از آن ها حتی تا سن 50 سالگی جوش می زنند . عواملی چون نداشتن برنامه غذایی مناسب ، داشتن استرس و اضطراب و خواب نامناسب و ناکافی باعث به وجود آمدن این مسأله می گردند . عوامل و علل دیگری هم وجود دارد که باعث ایجاد جوش در افراد می گردد .

بسیاری از خانم ها تا سن 30 سالگی شان درگیر این جوش ها هستند .

جوش صورت

چه عواملی باعث بروز جوش در سنین بزرگسالی می گردد ؟

مصرف انواع آب میوه ها

در آب میوه ها چه موادی وجود دارد که باعث می گردد شخص دچار جوش شود . با گرفتن آب میوه باعث می شوید فیبری که داخل آن میوه وجود دارد از بین برود و تنها قند میوه برای تان باقی می ماند . قند داخل آب میوه باعث می شود که سطح انسولین در بدن بهم بریزد و با منتشر کردن هورمون هایی باعث تولید روغن زیاد و از طرفی گرفتگی منافذ پوستی شود . هم چنین بالا رفتن سطح قند خون باعث می گردد که فرد دچار التهاب گردد و منافذ پوستی مسدود شده در نتیجه فرد جوش می زند .

پودر پروتئین

جوش صورت

برای تهیه جوی دو سر، قهوه و ماکارانی از پودر پروتئین استفاده می شود . افرادی که بدنسازی می کنند و از این نوع پودرها استفاده می کنند دچار جوش و آکنه می شوند .

استفاده بیش از اندازه از محصولات آرایشی و بهداشتی

اگر نگاهی به قفسه داروخانه ها بزنید انواع و اقسام کرم ها ، سرم ها ، پودرها و … را خواهید دید . هر کدام از آن ها زمانی که به اندازه مورد استفاده قرار گیرد می تواند مفید باشد اما در صورت مصرف بیش از اندازه پوست دچار آسیب خواهد شد . یکی از محصولاتی که بسیار افراد از آن استفاده می کنند محصولات آبرسان و ضد پیری است . استفاده طولانی مدت از این گونه محصولات باعث می گردد که منافذ پوست تان بسته شده و دچار جوش شوید . به ویژه اگر پوست تان چرب باشد . اگر می خواهید کمتر دچار جوش شوید از محصولات روغنی بر روی پوست تان کم تر استفاده کنید .

جوش صورت

استفاده از تلفن همراه

اگر شما هم اعتیاد به استفاده از تلفن همراه دارید و مدام در شبکه های اجتماعی حضور دارید پس منتظر جوش باشید . استفاده زیاد از تلفن همراه برای پوست مضر می باشد . گاهی صدای زنگ تلفن همراه باعث استرس در فرد می شود . استرس و اضطراب باعث انتشار آندروژن در بدن می گردد که این ماده التهاب و آکنه ایجاد می کند . گذاشتن تلفن همراه در نزدیکی صورت به خاطر باکتری هایی که در سطح تلفن انباشته گشته اند باعث بروز آکنه بر روی صورت خواهد شد .

مالیدن تلفن بر روی پوست صورت نیز باعث تحریک غدد چربی پوست شده و شخص دچار آکنه خواهد شد . میکروب روی تلفن همراه وضعیت جوش ها را بدتر می کند . سعی کنید زمان استفاده از تلفن همراه از هدفون استفاده کنید تا آسیب کمتری به پوست صورت تان وارد شود .

جوش صورت

پاک کننده ها

اکثر پاک کننده ها باعث تحریک پوست می شوند . گاهی این تحریک همراه با سوزش و التهاب است و موجب بروز آکنه می گردد . استفاده از پاک کننده های ملایم باعث می گردد که مواد تشکیل دهنده آن بر روی پوست انباشته نشوند . توصیه می شود از پاک کننده نیوتروجینا استفاده نمایید زیرا این محصول کمتر پوست را تحریک کرده و مؤثر در درمان جوش و آکنه است.

رفع نامناسب موهای زائد

در صورتی که از مواد غیر بهداشتی جهت رفع موهای زائد خود استفاده نمایید ممکن است باعث ایجاد جوش پوستی شوید پیشنهاد می کنیم جهت از بین بردن موهای زائد خود از لیزر موهای زائد استفاده نمایید.

رفت و آمدهای زیاد

یکی از مواردی که بر روی جوش ها تأثیر گذار است آلودگی هواست که موجب التهاب پوست می گردد . بسته شدن منافذ باعث می گردد که شخص جوش بزند . اگر زیاد رفت و آمد دارید توسط یک مرطوب کننده که حاوی آنتی اکسیدان است مانع از بروز جوش و آکنه شوید .

جهت از بین بردن جوش های صورت خود به پزشک پوست مراجعه نمایید تا با درمان های مناسب آن ih را درمان نماید و پس از رفع جوش ها پیشنهاد می کنیم از میکرودرم ابریژن جهت از بین بردن جای جوش ها استفاده نمایید.