در این مطلب برای شما عزیزان، راهنما و توصیه های مهمی را برای خرید یک دستگاه چند کاره ی لیزری بر حسب نیاز و مصرف شما آماده کرده ایم. دستگاه های پرینتر چند کاره لیزری دارای خدمات گوناگونی شامل کپی، اسکن، ارسال و نیز دریافت فکس علاوه بر قابلیت چاپ و پرینت می باشند. از مهم ترین موارد به هنگام انتخاب و خرید یک پرینتر لیزری چند کاره می توان به نکات زیر اشاره کرد: کیفیت چاپ دستگاه، سرعت چاپ پرینتر، هزینه تجیزات و نگهداری و هزینه تهیه مواد مصرفی دستگاه. لازم به ذکر است که توجه به هزینه ی نگهداری و مواد مصرفی پرینتر موضوعی بسیار مهم است که غالبا از دید خریدار پنهان می ماند! و می تواند بعدها مشکلاتی را به همراه داشته باشد. همچنین نکته ی مهم دیگر به هنگام خرید یک دستگاه پرینتر توجه به کمپانی سازنده ی دستگاه می باشد. در این راهنمای خرید، به بررسی محصولات سه برند معتبر Canon، HP و Samsung براساس نوع کاربرد هایشان خواهیم پرداخت.

برندهای معتبر تولید کننده ی پرینتر

در اینجا بهتر است قبل از معرفی و بررسی قابلیت های پرینترهای چند کاره و نحوه ی عملکرد آن ها، نگاهی مختصر به سه برند معتبر حال حاضر تولید کننده ی پرینتر در بازار جهانی داشته باشیم.

  1. برند آمریکایی HP: برند آمریکایی HP در اول ژانویه سال 1993 توسط فردی به نام David Packard و William Hewlett  پایه گذاری شد و هم اکنون ارزش هر سهم این کمپانی در بورس جهانی معدال 27 دلار است که این عدد نشانگر افت ارزش سهام شرکت است. هم اکنون خانوم Meg Whitman با 59 سال سن و سرمایه ی خالصی به ارزش 2.2 میلیارد دلار به عنوان مدیر ارشد این کمپانی مشغول به کار است.
  2. برند کره ای Samsung: برند 77 ساله ی Samsung در سال 1938 و در کشور کره ی جنوبی (دائجو کره ی جنوبی) توسط Lee Byung-chul پایه گذاری شد. کمپانی Samsung شامل چند شرکت زیر مجموعه می باشد که هر یک از این شرکت ها به طور جداگانه به تولید محصولات گوناگونی مانند تلویزیون، گوشی تلفن همراه، تبلت، چیپ ست حافظه، SSD و محصولات دیگری می پردازند. بر اساس آمار منتشر شده در سال 2014، 489 هزار نفر کارمند و کارگر در دفاتر رسمی و کارخانجات کمپانی سامسونگ مشغول به کار می باشند.
  3. برند ژاپنی Canon: برند Canon در سال 1937 و در شهر توکیوی ژاپن پایه گذاری شد و هم اکنون Fujio Mitarai مدیریت این کمپانی را بر عهده دارد. کمپانی ژاپنی Canon به واسطه ی تولید پرینترهای حرفه ای و مرغوب و نیز تولید دوربین به شهرت جهانی رسیده است. در حال حاضر ارزش هر سهم کمپانی Canon در بورس جهانی معادل 30.26 دلار است که این عدد همانند سهام کمپانی HP نشانگر افت ارزش سهام در بورس جهانی می باشد.

