آسپیرین را می توان پایانی برای شوره ی سر نام گذاشت؛ آسپیرین سبب تحریک گردش خون در ناحیه ی پوست سر شده و همچنین اکسیژن رسانی به سلول های بدن و به ویژه ناحیه سر را سرعت می بخشد. در این مقاله تصمیم گرفته ایم به تاثیرات آسپیرین بر روی سلامتی و نیز زیبایی موهای تان بپردازیم و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

سلامتی مو و ماده ی آسپیرین!

همه ی ما بی شک ماده و قرص آسپیرین را می شناسیم و حتی به احتمال بسیار زاید آن را مصرف نیز کرده ایم و یا می کنیم! بسیاری از افراد هستند که از قرص آسپیرین برای سلامتی قلب خود استفاده می نمایند؛ اما آیا این موضوع را می دانید که شما می توانید از قرص آسپیرین برای موارد دیگری نیز استفاده نمایید؟

قرص آسپیرین به دلیل ترکیبات مفیدی که در خود دارد می تواند پایانی باشد برای شوره ی سر شما؛ همچنین این قرص شناخته شده سبب تحریک گردش خون در ناحیه ی پوست سر شده و می تواند اکسیژن رسانی به سلول های این ناحیه را نیز سرعت بخشد.

امروزه و در این روزگار، ما همگان عادت کرده ایم که از محصولات تجاری و حتی گران قیمت برای مراقبت و سلامتی موهای خود استفاده نماییم؛ در حالی که در بیشتر مواقع نمی دانیم برای این محصولات گران قیمت تجاری، جایگزین های مناسبی وجود دارد که می تواند موها را بهتر و مناسب تر، تقویت و تغذیه نماید.

اما بیان این مسئله ضروری می نماید که قبل از اینکه کارخانجات بزرگ تولید کننده ی مواد و محصولات آرایشی و بهداشتی، بازار مصرف را با ارائه ی محصولات گوناگون تحت سلطه ی خود درآورند؛ خانوم های قدیمی برای از بین بردن شوره ی سر، بهبود خشکی پوست و همچنین دیگر مشکلات مو از ترکیبات رایج و دم دستی استفاده می نمودند.

امروزه خوشبختانه بسیاری از مردم به تاثیر شگرف درمان های قدیمی پی برده اند و می دانند برخی از آن درمان ها بسیار اصیل و حتی بی هیچ مشکلی بوده اند؛ برای نمونه می توان به تاثیر شگرف ماسک آسپیرین در تسکین  تقویت پوست سر و همچنین تحریک رشد موها اشاره نمود.

قرص آسپیرین و سلامت موها

آسپرین چه تاثیری در رشد و سلامت موها دارد؟

در ابتدا لازم است این مطلب را بیان کنیم که آسپرین یک داروی ضد انعقاد خون و یک مسکن بسیار پر مصرف در سرتاسر نقاط جهان است؛ همچنین این دارو در تما قفسه های داروخانه های جهان و در هر جعبه ی کمک های اولیه وجود دارد. پزشکان از داروی آسپرین برای مقابله با ناراحتی های عمومی، درد، کاهش تب و دمای بدن و همچنین مراقبت های ساده از سلامت دستگاه قلب و عروق افراد استفاده کرده و تجویز می نمایند.

آسپرین دارای ترکیب اصلی فعال اسید سالیسیلیک می باشد که این ترکیب سبب کاهش خطر بروز سکته ی قلبی می شود و همچنین از بروز انعقاد خون در آن دسته از افرادی که دارای مشکلات خونی می باشند، پیشگیری می نماید. اما لازم به ذکر است داروی آسپرین پا را فراتر گذاشته است و علاوه بر خواص درمانی ذکر شده در بالا، ترکیبات اصلی خود را در خدمت سلامت و زیبایی موها نیز قرار داده است.

داروی آسپرین موها را به طور عمقی تمیز می کند و همچنین سبب برطرف شدن قارچ هایی می شود که باعث ایجاد خشکی و شوره می شوند. همچنین این داروی مسکن، می تواند میزان گردش خون را در ناحیه ی پوست سر بالا برده و با افزایش میزان اکسیژن رسانی به سلول های ناحیه ی پوست سر، سبب رشد سریع موها می گردد.

علاوه بر موارد بالا، قرص آسپرین تاثیر لایه برداری مناسبی نیز دارد و از این طریق می تواند سلول های پوستی مرده را دفع کرده، جذب مواد مغذی را آسان تر و همچنین پیاز موها را تقویت نماید.

