خیلی از افراد دوست دارند که زیبا دیده شوند و همین مسأله باعث شده که آن ها دست به اقدامات زیبایی بزنند از آرایش های عجیب و غریب گرفته تا عمل های زیبایی که هر کدام از آن ها دارای عوارضی است .

امروزه در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی فراوانی وجود دارد که به فروش می رسد و مصرف کنندگانی زیادی نیز تمایل به استفاده از آن ها را دارند این در حالی است که استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی به ویژه اگر مناسب هم نباشد می تواند صدمات جبران ناپذیری به پوست وارد کند .

پاک کردن آرایش صورت

آیا می دانستید که مصرف زیاد محصولات آرایشی می تواند سبب ایجاد جوش صورت شود . بسیاری از افراد جوش های صورت شان را با همین محصولات آرایشی می پوشانند در حالی که نمی دانند به علت چربی بالای این مواد آکنه های جدیدی در صورت به وجود می آید . با کرم زدن منافذ پوست بسته شده و در ترکیب طبیعی چربی های پوست نیز تغییر ایجاد می شود هر دو این موارد محیط مناسبی را برای رشد میکروب های بی هوازی ایجاد کننده آکنه به وجود م آورند . در محصولات آرایشی مواد چربی وجود دارد که باعث می گردد منافذ باز پوست بسته شوند .

اگرپوست صورت تان زیاد جوش می زند حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید . تا با بررسی پزشک بهتر بتوانید مشکلات پوست تان را درمان کنید . به خودتان اعتماد به نفس داشته باشید و جوش های تان را با لوازم آرایشی پنهان نکنید . متأسفانه امروزه جوانان برای زیباتر نشان دادن خودشان ساعت های زیادی را صرف آرایش کردن می کنند و برای این کار هزینه های گزافی را هم می پردازند .

پاک کردن آرایش صورت

در میان آن ها عده ای از نوجوانان هستند که افکار وسواسی دارند . و با توجه به صرف هزینه های زیاد ، گوشه گیر هستند و امید به زندگی ندارند این افراد حتما باید به یک روان شناس مراجعه کنند .

در انتخاب لوازم آرایشی تان دقت کنید زیرا لوازم آرایشی اصل و استاندارد کم تر پوست را با مشکل مواجه می کند . محصولات غیر استاندارد باعث خشک شدن پوست می شوند و رنگ آن را نیز تیره می کنند و گاهی لک ایجاد می کنند .

برای همین است که توصیه می کنیم از مواد آرایشی مناسب و استاندارد استفاده کنید مصرف زیاد محصولات آرایشی غیر استاندارد آکنه را تشدید می کند و حساسیت پوستی و تعریق را زیاد کرده و سبب رویش قارچ های سطحی روی پوست گردن ، بدن و صورت می گردد .

پیشنهاد پوستی : اگر می خواهید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید پیشنهاد می کنیم از میکرودرم ابریژن استفاده نمایید.

پاک کردن آرایش صورت

آرایش زیاد همراه است با پیری زودرس

افرادی که به طور افراطی آرایش کرده و آرایش شان را نیز پاک نمی کنند و از طرفی لوازمی که استفاده می کنند هم استاندارد نیست باید منتظر پیری زودرس باشند .

متأسفانه در اکثر داروخانه ها داروهایی وجود دارد برای درمان جوش . که گرفتن این داروها کاملا اشتباه است . در ابتدا جوش ها خفیف اند اما امکان دارد که جای جوش برای همیشه باقی بماند و بعدها ایجاد فرورفتگی کند . بنابراین سعی کنید از همان ابتدا به پزشک مراجعه کنید و خوددرمانی را کنار بگذارید .

اگر پوست تان چرب است می توانید از ضد افتاب های بدون چربی استفاده کنید . در صورت استفاده از لوازم آرایشی حتما با شیرپاک کن آرایش تان را پاک کنید .

جوش هایی که بر اثر استفاده از لوازم آرایشی ایجاد می شوند را نیز می توان درمان کرد. در صورتی که شخص خوددرمانی نکرده و به پزشک مراجعه کند و برای درمان از داروهای مناسب استفاده کند .

پاک کردن آرایش صورت

هرگز جوش های تان را نترکانید .

دستکاری کردن جوش ها باعث ملتهب تر شدن آن ها خواهد شد . و باکتری هایی که این جوش ها را به وجود آورده اند در دیگر قسمت های صورت تان پخش خواهد شد . دستکاری کردن جوش سبب ایجاد زخم بر روی صورت تان می گردد . با مراجعه به پزشک متخصص اقدام به درمان کنید .

حتما آرایش تان را قبل از خواب پاک کنید .اگر با آرایش بخوابید شب تا صبح منافذ پوست تان بسته هستند . همین مسأله باعث می گردد که پوست تان مستعد جوش گردد . درزمان خواب بدن به صورت طبیعی سم ها را از طریق منافذ پوست به بیرون می فرستد و در صورتی که منافذ بسته باشند سم زدایی انجام نخواهد شد و پوست به سختی نفس می کشد . بنابراین اگر می خواهید سلامتی تان را حفظ کنید حتما قبل از خواب آرایش صورت تان را پاک کنید .