نکات مهم برای انتخاب یک پرینتر چند کاره ی مناسب

تمامی محصولات الکتریکی از جمله پرینترهای چند کاره دارای مشخصات فنی منحصر به فردی می باشند؛ که برخی از این مشخصات در انتخاب و خرید یک پرینتر مناسب مورد توجه قرار می گیرد. در انتخاب یک پرینتر چندکاره سه پارامتر مهم وجود دارد که بایستی در هنگام خرید به آن ها توجه ویژه ای داشت؛ این سه پارامتر عبارتند از دقت و کیفیت چاپ، سرعت چاپ و هزینه نگهداری دستگاه و تعداد پرینت دستگاه در هر بار شارژ تونر پرینتر است. در برخی از نمونه پرینترهای موجود در بازار پس از دو یا سه بار شارژ تونر، بایستی نسبت به تعویض کارتریج پرینتر یا شارژ کارتریج اقدام نماییم؛ که این عمل هزینه ی ناخواسته ی زیادی را به ما تحمیل خواهد کرد. می توان در ابتدا و قبل از خرید دستگاه پرینتر، با تحقیق و پرس و جو در بازار و همچنین مشاوره با افراد متخصص، اطلاعات لازم و کافی را تهیه و دستگاهی با هزینه ی نگهداریو مواد مصرفی مناسب خریداری کرد. پرینترهای چند کاره ی موجود در بازار دارای انواع مختلف و گوناگونی می باشند؛ بعضی از نمونه های ارزان قیمت آن ها قادر به چاپ 20 برگه در هر دقیقه می باشند و در مورد نمونه های گران قیمت تر، سرعت چاپ تا 24 برگه در هر دقیقه می تواند قابل افزایش باشد. لازم به ذکر است که در این میان دستگاه هایی نیز وجود دارد که دارای سرعت چاپ 14 برگه در هر دقیقه می باشند! که می توان گفت این موارد، بسیار نا امید کننده هستند.

کیفیت و دقت چاپ پرینتر، به عنوان دومین پارامتر انتخاب و خرید یک پرینتر بایستی مورد توجه قرار گیرد؛ این مورد شامل دقت 600×600 و 1200×1200 نقطه در هز اینچ است. برخلاف باور عموم، دستیابی به دقت چاپ 1200×1200 نقطه در هر اینچ نیاز به هزینه ی بالایی ندارد و می توان با مبلغ در حدود 300 هزار تومان (قیمت سال 94) دستگاهی با چنین دقت چاپی (یعنی 1200×1200) تهیه کرد.

لازم به ذکر است که هزینه ی نگهداری از دستگاه پرینتر خریداری شده در مدت زمان گارانتی، فقط و فقط شامل هزینه ی شارژ کارتریج پرینتر و نهایتا خرید یک کارتریج جدید برای پرینتر می باشد؛ و به ندرت در این مدت زمان پرینتر خریداری شده ی شما دچار خرابی می شود؛ گرچه بیان این مطلب مهم است که شرایط استفاده از دستگاه و نیز نحوه ی نگهداری از آن، نقش بسیار مهمی در نوع و میزان خرابی دستگاه شما دارد و به طور یقین نمی توان در این مورد اظهار نظر قطعی نمود. به این نکته توجه داشته باشید که براساس نیاز و استفاده خود، دستگاهی را خریداری نمایید؛ و این امر محقق نخواهد شد مگر با شناختی دقیق از نیاز شخصی و خریداری یک دستگاه مناسب. چنانچه میزان استفاده ی شما از قابلیت پرینت دستگاه پرینتر چند کاره چندان بالا نخواهد بود و خرید یک دستگاه تک کاره و تخصصی مانند دستگاه ارسال و دریافت فکس، نیاز شما را برطرف خواهد کرد؛ خریداری یک دستگاه چند کاره جز هدر رفت سرمایه، سود دیگری برای شما نخواهد داشت. در این مقاله، معرفی محصولات را با توجه به نوع و میزان استفاده و نیز بودجه، در دو سطح کاربری شامل ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی و کسب و کارهای جدید انجام می دهیم. البته باید به این موضوع اشاره کرد که در بحث ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی، کاربرد دیگری به نام دفاتر خدماتی وجود دارد که این کاربرد امروزه بسیار مورد نیاز دولت الکترونیک برای خدمت رسانی به عموم مردم و نیز مورد نیاز جامعه است. بحث هزینه خرید و نیز هزینه نگهداری برای ادارات و سازمان های دولتی اهمیت چندانی ندارد زیرا تامین بودجه ی این مراکز از منابع دولتی از پیش تعیین شده صورت می گیرد؛ و درباره ی دفاتر خدماتی نیز همچنین. زیرا این دفاتر با دریافت سریع هزینه های پرداخت شده، دارای منابع مالی معینی می باشند.

اما این موضوع درباره کسب و کارهای جدید و تازه تاسیس صدق نمی کند؛ زیرا این مراکز دارای محدودیت بودجه بوده و بر استفاده از منابع مالی و هزینه های جاری، دقت جدی دارند و لازم است در این مراکز برای جلوگیری از بروز مشکلات مالی در آینده، هزینه ها به درستی مدیریت شوند.

