امروزه متأسفانه شاهدیم که خدماتی که مختص مطب هاست در آرایشگاه ها توسط افراد غیر متخصص انجام می شود . و افراد هم بدون داشتن اطلاع سلامتی شان را به دست این افراد می سپارند .

آرایشگاه

در آرایشگاه ها گاهی لوازم ساده ای که به کار می رود می تواند خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشد  خطراتی که گاهی دردسرهای بزرگی را برای فرد و خانواده او ایجاد می کنند . فرقی هم نمی کند که فرد چه جنسیتی داشته باشد خانم باشد یا آقا . همه ی ما نیاز به خدمات آرایشگاه ها داریم و خیلی از ما اطلاعی درباره این خطرات نداریم .

منظورمان از گفتن این مطالب این نبود که دیگر به آرایشگاه نرویم تنها خواستم متذکر شوم که با رفتن به آرایشگاه ها حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید و ساده از کنار آن ها نگذرید .

آرایشگاه

هرگز وسایل آرایشی تان را به کسی قرض ندهید

یادتان است زمانی که به مدرسه می رفتید از لوازم شخصی تان با چه دقتی مراقبت می کردید و هیچ وقت آن را حتی به صمیمی ترین دوستان تان هم نمی دادید . شما باید در تمام مرحله های زندگی تان از این شیوه تبعیت کنید .

زمانی که به آرایشگاه می روید وسایل شخصی تان را با خودتان همراه داشته باشید . لوازم آرایشی نباید به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد . حتی در مورد اعضای نزدیک خانواده نیز صدق می کند .

زمانی که به آرایشگاه مراجعه می کنید از آرایشگرتان بخواهید از لوازم مخصوص خودتان استفاده کند .

امروزه متأسفانه در آرایشگاه هرکاری انجام می شود کارهایی مثل پاکسازی پوست ، تأتو ، ماساژ لاغری ، ماساژ زیبایی، لیزر موهای زائد ، برداشتن خال ، میکرودرم ابریژن ، برداشتن انواع زگیل و ..

آرایشگاه

گاهی افرادی که در آرایشگاه مشغول فعالیت هستند از این که انجام این کارها چه عوارضی می تواند به همراه داشته باشد اطلاعاتی ندارند . انجام برخی خدمات به هیچ عنوان نباید در مراکز آرایشی انجام گیرد به خصوص این که توسط افراد غیر متخصص صورت گیرد .

متخصصین پوست می گویند کارهایی که مربوط به پزشکان است باید تنها در مطب انجام گیرد و انجام آن ها در سالن های زیبایی غیرقانونی است .

به عنوان مثال لیزر مو کار یک آرایشگر نیست و باید توسط پزشک این عمل انجام شود تا بهترین نتیجه در کنار ایمنی حاصل گردد

آیا از استاندارد بودن رنگ هایی که برای تأتو در آرایشگاه ها استفاده می شود مطمئن هستید آیا می دانید از چه نوع رنگی استفاده می شود و به چه شیوه ای روی پوست شما قرار داده می شود آیا فردی که تأتو میکند در این زمینه مهارت دارد ؟ آیا می دانید رنگدانه هایی که در زیر پوست قرار می گیرند پس از گذشت چند سال ممکن است سلامتی تان را به مخاطره بیندازد ؟

آیا می دانید که پاک کردن تأتو هزینه زیادی دارد . و حتما باید توسط متخصص پوست انجام گیرد .

آیا انجام خدماتی چون کاشت ناخن ، طراحی روی ناخن ، ویتامینه کردن ، مانیکورو … منفعتی برای مشتریان به همراه دارد ؟

امروزه افرادی زیادی کاشت ناخن انجام می دهند . از آنجایی که در کاشت ناخن از مواد اکریلیک استفاده می شود گاهی فرد را دچار مشکلات پوستی ، اگزما ، حساسیت و … می کند .

آرایشگاه

آیا می دانید در صورت عدم رعایت بهداشت در آرایشگاه ها انواع بیماری های عفونی و عفونت های پوستی انتقال می یابند ؟ از جمله بیماری ها که بسیار خطرناک هم هستند می تواند به بیماری ایدز و هپاتیت اشاره کرد .

میکرودرم ابریژن نیز دارای ابزاری جهت لایه برداری پوست می باشد که میبایست همیشه ضد عفونی شود، استفاده از لایه بردار در اطراف چشم نیز باید توسط پزشک انجام شود تا مشکلی برای شخص بوجود نیاید.

گاهی با همین ابزارهای ساده مثل سوهان ناخن ، قیچی و موچین و … می توان به این بیماری های مهلک مبتلا گردید البته در صورت ایجاد خراش و بریدگی .

بنابراین توصیه می شود حتما در آرایشگاه ها به نکات بهداشتی دقت داشته باشید تا به حفظ سلامتی تان کمک کنید .