بله. درست خواندید! شما تنها با دانستن و رعایت شش ترفند ساده ی زیر می توانید در سفرهای طبیعت گردی و ماجراجویانه خود با گرسنگی مواجه نشوید.

  • توصیه می کنیم تمامی خوردنی ها و خوراکی های خانه را در داخل کوله پشتی خود خالی نکنید! برای نمونه شما می توانید نان مورد نیاز خود را در طول مسیر سفر، از روستاها و یا حتی شهرهای توی راه خود تهیه نمایید. همچنین شما می توانید لبنیات مورد نیاز خود را به صورت پنیر و شیر محلی، تخم مرغ محلی و یا حتی میوه های محلی حاصل از باغات روستاییان یک منطقه خریداری کرده و تهیه نمایید.
  • چنانچه تصمیم دارید در جایی دور از شهر، چادر سفری خود را برپا نمایید، بهتر است بدانید باز هم نیازی نیست تمامی وعده های غذایی خود را به همراه داشته باشید! بهتر است در طول مسیر سفر خود برنامه ریزی نمایید تا بتوانید در آخرین روستا و آبادی که بقالی و یا سوپر مارکت دارد، توقف کرده و وسایل مورد نیاز خود خریداری نمایید. شما می توانید مقداری خلاقیت به خرج دهید و تنها با خریدن مقداری گوجه فرنگی، سیب زمینی، پنیر محلی و همچنین مقدار کمی سوسیس و یا کالباس، در جلوی چادر خود و بر روی آتش، برای خودتان غذایی لذیذ درست نمایید.

تغذیه در طول سفر

  • چنانچه مقصد سفر شما یک شهر و یا روستا می باشد، توصیه می کنیم از پیش از آغاز سفر خود، آمار غذاهای محلی آن منطقه را درآورید! همچنین وقتی به آنجا رسیدید، بهتر است آدرس بهترین رستوران، غذاخوری و یا جایی که می توانید در آنجا غذای محلی سالمی بخورید را از خود اهالی و مردم بومی آن منطقه بگیرید. توجه داشته باشید در برخی از شهرهای توریستی، ممکن است این غذاها برای شما گران تمام شود، اما چنانچه تصمیم دارید به شهرهای کوچک و یا روستاهای توریستی نیز سفر کنید، می توانید از مردم محلی و خوش خلق آنجا بخواهید تا در ازای گرفتن مبلغی، برای شما غذاهای محلی آن منطقه را درست نمایید (همواره فراموش نکنید که شما مسافر و گردشگر هستید؛ پس بی شک بایستی بسیار مودبانه خواهش کرده و به هیچ وجه طوری صحبت نکنید که آن مردمان حس کنند شما می خواهید پول خود را به رخ آن ها بکشید).
  • توصیه می کنیم خوراکی هایی مانند انواع کنسروها، تن ماهی سالم، سیب زمینی و تخم مرغ، سبزیجات پخته شده، مرغ آب پز شده و همچنین چند غذای آماده می توانند جزو آن دسته از غذاهایی باشند که برای وعده های غذایی مسیر رفت و برگشت شما به دادتان خواهد رسید.

تغذیه در طول سفر

  • توصیه می کنیم به تاریخ تولید و تاریخ انقضای کنسروها، غذاهای آماده و نیز نیمه آماده ی خریداری شده تان، توجه داشته باشید. بهتر است بدانید خوردن غذاهای تاریخ انقضا گذشته در سفر، بی شک شما را بیمار و راهی بیمارستان خواهد نمود.
  • به هیچ وجه همراه با خود غذاهای فاسد شدنی و سس دار و همچنین لبنیات نداشته باشید! به جای آن، شما می توانید از خانه ی خود میوه های تازه بار کوله پشتی سفری خود نمایید. در طول مسیر نیز، چشم تان به دنبال میوه فروشی هایی باشد که بتوانید پس از خرید میوه، آن ها را در همان دور و بر و نزدیکی ها بشویید. به هیچ وجه میوه ی شسته نشده نخورید؛ به هیچ وجه!

اگر قصد سفر به کربلا را دارید پیشنهاد می کنیم از تور کربلا دیدن نمایید.