در این مطلب برای شما عزیزان، مهمترین موضوعات و نکات مورد نیاز و ضروری برای خرید پرینتر سیاه و سفید یا رنگی را آماده کرده ایم؛ چنانچه قصد خرید یک پرینتر مناسب با نیازتان را داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را بخوانید و با ما همراه باشید.

به هنگام خرید پرینتر، به چه نکاتی باید توجه کنید؟

می توان گفت بیشترین کاربرد و استفاده ی ما از یک دستگاه پرینتر، چاپ و پرینت متون گوناگون می باشد و این مسیله واضح است که 99 درصد این موارد نیز چاپ متون سیاه و سفید است؛ پس به شما توصیه می کنیم که یک دستگاه پرینتر سایه و سفید لیزری برای خود تهیه نمایید.

همچنین می توان به برخی از افراد نیر پرینتر های چند کاره ی لیزری را پیشنهاد نمود! این افراد، غالبا علاوه بر پرینت کردن، اسکن، کپی کردن اسناد و مدارک گاهی نیز نیازهایی مرتبط با ارسال و دریافت فکس دارند. به طور کلی به این افراد توصیه می شود چنانچه به فکر خرید پرینتر برای محل کار خود می باشند بهتر است پرینتر های چند کاره ی لیزری را انتخاب نمایند تا پاسخگوی کامل نیازهایشان باشد.

همچنین گروهی دیگر از افراد نیز هستند که علاقه ی بسیار زیادی به عکاسی دارند و ترجیح می دهند خودشان عکس های خود را چاپ کنند! امکان دارد خود شما نیز جزو این افراد باشید. نگران نباشید! در این مواقع به شما پیشنهاد می کنیم حتما از پرینترهای چاپ رنگی استفاده نمایید. رنگی چاپ کنید و از عکس های خود لذت ببرید!

در برخی موارد امکان دارد شغل شما به صورتی باشد که نیاز به چاپ و ارایه ی گزارش به صورت نمودار های رنگی و با کیفیت داشته باشید! در این وضعیت نیز توصیه می شود تا از پرینترهای رنگی مناسب استفاده نمایید و کار خود را با نهایت کیفیت ارایه دهید.

انتخاب یک پرینتر مناسب!

می توان گفت این سوال، یک سوال تکراری و همیشگی است! چنانچه در گروه های یک و دو توضیح داده شده در بالا قرار دارید، توصیه ما به شما خرید پرینتر لیزری است. به عنوان اولین و مهمترین دلیل برای انتخاب این مورد، می توان سرعت بالای این پرینتر ها را نسبت به پرینتر های جوهر افشان بیان کرد. دلیل دوم مصرف پایین تر پرینت های لیزری است و همچنین دلیل سوم دوام زمانی بالای کارتریج های پرینتر های لیزری می باشد؛ زیرا چنانچه شما پرینتر را برای مصارف خانگی تهیه کرده باشید امکان دارد یک یا دو هفته و شاید حتی یک کاه نیاز به پرینتر نداشته باشید و پرینتی انجام ندهید! این اتفاق برای پرینترهای جوهر افشان بسیار مضر می باشد؛ زیرا پرینتر های جوهر افشان بایستی کار کنند تا احیانا جوهر آن ها خشک نشود! ولی در هر دو مورد پرینتر های لیزری و جوهر افشان می توان با شارژ کارتریج در محل چند بار از کارتریج آن استفاده نمود.

اما چنانچه در گروه های سوم و چهارم قرار گرفته اید، مسیله کمی متفاوت می شود! می توان گفت در چاپ و پرینت رنگی، کیفیت و همچنین عملکرد پرینتر های جوهر افشان بهتر می باشد و البته چون در گروه سوم، کیفیت چاپ هایمان مهم تر است پس به شما توصیه می کنیم تا یک پرینتر جوهر افشان انتخاب و خریداری نمایید. درباره ی گروه چهارم، انتخاب شما بستگی به استفاده و همچنین شغل شما دارد؛ چنانچه کیفیت برای تان مهم باشد بایستی پرینتر جوهر افشان بگیرید و اگر مصرف پایین دستگاه برایتان مهم است بی تردید پرینتر لیزری (می توان به جرات گفت میزان مصرف پرینتر های جوهر افشان تقریبا هفت برابر مصرف پرینتر های رنگی است!) می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

لازم به ذکر است پرینتر های جوهر افشان نسبت به پرینتر های لیزری قیمت ارزان تری دارند؛ ولی کارتریج های آن ها گران قیمت تر است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در کشورمان اغلب کارتریج ها را شارژ می کنند پس با شارژ کارتریج می توان دوباره از آن استفاده نمایند. شارژ جوهر پرینتر های لیزری و جوهر افشان به آسانی و سادگی انجام می شوند و شارژ آن ها قیمتی در حدود 15 هزار تومان (سال 94-95) را شامل می شود. چنانچه به میزان مصرف پرینتر های لیزری دقت نمایید متوجه می شوید که آن ها دارای مصرف کمتری بوده و از نظر اقتصادی و هزینه نیز به صرفه تر می باشند. نکته ی مهم دیگری که لازم به ذکر است این است که در صورت شارژ گروهی این کارتریج ها، بایستی چیپست آن ها نیز تعویض شود تا دستگاه پرینتر آن ها قبول نماید. البته این اتفاق بیشتر در دستگاه پرینتر های چند کاره ی سامسونگ و همچنین اچ پی دیده شده است.

چنانچه شما در گروه شماره یک قرار دارید یعنی گروه کاربران خانگی، بهترین امکانی که ممکن است زیاد برایتان به درد بخور باشد امکان اتصال با وای فای می باشد. البته شاید لمسی بودن صفحه ی کنترل نیز برایتان بسیار خوشایند و جالب توجه باشد.

چنانچه در گروه شماره ی دو یعنی مورد استفاده و کاربرد برای کابران خانگی و همچنین دفاتر اداری قرار دارید می توان گفت امکان اتصال پرینتر به شبکه با استفاده از کابل شبکه یکی اولین و مهمترین خاصیت های جذب کننده و مناسب برای انتخاب دستگاه پرینتر می باشد.

همچنین در رابطه با گروه های سه و چهار (مورد استفاده ی رنگی و همچنین چاپ عکس) توصیه می شود دستگاه انتخابی شما تمام امکانات را داشته باشد تا بعدها شما دچار مشکل نشوید و بتوانید از دستگاه خود نهایت استفاده را داشته باشید و همچنین تا مدت ها نیازی به تعویض پرینتر تان را احساس ننمایید. برای نمونه امکان وای فای شما را برای اتصال پرینتر تان به دیگر دستگاه ها یاری می نماید، وجود صفحه ی لمسی می تواند انتخاب های بیشماری را برای شما فراهم نماید و همچنین امکان اتصال به شبکه بی شک و بلا تردید در رابطه با گروه کاربری چهارم بسیار موثر و کارآمد خواهد بود.

شارژ کارتریج در محل

اگر قصد شارژ کارتریج پرینتر لیزری خود را داشتید پیشنهاد می کنیم از آگهی های شارژ کارتریج سایت ما دیدن نمایید.

شارژ کارتریج در محل