معرفی پرینترهای چند کاره ی مناسب برای کسب و کارهای تازه تاسیس

کارتریج - پرینتر

پرینتر چهار کاره ی سیاه و سفید لیزری Panasonic MB2085

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 250 برگی

دارای سرعت پرینت 26 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

و نیز دارای حافظه ی داخلی 32 مگابایتی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 26 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ؛ همچنین حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

دارای قابلیت ارسال اطلاعات تا 33.6 کیلوبیت داده در هر ثانیه.

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی Panasonic MB2085:

دارای کارتریج پاناسونیک مدل KX-FAT411

و کارکرد حدود 2000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 110.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی پاناسونیک مدل  MB2085در بازار: حدود 600.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گرانتی یک ساله

کارتریج - پرینتر

پرینتر چهار کاره ی سیاه و سفید  لیزری HP LaserJet Pro M127Fn

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 150 برگی

دارای سرعت پرینت 21 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

و نیز دارای حافظه ی داخلی 128 مگابایتی

و پردازنده ی تک هسته ای 600 مگاهرتزی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 21 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ؛ همچنین حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

دارای قابلیت ارسال اطلاعات تا 33.6 کیلوبیت داده در هر ثانیه

زمان ارسال هر برگ توسط دستگاه در مدت 3 ثانیه

و همچنین حافظه ی داخلی فکس 500 برگ است.

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی HP LaserJet Pro M127Fn:

دارای کارتریج HP مدل 83A

و کارکرد حدود 1500 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 200.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی HP مدل  MB2085در بازار: حدود 435.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

کارتریج - پرینتر

پرینتر سه کاره ی سیاه و سفید لیزری Canon i-Sensys MF3010

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 150 برگی

دارای سرعت پرینت 19 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

و نیز دارای حافظه ی داخلی 64 مگابایتی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 20 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ؛ همچنین حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 50 تا 200 درصد

مشخصات کارتریج پرینتر سه کاره ی Canon i-Sensys MF3010:

دارای کارتریج Canon 725

و کارکرد حدود 1600 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 230.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر سه کاره ی Canon مدل  Sensys MF3010 در بازار: حدود 335.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

کارتریج - پرینتر

پرینتر سه کاره ی سیاه و سفید لیزری Samsung Xpress M2070W

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 150 برگی

دارای سرعت پرینت 20 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 1200×1200 نقطه در هر اینچ

و نیز دارای پردازنده ی تک هسته ای 600 مگاهرتزی

و مجهز به شبکه ی بی سیم NFC

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×600 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 21 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 1200×1200 نقطه در هر اینچ

مشخصات کارتریج پرینتر سه کاره ی Samsung Xpress M2070W:

دارای کارتریج مدل Samsung MLT-D111S

و کارکرد حدود 1000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 170.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر سه کاره ی Samsung مدل  MLT-D111Sدر بازار: حدود 320.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر سه کاره سیاه و سفید HP LaserJet Pro M125a

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 150 برگی

دارای سرعت پرینت 20 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 128 مگابایتی

و نیز دارای پردازنده ی تک هسته ای 600 مگاهرتزی

و مجهز به شبکه ی بی سیم NFC

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 1200×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 20 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 300×300 نقطه در هر اینچ

مشخصات کارتریج پرینتر سه کاره HP LaserJet Pro M125a:

دارای کارتریج HP مدل 83A

و کارکرد حدود 1000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 200.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر سه کاره ی HP مدل  LaserJet Pro M125aدر بازار: حدود 350.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر سه کاره ی سیاه و سفید لیزری Canon i-Sensys MF212W

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 250 برگی

دارای سرعت پرینت 23 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 256 مگابایتی

و مجهز به شبکه ی بی سیم Wi-Fi

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×600 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 23 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ

حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات کارتریج پرینتر سه کاره ی Canon i-Sensys MF212W:

دارای کارتریج Canon مدل 737

و کارکرد حدود 2400 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 310.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر سه کاره ی HP مدل  i-Sensys MF212Wدر بازار: حدود 420.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر چهار کاره ی سیاه و سفید لیزری Samsung Xpress M2070FH

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 150 برگی

دارای سرعت پرینت 20 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 1200×1200 نقطه در هر اینچ

دارای پردازنده ی تک هسته ای 600 مگاهرتزی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×600 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 21 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 1200×1200 نقطه در هر اینچ

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی Samsung Xpress M2070FH:

دارای کارتریج Samsung مدل MLT-D111S

و کارکرد حدود 1000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 170.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی Samsung مدل  Xpress M2070FHدر بازار: حدود 430.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

معرفی پرینترهای چند کاره ی مناسب برای ادارات و سازمان های دولتی

 

پرینتر چهار کاره ی  سیاه و سفید لیزری Canon i-Sensys MF229dw

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 250 برگی

دارای سرعت پرینت 27 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 1200×1200 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 256 مگابایتی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×600 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 27 برگ در هر دقیقه می باشد و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ

حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

و دارای سیستم پاسخگویی خودکار نیز می باشد.