قرص آسپیرین و سلامت موها

چگونه از آسپرین برای ارتقای سلامت موهای مان بهره گیریم؟

به شما توصیه می کنیم می توانید برای بهره مندی از خواص بی نظیر این دارو، یک ماسک موثر با استفاده از شامپو و آسپرین تهیه نمایید.

مواد لازم برای ساخت یک ماسک موثر

قرص آسپرین 3 عدد

شامپو به مقدار 3 قاشق معادل با 30 گرم

روش تهیه ماسک آسپرین دار موثر

در ابتدا 3 عدد قرص آسپرین را آسیاب کرده و آن را به صورت پودر درآورید. سپس 3 قاشق یا 30 گرم از شامپوی خود را به آن اضافه نموده و و ترکیب نمایید تا یک خمیر یکدست حاصل آید. هنگامی که به حمام می روید، در ابتدا موهای خود را خیس کرده و در نهایت ترکیب حاصل را روی موهای خود بمالید.

به یاد داشته باشید تنها با یک بار استفاده از این ترکیب، معجزه ای رخ نخواهد داد! برای مشاهده ی تاثیر این ترکیب و دارو بر روی موهای تان بایستی صبور باشید و عجله ای نکنید.

اجازه بدهید ترکیب آسپرین و شامپو به مدتی در حدود 5 دقیه بر روی موهای شما باقی بماند و سپس همراه با آن ترکیب، موهای خود را شست و شو بدهید. سرانجام در پایان شما می توانید از نرم کننده های مو (چنانچه به این مواد عادت دارید) استفاده نمایید تا موهای شما ابریشمی و نرم گردد.

قرص آسپیرین و سلامت موها

از بین بردن موهای زائد

جهت از بین بردن موهای زائد بدن و صورت خود پیشنهاد می شود از لیزر موهای زائد استفاده نمایید تا پزشک با سوزاندن ریشه مو تا مدت زیادی از رویش مجدد آن جلوگیری نماید.

یک لوسیون آسپرین دار برای مراقبت از موهای خود تهیه نمایید!

در ابتدا لازم است بیان کنیم یک لوسیون آسپرین دار خانگی، برای کاهش آسیب های ناشی از آلودگی های شرایط جوی و هوا و همچنین افزایش میزان جلای رنگ طبیعی موهای فرد موثر و مفید است. این لوسیون خانگی آسپرین دار به آن دسته از خانوم ها توصیه می شود که موهای خود را رنگ کرده اند، اما تصمیم دارند تا رنگ موهای خود را به رنگ اصلی آن بازگردانند.

مواد لازم برای ساخت یک ماسک موثر

قرص آسپرین 8 عدد

آب به میزان نیم لیتر

روش تهیه لوسیون آسپرین دار موثر

در ابتدا قرص های آسپرین را پودر نمایید و آن ها را با نیم لیتر آب گرم ترکیب نمایید. سپس محلول حاصل را داخل یک اسپری ریخته و آن را بر روی موهای خود اسپری نمایید؛ به شما توصیه می کنیم هر شب و به صورت مرتب این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید قبل از مصرف این محلول، ظرف اسپری را به خوبی تکان داده تا پودر آسپرین به خوبی و به صورت کامل در آب حل شود.

لازم است این موضوع را بدانید که تاثیر و میزان درمان با استفاده از آسپرین در افراد مختلف براساس سبک زندگی آن ها و نیز نوع مو می تواند متفاوت باشد. به شما توصیه می کنیم می توانید برای رسیدن به نتایج بهتر، به طور منظم و درست از داروی آسپرین در برنامه ی مراقبت روزانه از پوست و مو خود استفاده نمایید.

همچنین به شما توصیه می کنیم میزان مصرف آب خود را افزایش دهید و همچنین از مواد غذایی سرشار از ویتامین E، بیوتین و نیز پروتئین بیشتری استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید برای جلوگیری از احتمال بروز هر گونه واکنش های آلرژیک، در ابتدا ترکیبی که ساخته اید را بر روی بخش کوچکی از موهای تان بریزید و سپس کمی صبر نمایید. چنانچه دچار واکنش آلرژیک خاصی برای نمونه خارش های شدید یا سوزش نشدید، می توانید از آن برای موهای خود و سرتان استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید تنها با یک بار استفاده از این محلول، معجزه ای رخ نخواهد داد به شما توصیه می کنیم برای مشاهده ی تاثیر این قرص ها بر روی موهای خود کمی صبور باشید و عجله نداشته باشید. شما با استفاده و بهره گیری از داروی آسپرین تنها در عرض چندین روز تغییراتی را مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که موهای تان زیباتر، سالم تر و نیز تمیزتر به نظر می آیند.