از فصول خلوت سال یا آف سیزن  (Off-season) چه می دانید؟ چرا مسافرت و هزینه کردن در این فصول مناسب و به جا است؟ این قبیل موضوعات می تواند سوال هر شخصی باشد؛ و بایستی به این سوالات، پاسخی مناسب و صحیح داد. به طور کلی می توان گفت که سفر در فصول خلوت سال مزایای جالب و گوناگونی برای شما می تواند داشته باشد. در این مطلب برای شما همراهان، چند ویژگی برتر و مثبت از سفر در این فصول سال را آماده کرده ایم؛ شاید دلایل ذکر شده در این مقاله، شما را مجاب به انجام سفر در این فصول نماید.

سفر در فصول خلوت سال یا آف سیزن  (Off-season)مزایای گوناگون و از همه مهم تر کاهش هزینه های سفر را در بر خواهد داشت، اما به یاد داشته باشید که این گونه سفرها را باید به عنوان آخرین گزینه ی انتخابی خود، در نظر بگیرید. زیرا در توضیحی دیگر می توان این گونه سفرها را معادل با سفرهایی همراه با کمبود امکانات و نیز در شرایط جوی نامساعد تعریف کرد.

برخی از افراد هستند که از حضور در مکان های شلوغ بیزار می باشند و مکان های خلوت و نیز تنهایی را برای خود ترجیح می دهند؛ امکان دارد شما نیز جزو این دسته از افراد باشید. در این شرایط، سفر در در فصول پر گردشگر سال یا peak season و صرف هزینه های گزاف و زیاد، برای شما اصلا مناسب نخواهد بود و به هیچ وجه این انتخاب توصیه نمی شود.

در ادامه این مطلب، برای شما عزیزان 5 مزیت و ویژگی برتر از سفر در فصول گردشگری خلوت سال را آماده کرده ایم؛ با ما همراه باشید.

سفر در فصول خلوت سال، سفری لذت بخش خواهد بود!

در این فصول چون افراد معمولا تمایل چندانی برای سفر و گردش ندارند، به همین دلیل قطارها و هواپیما ها خلوت می باشند. همچنین شرکت های هواپیمایی در این فصل سال برای از دست ندادن مشتری و جلوگیری از ضرر و زیان مالی، معمولا قیمت های ارایه شده ی خود را پایین می آورند و تسهیلات و خدمات گوناگونی را برای مشتریان و مسافران خود در نظر می گیرند.

در فصول خلوت سال، سفری به دور از شلوغی را تجربه کنید!

اگر دوست دارید در آرامش مطلق و فضای دنج قدم بزنید و یا دلتان نمی خواهد کیف پول خود را در شلوغی خیابان های پر رفت و آمد گم کرده و یا از شما بدزدند! و یا حتی دوست ندارید در غروب یک ساحل دلنشین و زیبا، به هنگام سلفی گرفتن با خانواده یا دوستان خود، اطرافتان شلوغ بوده و جمعیت مجالی برای شما ندهند! بهترین و مناسب ترین زمان برای تجربه ی سفری امن و آرام، همین فصول خلوت سال می باشد و حتی از لحاظ هزینه های سفر نیز، فرصتی ایده آل می باشد. بسیار از افراد و حتی شما نیز ممکن است هدف از سفرتان را دوری از هیاهو و شلوغی دنیای روزمره دانسته و بخواهید از این اتفاقات فاصله بگیرید؛ پس هیچ دلیلی برای سفر به یک محل پر جمعیت و شلوغ به عنوان مقصد سفر خود وجود ندارد.

پیشنهاد ما برای تور کربلا در فصل های پاییز و زمستان می باشد، زیرا در فصل تابستان هوای کربلا بسیار گرم می باشد.

در سفر خود یا با تور، دنیای بیرون از هتل را کشف کنید!

هر فصلی دارای زیبایی های خاص و فوق العاده مخصوص به خود می باشد و طبیعت نیز لباس خاصی بر تن می کند؛ اکثرا افراد و مسافران ترجیح می دهند برای مثال در فصل گرم سال و تابستان به اروپا سفر کنند زیرا به نظر می آید این فصل، بهترین فصل برای سفر به قاره ی زیبا است. ولی کمی تفاوت هم بد نیست! حتی شما می توانید در فصل زمستان به این قاره سفر کنید و تجربه ی یک سفر زمستانی جدید را داشته باشید! به نظر می رسد شاید این سفر، بهترین و آرام ترین سفر شما در طول زندگی تان باشد.

جهت سفر به شهر زیبای شیراز با تور شیراز پیشنهاد می کنیم در فصول سرد سال سفر نمایید.

در فصول خلوت سال، می توانید در هتل های لوکس اقامت داشته باشید!

فصول خلوت سال یا آف سیزن در یک تعریف دیگر، به معنای کاهش هزینه ها و قیمت های هتل ها نیز می باشد. برای بسیاری از افراد، اقامت در هتل های لوکس و پر امکانات رویایی بیش نیست! اما آن ها می توانند با سفر در فصول خلوت سال، رویای خود را به واقعیت تبدیل نمایند و تجربه ی اقامت در هتل های شیک و لوکس را کسب نمایند. بسیاری از هتل های لوکس و زنجیره ای در سرتاسر نقاط دنیا هستند که در این ایام، برای پر کردن اتاق های خود و جلوگیری از ضرر و زیان زیاد، قیمت های خود را بسیار کاهش داده و به این ترتیب مسافران را ترغیب به اقامت در هتل خود می نمایند. به طور کلی می توان گفت شما می توانید با هزینه ی مناسب و پایین در یک هتل 5 ستاره ی لوکس، یک اتاق بی نظیر کرایه کرده و از سفر خود نهایت لذت را ببرید! حتی اگر فصل زمستان و یخبندان بوده و در خارج از هتل، تا زانوی شما برف سنگینی نشسته باشد!

پیشنهاد ما جهت تور قشم در فصل های بهار و پاییز می باشد گرچه در تمامی چهار فصل می توانید به قشم سفر نمایید.

مقصدی خاص برای سفر خود انتخاب نمایید!

مسافرت در فصول خلوت سال، علاوه بر مزیت های بیان شده در بالا؛ دارای ویژگی دیگری نیز می باشد و آن این است که چشم شما را به روی مقصدهای جدیدی می گشاید و باعث می شود شما تجربه هایی جدید را کسب نمایید! این گونه سفر ها می توانند نوعی تنوع برای شما بوده و برخلاف سفرهای معمولی، اتفاقات دلنشینی را شامل شود که ممکن است قبلا فقط درباره ی آن ها شنیده بوده باشید.

شما در فصول خلوت سال می توانید مقاصدی را برای سفر خود انتخاب نمایید که در فرصت های عادی به دلیل گران بودن قیمت و بالا بودن هزینه های اقامت، نتوانسته اید به آنجا سفر کنید و برای شما رویایی بیش نبوده است.

در پایان به شما پیشنهاد می کنیم که به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید: هر سفر، تجربه ای جدید و فوق العاده در زندگی تان بوده و خاطره ای خاص و لذت بخش برای شما می تواند باشد؛ پس تفاوتی ندارد که چه زمانی و یا کدام فصل را برای سفر خود انتخاب می نمایید.

پیشنهاد ما برای سفر با تور مشهد هر چهار فصل سال می باشد متنها در زمانی که مشهد خلوت باشد.