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی Canon i-Sensys MF229dw:

دارای کارتریج Canon مدل 737

و کارکرد حدود 2400 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 310.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی Canon مدل  i-Sensys MF229dwدر بازار: حدود 1.050.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر چهار کاره ی رنگی لیزری HP LaserJet M276n Color

 مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 125 برگی

دارای سرعت پرینت 14 برگه سیاه و سفید و رنگی در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 256 مگابایتی

و نیز دارای پردازنده ی تک هسته ای 750 مگاهرتزی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 1200×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 14 برگه ی سیاه و سفید و رنگی در هر دقیقه و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ

حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

و دارای قابلیت ارسال فکس به 120 شماره ی متفاوت

مشخصات کارتریج HP چهار کاره یHP LaserJet M276n Color:

دارای کارتریج HP سری 131A چهار رنگ

و کارکرد حدود 2200 برگ رنگی و 2500 برگ سیاه و سفید.

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 840.000 تومان (قیمت سال 94) برای چهار عدد کارتریج می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی HP مدل  LaserJet M276n Colorدر بازار: حدود 1.200.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر چهار کاره ی سیاه و سفید لیزری Samsung SCX-4655HN

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 100 برگی

دارای سرعت پرینت 24 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 1200×1200 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 64 مگابایتی

و نیز دارای پردازنده ی تک هسته ای 433 مگاهرتزی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 1200×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 24 برگه در هر دقیقه می باشد.

حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

و دارای قابلیت ارسال چندین فکس به شماره های متفاوت

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی Samsung SCX-4655HN:

دارای کارتریج Samsung مدل MLT-D101

و کارکرد حدود 2200 برگ رنگی و 2500 برگ سیاه و سفید.

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 180.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی Samsung مدل  SCX-4655HN در بازار: حدود 570.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

پرینتر چهار کاره ی سیاه و سفید لیزری Panasonic MB2025CX

مشخصات فنی این پرینتر شامل:

دارای برگه ی سایز A4 و سینی کاغذ 250 برگی

دارای سرعت پرینت 24 برگه در هر دقیقه

دارای دقت پرینت 600×600 نقطه در هر اینچ

دارای حافظه ی داخلی 32 مگابایتی

مشخصات اسکنر این دستگاه شامل:

نوع اسکنر این دستگاه به صورت تخت بوده و نیز دارای دقت اسکن 600×1200 نقطه در هر اینچ می باشد.

مشخصات کپی این دستگاه شامل:

این دستگاه چند کاره دارای سرعت کپی 24 برگه در هر دقیقه می باشد. و همچنین دارای دقت کپی 600×600 نقطه در هر اینچ؛ حداکثر تعداد کپی این دستگاه تا 99 برگ دو رو است.

دارای بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد

مشخصات فکس این دستگاه شامل:

دستگاه همراه با یک گوشی تلفن می باشد.

دارای قابلیت 33.6 کیلوبیت داده در هر ثانیه

دستگاه دارای حافظه ی داخلی 3.6 مگابایتی

مشخصات کارتریج پرینتر چهار کاره ی Panasonic MB2025CX:

دارای کارتریج Panasonic مدل KX-FAT411

و کارکرد حدود 2000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 110.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

مشخصات کارتریج فکس دستگاه چهار کاره ی Panasonic MB2025CX:

دارای کارتریج Panasonic مدل KX-FAD412

و کارکرد حدود 6000 برگ

(حدود قیمت این مدل کارتریج، 195.000 تومان (قیمت سال 94) می باشد.)

قیمت پرینتر چهار کاره ی Panasonic مدل  MB2025CXدر بازار: حدود 780.000 تومان (قیمت سال 94) همراه با گارانتی یک ساله

 

شارژ کارتریج در محل

جهت شارژ کارتریج در محل آگهی های این صفحه را مشاهده نمایید.