اتاق خواب و نحوه چیدمان و دکور آن بسیار مهم می باشد ، زیرا افراد در آن استراحت می کنند بنابراین دکور آن باید باعث ایجاد آرامش و نشاط در افراد شود .

در زیر راه کار های کلیدی و پر کاربرد آورده شده است تا شما با به کار بردن آن ها یک دکور زیبا برای اتاق خواب تان ایجاد کنید .

راه کار 1 – نکاتی در مورد تخت خواب :

1 -1 ) یک نقطه مرکزی در اتاق خواب در نظر بگیرید و به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید سپس تخت خواب تان را در این نقطه قرار دهید و بقیه وسایل را در اطراف آن بچینید .

این کار باعث می شود یک دکور بسیار مدرن برای اتاق خواب تان ایجاد کنید .

1 – 2 ) تشک رویی تخت تان را بر اساس رنگ دیوار ها و کف پوش انتخاب کرده و حتی الامکان از تشک های تو پر و پشم شیشه که نمای زیبایی به اتاق خواب تان می بخشد ، استفاده نمایید .

1 – 3 ) اگر ارتفاع تخت خواب تان کوتاه می باشد و شما را اذیت می کند بهتر است از پله های عمودی برای افزایش ارتفاع آن استفاده نمایید . هرگز از وسائلی نظیر آجر و یا سنگ برای بالا بردن ارتفاع تخت خواب استفاده نکنید .

1 – 4 ) اگر دوست داشته باشید ، می توانید با یک پارچه حریر بسیار نرم و زیبا به دور تخت خواب تان نصب کنید به این ترتیب که چوب پرده ها را به سقف اتاق نصب کنید سپس پارچه حریر را از یک نقطه به هم وصل کنید و از آن نقطه ، پارچه را در چهار طرف تخت پهن کنید .

این کار جلوه بسیار زیبایی به اتاق خواب تان می دهید .

1 – 5 ) برای تزئین تخت خواب می توانید از بالش ها و کوسن های زیبا با طرح های جذاب و هماهنگ با رنگ دیوار ها ، کف پوش و پرده ها استفاده کنید .

حتما لازم نیست آن ها را مرتب بر روی تخت بچینید ، می توانید آن ها را نا مرتب بر روی تخت خواب قرار دهید .

راه کار 2 – رنگ دیوار و سقف کاذب اتاق خواب :

رنگ دیوار و سقف کاذب اتاق خواب باید لایت و کم رنگ باشد نظیر رنگ های کرم و ... از به کار بردن رنگ های تند برای سقف کاذب و دیوار مانند قرمز خودداری کنید زیرا این رنگ ها در روحیه شما تأثیر گذاشته و روحیه شما را خشن می کند اما بر عکس استفاده از رنگ های لایت و کم رنگ باعث آرامش روحیه شما می گردد .

البته توجه به این نکته ضروری می باشد رنگ دیوار و رنگ سقف کاذب باید با رنگ کف پوش، رنگ وسایل اتاق خواب و رنگ پرده ها هماهنگ باشد .

راه کار 3 – وسایل و رنگ آن ها شما را باید تحت تأثیر خود قرار دهند :

وسایل اتاق خواب و رنگ آن ها باید طوری باشد که شما را به سمت اتاق خواب جذب کنند و شما از بودن در اتاق لذت ببرید ، بنابراین هنگام خرید وسایل دقت کنید که حتما شما آن ها را با علاقه و میل انتخاب کنید و اجباری در خرید آن ها نداشته باشید .

راه کار 4 – ساختن یک اتاق خواب رؤیایی و سقف کاذب رویائی :

برای ایجاد یک اتاق خواب رؤیایی و سقف کاذب رویائی و بسیار خاص باید شما ایده خلاقانه خود را به کار ببندید و با استفاده از طرح های خاص ولی در عین حال عجیب و غریب یک اتاق رؤیایی و چشم نواز را ایجاد کنید .

استفاده از رنگ سفید در چیدمان و دکور کردن چنین اتاقی بسیار کارا و مفید می باشد .

راه کار 5 – نحوه قرار دادن مبل در اتاق خواب :

بهترین مکان برای قرار دادن مبل در اتاق زیر پنجره می باشد .

 بنابراین شما می توانید زیر پنجره اتاق خواب تان یک مبل زیبا که هماهنگ با تخت خواب تان نیز می باشد ؛ قرار دهید وحتی یک میز دکوری زیبا در کنار مبل قرار داده و از آن به منظور گذاشتن وسایل دکوری کوچک و زیبا استفاده نمایید .

راه کار 6 – مکان قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب :

خیلی از افراد دوست دارند در اتاق خواب خود تلویزیون قرار دهند ، بهترین کار این است که یک مکانی که در دید نباشد برای قرار دادن تلویزیون استفاده کنید .

می توانید با استفاده از ایده های خلاقانه خود یک یک مکان زیبا و در عین حال مخفی برای این منظور استفاده نمایید .

راه کار 7 – استفاده از گل های طبیعی برای تزئین اتاق خواب :

در اتاق خواب استفاده از گل های طبیعی بسیار مناسب می باشد زیرا باعث شادابی و طراوت روح شما می شود ، اما خیلی از افراد هستند که به بوی گل های طبیعی حساس هستند بنابراین گل های خشک و مصنوعی بهترین ایده برای استفاده در اتاق خواب چنین افرادی می باشد .

راه کار 8 – ایده استفاده از کلکسیون های شخصی :

بسیاری از افراد بر اساس علاقه شخصی خود کلکسیونی از وسایل نظیر عروسک ، کتاب ، مجسمه و .... جمع می کنند .

شما می توانید این کلکسیون را در گوشه ای از اتاق خواب تان قرار دهید و با دیدن آن ها نظر خود و دیگران را به آن ها جلب کنید .

راه کار 9 – لوستر مناسب برای اتاق خواب در سقف کاذب :

می توانید از لوستر های زیبا برای سقف کاذب اتاق خواب تان استفاده نمایید اما هماهنگی با دکور اتاق خواب ، رنگ پرده ها و کف پوش بسیار مهم می باشد .

حتی می توانید برای ایجاد یک دکور خاص ، بین رنگ لوستر ها و رنگ دیوار ها تضاد ایجاد کنید .